Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. märts 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

5.03 kell 08.28 teavitati häirekeskust, et Nõmmel Viljandi maantee äärses metsatukas tehakse ohtlikult lõket, millest paiskub ohtralt musta suitsu. Teataja oli mööduv traktorijuht, kes peatus ja läks lõket kontrollima. Juhi lähenedes pani lõkketegija jooksu. Teataja kustutas suuremad leegid liivaga ning päästjad likvideerisid lõkke veega. Lõkkes põletati elektrijuhtmeid.

5.03 kell 17.44 sai häirekeskus info, et Nõmmel Männiku teel on sõiduauto sõitnud vastu äärekivi ning lõhkunud oma sõiduki karteri. Seetõttu oli autost õli välja voolanud. Päästjad katsid reostuse absorbendiga ning auto omanik jäi tegelema oma masina teisaldamisega.

5.03 kell 21.06 said päästjad väljakutse Nõmmele Kuiva tänava kahekordse korterelamu juurde, mille korsten oli põlema süttinud. Kõik inimesed olid majast väljas. Nõmme päästjad olid kohal kell 21.09 ja nägid, et korstnas põleb tahm mõlema korruse ulatuses. Päästjad summutasid korstnasisesed leegid kuue pulberkustutiga. Ühe elaniku sõnul oli korstnapühkija käinud alles möödunud aasta sügisel, kuid päästjad nägid, et korsten oli sellegipoolest paksult tahma ja pigi täis. Päästjad keelasid korteriomanikel küttekolde kasutamise nii kaua, kuni korstnapühkija on selle ära puhastanud. Omanikud lubasid ta kiiremas korras kutsuda. Keegi kannatada ei saanud.

Harjumaa

5.03 kell 09.32 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Jägala külas Jägala-Käravete teel on toimunud kahe auto kokkupõrge. Citroen Berlingo oli sõitnud ette peateel liikuvale Volkswagenile. Päästjad eemaldasid ühelt masinalt akuklemmid süttimisohu välistamiseks, vintsisid Berlingo tee äärde ja puhastasid tee autojuppidest. Kiirabi vaatas kohapeal õnnetuses osalenud üle ja sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

5.03 kell 10.22 sõitsid päästjad Rae valda Lehmja külla Tallinn-Tartu maanteele, kus oli toimunud kaubiku ning veoauto kokkupõrge. Kaubik oli sõitnud veoautole tagant sisse. Assaku päästjad olid kohal kell 10.29, eemaldasid kaubikult akuklemmid süttimisohu likvideerimiseks ja reguleerisid kohapeal liiklust politsei saabumiseni. Samuti kaeti masinatest välja voolanud vedelikud absorbentainega. Kiirabi viis kaubiku juhi haiglasse kontrolli.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

5. märtsil kella 15.13 ajal süttis Tartus Tähe tänaval ettevõtte territooriumil hoone, kus gaasikatlamaja ja vanad puidukuivati ruumid. Viimaseid tööks juba kaua aega ei olnud kasutatud. Töötajad ja päästjad piirasid tule leviku kõrval asuvale kaarhallile. Tulekahjus hävisid hoone katusekonstruktsioonid ja katusele pandud rullmaterjal. Betoonist vahelagi takistas tule leviku hoone sisse ning hoidis ära ka suuremad veekahjustused. Ajutiselt välja lülitatud katlamaja tööle panek jäi ettevõtte ülesandeks, võimalikust soojakatkestusest tekkivate probleemide ennetamiseks elanikele teavitati linnavalitsust. Põleng süttis hooletusest katuse renoveerimise käigus tehtud tuletöödel. Vaata pilte ja lisainfot päästeameti X-ist (Twitter) https://twitter.com/paasteamet.

Kella 16.57 ajal süttis Tartu Vallas Võibla külas puiduettevõtte katla küttematerjali etteande tigu. Päästjad eemaldasid teo ümbert saepuru ning kustutasid põlengu kell 18.07. Tulekahju põhjuseks oli etteandeteo tehniline rike.

Viljandimaa

5. märtsil kella 12.04 ajal põles Mulgi vallas Kamara külas 10 ruutmeetrit puiduettevõtte kaarhalli katusesoojustust. Päästjad avasid katust ja kustutasid tulekahju. Esialgsetelandmetel süttis soojustus konstruktsioonidest ja soojustusest ebapiisavalt isoleeritud metallkorstna kuumuse tõttu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. märtsil kell 19.49 tunti Kiviõli linnas Soo tänaval kortermaja trepikojas tugevat kärsahaisu. Päästjad kontrollisid maja üle, ühes korteris oli olnud toidukõrbemine. Ohtu enam ei olnud ja trepikoda koolitati.


Kell 16.55 sõitsid päästjad Toila valda Saka külla, kus kustutasid põllul 50 ruutmeetril põlenud kulu.

Lääne-Virumaa

6. märtsil kell 3.09 kutsuti päästjad Rakvere linnas Võidu tänavale, kus maja trepikoda oli suitsu täis ja ühes korteritest hakkas tööle suitsuandur. Selgus, et üks korterielanik oli hakanud pliidi alla tuld tegema, kuid ei märganud, et siiber oli kinni. Korteris oli siiber tavaliselt alati lahti olnud, kuid päeva käinud korstnapühkija oli selle sulgenud. Ruumid tuulutati, ohtu enam ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. märtsil kell 14.47 helistati häirekeskusele Aravete kultuurimajast, kus oli tunda kerget põlengu vingu. Inimesed saadeti majast ohutuse tagamiseks välja ning jäädi päästjate ootele. Päästjad tuvastasid küttesõlme ruumis ära sulanud pistikupesa, millesse ühendatud puhur tekitas pistikus ilmselt ülekoormuse. Päästjad lülitasid küttesõlme ruumist voolu välja ning teavitasid elektrikke, kes tegelevad olukorraga edasi. Tulekahju ega edasist ohtu ei olnud.

5. märtsil kell 18.43 teavitati häirekeskust, et Järva-Jaani alevis Pikal tänaval on leegiga põlema süttinud pelletkatel. Omanik sai kiirelt reageerides maha suuremad leegid ning päästjad likvideerisid põlengu lõplikult ja ventileerisid ruumid.

Raplamaa

5. märtsil kell 22.59 sai häirekeskus teate, et Rapla vallas Jaluse külas põleb puidutööstuse saepuru tsükloni toru. Päästjad võtsid toru lahti ning tegelesid kustutustöödega. Tuli kaugemale levinud ei olnud ning sündmus likvideeriti kell 00.27.