Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-4. märts 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

4.03 kell 02.47 sai häirekeskus info, et Haaberstis Paldiski maantee kortermajas tunneb teataja kõrbemise lõhna, mis läheb järjest tugevamaks. Lilleküla päästjad olid kohal kell 02.54 ja leidsid 3. korruse korterist toidukõrbemise, mis likvideeriti enne päästjate kohale jõudmist. Ruumid tuulutati. Korteris puudus suitsuandur. Elanikule selgitati, et töökorras ja nõuetekohaselt paigaldatud suitsuandur on ainus, mis annab teada tulekahjust selle algfaasis, mistõttu on see igas kodus hädavajalik ning ka kohustuslik. Elanikuga lepiti kokku kodunõustamine.

Harjumaa

1.03 kell 13.27 teavitati häirekeskust, et Harku vallas Türisalu külas Haavasalu teel on kraanal õlivoolik katki läinud ja maha on voolanud umbes kaks ruutmeetrit õli. Keila päästjad katsid reostuse absorbentainega ning objekti omanik jäi reostuse kokku korjamisega edasi tegelema.

1.03 kell 18.55 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Soodevahe külas Radisti teel on laohoones automaatne tulekahjualarm tööle rakendunud. Samuti on hoone kontoriruumid suitsu täis. Assaku päästjad nägid kohapeal, et suitsu tuleb lühisesse läinud veeautomaadist. Päästjad eemaldasid aparaadi vooluvõrgust ning tuulutasid ruumid. Kella 19.19ks oli oht möödas ning ettevõtte esindaja tegeles elektriseadme rikkega edasi.

2.03 kell 16.33 sõitsid päästjad Saue valda Vatsla külla Kuusiku-Sepa teele, kus omanik märkas oma korstnast leeke. Teataja oli eelnevalt pliidi alla tule teinud, kuid märgates leeke, kustutas pliidi alla tehtud tule. Ruumides suitsu polnud, kuid teataja märkas, et korstna ümbrus hakkab tuld võtma. Esimesena olid kohal Tabasalu vabatahtlikud, kellele lisandusid Keila päästjad. Nähti, et omanik oli jõudnud katusele redeli püstitada ja oma tulekustutitega leegid summutada. Päästjad kontrollisid korstna termokaameraga üle ning selgitasid välja, et tegu polnud tahmapõlenguga. Omanik väitis, et see talv nad pliidi alla tuld pole teinud ning korstentki oli hooldatud alles eelmisel suvel. Selgus, et korstnas oli süttinud hoopis sinna tehtud herilasepesa. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud.

3.03 kell 10.21 said päästjad kutse Lääne-Harju valda Tuulna külla Raudkotka teele, kus mõned tunnid eelnevalt olid põlenud terrassilauad ja majasein. Tolle põlengu oli maja omanik ise kustutanud, kuid kutsus siiski paar tundi hiljem päästjad kontrollima ega konstruktsioonide vahele polnud mõnd sädet sattunud. Lohusalu vabatahtlikud päästjad tegid omaniku loal seina sisse mõned kontrollavamised, kuid täiendavat ohtu ei leitud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

2. märtsil kell 3.28 teatas Jõgeval Energia tänaval elav mees, et tunneb nõrkust, pearinglust ja minestustunnet. Kiirabitöötajate vingugaasiandur näitas korteri õhus vingugaasisisaldust 400 ppm-i (eluohtlik alates kolmest tunnist, tekib tugev peavalu ja ärritunud olek). Patsient viidi kiirabiautosse. Päästjad kontrollisid kõrval asuvate korterite ohutust ja tuulutasid ruumid. Vingugaasi tuppa sattumine oli seotud ahju kütmise valede võtetega. Tõenäoliselt oli siiber liiga vara suletud. Päästjad hoiatavad, et vingugaasi tuvastamiseks peab igas tahkekütteseadmetega hoones olema vingugaasiandur. Vingugaas on lõhnatu ja värvitu, kuid ülimürgine gaas, mille ohust ilma andurita teada ei saa.

Tartumaa

1. märtsil kella 16.23 ajal andis suitsuanduri häire märku põlengust Tartus Jaama tänava kolmekorruselise kortermaja korteris. Pääste suitsusukeldujad selgitasid, et korteris põleb pool ruutmeetrit diivanit, põrandat ja süttinud oli veidi seina. Ühtlasi leiti köögist pliidil kõrbev toit, mis pliidilt eemaldati. Päästjad kustutasid algjärgus tulekahjud käsikustutiga, põlev diivaniosa viidi hoonest välja ja ruumid tuulutati. Korterist oli välja saanud põletushaavadega noormees, kelle kiirabi haiglasse viis. Esialgsetel andetel põhjustas toapõlengu ahjukoldest välja sattunud põlev puutükk.

2. märtsil kella 9.24 ajal süttis Kastre vallas Melliste külas väljalaskesüsteemi rikkest maastur Range Rover, mille omanik käsikustutiga enne päästjaid kustutas. Päästjad kontrollisid edasist tuleohutust termokaameraga.

Põlvamaa

1. märtsil kell 18.18 teatati, et Kanepi vallas Maaritsa külas juhtus sõiduauto ja põdraga liiklusõnnetus. Päästjate saabumise ajaks oli viga saanud põder teeäärsesse metsa liikunud. Autos olnud inimene tõsisemalt viga ei saanud, talle andis kohapeal esmaabi kiirabi. Põdraga tegelesid edasi kohale kutsutud jahimehed.

Võrumaa

1. märtsil kella 15.45 ajal süttis Võrus Pikk tänava A1000 toidupoe juures sõiduauto kapotialune. Omanik piiras leeke pulberkustutiga, päästjad kustutasid põlengu veejoaga. Tõenäoliselt põhjustas tulekahju elektrisüsteemi rike.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. märtsil kell 20.51 sõitsid päästjad Sillamäel Kesk tänava kortermajja, kus aitasid läbi ventilatsioonitoru gaasiboilerisse sattunud linnu välja võtta. Lind viidi loodusesse.

Kell 16.29 teatati Virumaal selle aasta esimesest kulupõlengust Narva-Jõesuu linna Perjatsi külas. Päästjatel tuli kustutada pea 100 ruutmeetril põlenud kulu.

1. märtsil kell 22.32 teatati suitsevast mikrolaineahjust Kohtla-Järve linna Järve linnaosa Olevi tänava kortermajas. Teataja tõmbas pistikust ahju juhtme välja. Päästjad kontrollisid seadme üle, ruumid tuulutati, ohtu enam ei olnud.

Kell 18.47 tuli häirekeskusesse teade tööle rakendunud tuletõrjealarmist Narva linnas Astri kaubanduskeskuses. Alustati inimeste evakueerimist hoonest. Kohapeal suitsu ei olnud. Päästjad kontrollisid maja üle, vahepeal rakendus hoones tööle ka teine andur. Ohtu siiski ei tuvastatud, tegemist võis olla andurite rikkega.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel kolm väljakutset, mille käigus tehti kahjutuks 3 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

1. märtsil kell 12.09 paluti päästjaid appi Haapsalu kaubamajja, kus keldrikorrusele oli jäänud võrkudesse lõksu tuvipoeg. Päästjad vabastasid linnupoja võrgust ning andsid üle Eesti Metsloomade Ühingule.
1.märtsil kell 20.26 oli Haapsalus Vahtra tänaval liigse tahma tõttu põlema süttinud elumaja korsten. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutiga ning pühkisid põlenud lõõri läbi. Lisaks kontrolliti termokaameraga kütteseade veel üle ning midagi ohtlikku rohkem ei tuvastatud.

Pärnumaa

2. märtsil kell 18.17 teatati häirekeskusele, et Pärnus Jõõpre külas Aisa teel on pliit hakanud vingu sisse ajama. Päästjad kustutasid katkise ahju alt kiirelt tule ning ventileerisid elamise ja ka trepikoja. Omanikul paluti kiiremas korras kutsuda korstnapühkija kütteseadmeid üle vaatama ja puhastama.

3. märtsil kell 7.10 vajati päästjaid Pärnus Uus-Sauga tänaval, kus ühistranspordi bussipeatuses seisnud bussil oli põlema süttinud summuti isolatsioon. Inimesed olid bussist väljunud ning bussijuht ise sai tulekustutit kasutades suuremad leegid summutatud. Päästjad likvideerisid põlengu kell 7.46. Bussile organiseeriti järgi puksiirveok.

3. märtsil kell 7.51 helistas häirekeskusele meesterahvas, kes vajas abi Munalaiu sadamast umbes 100 meetri kaugusel jääl. Mees oli vette kukkunud, kuid pääses ise tagasi jääle ning sai sadamahoonest sooja niikauaks, kuni kiirabi ta tervise üle kontrollis.

4. märtsil kell 8.10 teatati häirekeskusele, et Paikusel on kalamees paarkümmend meetrit kaldast vajunud läbi jõejää. Läheduses olnud mehed hoidsid kalameest vee peal, kuni päästjad ta kaldale aitasid. Kalamees vigastada ei saanud. Sündmuskohal oli jää paksus vaid viis sentimeetrit.

Raplamaa

3. märtsil kell 03.11 teatati häirekeskusele, et Järvakandi alevis Nõlva tänaval annab suitsuandur häiret ning trepikojas on tunda suitsuhaisu, lisaks olid esimese korruse korteri aknad tumenenud. Teatajate sõnul elas korteris eakas naine. Kohale saabunud päästjad leidsid suitsu täis korterist, põlenud voodist, hukkunud 88-aastase naise. Põleng oli imekombel ise sumbunud, kuid naine abi kutsuda ja ennast päästa ei olnud suutnud. Traagiliselt lõppenud põleng on alguse saanud tõenäoliselt lahtise tule kasutamisest.