Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. märts 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. veebruaril kell 16.16 sai häirekeskus teate põlengust Kristiine keskuse raudteepoolses Jyski laohoones. Menetluse käigus on välja selgitatud, et tõenäoliselt sai tulekahju alguse soojapuhurist. Eeldatavasti sai tulekahju alguse, kui laoruumis oleva tööstusliku soojapuhuri õhuvõtuavadesse sattus täpsustamata põlevmaterjal. Kokkupuutel seadme kütteelementidega materjal süttis ning puhurist välja lendudes süütasid hõõguvad sädemed lähedal oleva kaubaaluse ja ruumi ladustatud kauba, sealhulgas mööbliesemed. Põleng lokaliseeriti kella 17.47ks ja likvideeriti kella 19.53ks.

4.03 kell 14.11 sai häirekeskus teate tugevast happest teataja korteris Kesklinnas Koidu tänaval. Perenaine oli koju naastes tundnud korteris lämmatavat kemikaali lõhna ning korteris olnud koer oli hakanud oksendama. Väljakutsele reageerisid Lilleküla ning Kesklinna päästjad, kes tõmbasid selga keemiasukeldusvarustuse ja sisenesid korterisse leket otsima. Päästjad leidsid korteri põrandalt koera hambajälgedega puruks hammustatud pipragaasi pudeli, mis oligi vänge lõhna allikas. Ruumid tuulutati ning korteri elanik viis oma koera veterinaari juurde kontrolli.

4.03 kell 17.08 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Punasel tänaval on toimunud kahe auto kokkupõrge. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 17.13 ja eemaldasid masinatelt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Avarii tagajärgedega tegelesid edasi kiirabi ja politsei.

4.03 kell 17.22 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Ilmarise tänaval on tee peal naftasaaduste reostus. Kohale jõudes selgus, et tegu oli mõned kuud tagasi sõiduautost välja voolanud diislikütusega, mis oli suures osas imbunud lume ja jää sisse. Päästjad katsid lahtise reostuse absorbentainega ja teavitasid kohalikku omavalitsust, et reostunud jäälõik rasketehnikaga lõhkuda ja eemaldada.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

4. märtsil kell 23.22 teatati, et Põlvas Pihlaka tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli suitsema läinud elektripliidile jäänud leivaalus. Korterielanikud ise olid magama läinud ning ärkasid alles päästjate koputuste peale. Tuleoht kõrvaldati ja ruumid tuulutati.

Tartumaa

5. märtsil kella 5.45 ajal andis suitsuanduri häire Tartus Tamme pst elumajas märku tulekahjuohust. Päästjad avastasid tulekolde majas oleva garaaži seina vahelt. Põleng oli tõenäoliselt alguse saanud garaaži ehitatud sauna suitsukorstna juurest ja vindunud seina vahel soojustuseks olevas linaluus pikemat aega. Kuumusest oli mustaks tõmbunud garaaži kohal oleva toa aknalaud. Elanikud olid suitsuandurit kuulnud juba paar tundi varem, kuid kohe sellele tõsisemat tähelepanu ei pööratud. Päästjad loputasid seinavahe veega läbi ning tuleohutuse valvamine anti üle kahe majas olnud elaniku hooleks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. märtsil kell 19.07 tuli päästjatele väljakutse Narva linna Kadastiku tänavale, kus teataja nägi suitsu ja tuld. Päästjad kustutasid hoonete ja autode läheduses põlenud järelevalveta lõkke.

Lääne-Virumaa

5. märtsil kell 8.00 kutsuti päästjad Rakvere linnas Rägavere teele, kus oli juhtunud liiklusavarii. Päästjad katsid teele valgunud õli absorbendiga ja puhastasid tänava. Inimesed viga ei saanud.

4. märtsil kell 12.15 teatati piiksuvast suitsuandurist ja kärsahaisust Rakvere linnas Kungla tänava kortermajas. Kohapeal selgus, et kohvikeedukann oli pliidile liiga kauaks jäänud. Veekeetmise auru peale oli tööle hakanud suitsuandur. Ohtu enam ei olnud.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

4. märtsil kell 14.32 kiirustasid päästjad Märjamaa valda Alakülla, kus auto koos nelja reisijaga oli vastu puud sõitnud. Kolm inimest said autost ise välja ning said kergemaid kehavigastusi. Neljas reisija tuli päästjatel autost välja tõsta ning kiirabi viis kannatanu haiglasse. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu.