Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. märts 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

6.03 kell 16.08 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Laagna teel on kaks autot kokku põrganud. Inimesed viga ei saanud. Päästjad eemaldasid ühel masinal akuklemmid süttimisohu välistamiseks ja puhastasid tee liiklusele. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Harjumaa

6.03 kell 11.13 teavitati häirekeskust, et Lääne-Harju vallas Paldiskis Põllu tänava garaažide juures tehakse lõket ning kaugemalt on näha paksu musta suitsu. Paldiski päästjad olid kohal kell 11.19 ja nägid, et lõkkes põletatakse garaaži koristuse käigus leitud prahti. Lõke kustutati ja inimestele selgitati, et lõkkes tohib põletada vaid puhast ja immutamata puitu. Päästjad soovitasid inimestel viia oma praht jäätmejaama.

6.03 kell 13.28 sai häirekeskus teate põlengust Paldiskis Rae põigu jäätmejaamas. Territooriumilt tõusis must suitsusammas. Metalli liigutamise käigus olid süttinud autoromud vanarauahunnikus, mida töötajad proovisid ka käsikustutitega kustutada, kuid tulutult. Kohale tõttasid Paldiski ja Nõmme kutselised ning Lohusalu vabatahtlikud päästjad. Põleng likvideeriti kella 14.48ks. Kohalik rasketehnika oli hunnikute laiali tõmbamisel suureks abiks võimaldamaks päästjatel tulekolletele ligi pääseda.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. märtsil kella 6.19 ajal käisid päästjad Põltsamaa vallas Kalikülas kustutamas lõket, kus põletati vanu ehitusmaterjale. Keskkonda saastava lõkke põletajale selgitati, et lõkkes tohib põletada ainult kemikaalidega töötlemata puitu ja loodusjäätmeid.

Tartumaa

6. märtsil kell 15.12 suitses Tartus Kaunase pst prügikast, mille päästjad ämbri veega kustutasid.

Kella 20.04 ajal süttisid Elva vallas Hellenurme külas elumajas ahju kõrvale kuhjatud riided ja muu põlevmaterjal. Päästjad kustutasid riided ja hõõguma hakanud seina veejoaga. Tõenäoliselt olid ahjule liiga lähedale pandud põlevmaterjal süttinud seoses ülekütmisega. Päästjad selgitasid elanikele, et süttivaid asju ei tohi panna kütteseseadmete kuumenevate osade lähedusse. Igal kütteseadmel on kuumataluvuse piir, millest alates seade kuumeneb üle ja hakkab lagunema. Ahju on õige kütta üks ahjutäis korraga, siis pidada jahtumiseks vahet ning vajadusel uuesti kütta.

Kell 20.23 teatati, et Tartus Lepiku tänaval lekib sõiduauto paak. Päästjate saabumise ajaks oli leke peatunud, välja voolanud diisel kaeti absorbentainega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. märtsil kell 18.27 märgati Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Marsi tänava lähedal eemal haljasalal suitsu. Kokku põles kulu neljas erinevas kohas, põlengud said päästjate poolt kustutatud. Kulupõleng võis saada alguse süütamisest.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

7. märtsil kell 00.53 helistas häirekeskusesse murelik naaber, kelle sõnul oli trepikoda täis suitsu ja ühes korteris piiksub suitsuandu. Naabrid leidsid korterist joobes inimese, kes suitsetamise käigus oli põlema süüdanud käterätiku. Naaber kustutas põlengu. Tööle hakanud suitsuandur päästis seekord hullemast õnnetusest.

Pärnumaa

6. märtsil kell 19.46 teatati häirekeskusesse, et Pärnus Mai tänaval on lapsed süüdanud põlema kulu. Päästjad kustutasid umbes viiel ruutmeetril olnud kulupõlengu kella 19.54ks.

Raplamaa

6. märtsil kell 7.56 teavitati häirekeskust, et Märjamaa alevis Pärnu maanteel on põlema süttinud auto katalüsaator. Inimesed alustasid tulekustutiga kohe tulekahju summutama. Päästjate saabudes suitses auto veel ning päästjad jäid kohale, kuni katalüsaator maha jahtus.

6. märtsil kell 18.39 teatati häirekeskusele, et Kaiu alevikus Kasvandu teel on põlema läinud elektriahi ning käivitanud suitsuanduri. Kohale saabunud päästjad tuvastasid ahjus kõrbema läinud polümeerist valmistatud ehted. Päästjad eemaldasid pliidi vooluvõrgus, ventileerisid ruumid ning inimesed said hoonesse tagasi.