Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. märts 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

7.03 kell 10.16 sõitsid päästjad Mustamäe suusahüppetorni mäenõlva alla, kus lumelaudur oli õnnetult kukkunud ja endale viga teinud. Kuna kannatanu ei olnud võimeline omal jõul liikuma, siis kutsuti päästjad ATVga appi, et ta kiirabiautoni transportida. Nõmme päästjad olid kohal kell 10.20, stabiliseerisid inimese ja transportisid ta ATVga ettevaatlikult metsast välja, misjärel anti patsient kiirabitöötajate hoole alla.

7.03 kell 17.53 teatati häirekeskusele, et Haaberstis Õismäe tee üheksakordse kortermaja trepikojas on tunda kõrbemise lõhna. Väljakutsele reageerisid Nõmme ja Lilleküla päästjad, kes leidsid ühest 1. korruse korterist toidukõrbemise. Kuna korteris kedagi sees polnud, siis siseneti korterisse läbi akna kasutades redelauto redelit. Pott koos kõrbenud toiduga eemaldati pliidilt ning korter tuulutati. Veidi aja pärast jõudis koju ka omanik, kellele selgitati, et valmivat toitu ei tohi kunagi jätta järelevalveta minnes ise kodust ära või magama.

7.03 kell 20.19 said päästjad info, et Põhja-Tallinnas Saue tänaval on kolmekordne puidust kortermaja suitsu täis. Lilleküla päästjad tõttasid kohale ja leidsid, et ühes korteris oli ahi hakanud liiga vara suletud siibri tõttu suitsu sisse ajama. Ruumid tuulutati.

7.03 kell 20.28 said päästjad väljakutse Lasnamäele Loometsa tänava kortermajja, kus trepikojas oli tunda paberi põletamise lõhna. Lasnamäe päästjad reageerisid väljakutsele ja leidsid, et lõhn pärineb 8. korruse korterist. Korteris oli üks ajaleht põlema läinud, mis kustutati enne päästjate jõudmist. Korteris viibinud isikud olid silmnähtavate joobetunnustega ning oli näha, et siseruumides suitsetatakse. Korteris puudus suitsuandur ja sinna oli kuhjatud ohtralt põlevmaterjali. Ruumid tuulutati ja inimestega vesteldi nende tegevuse ohtlikkusest.

Harjumaa

7.03 kell 12.58 teavitati häirekeskust, et Lääne-Harju vallas Tuulna külas Kõrgemäe teel näeb teataja naabermaja korstnast tulemas musta suitsu. Teataja sõnul oli maja inimestest tühi, kuid majas olid sees lemmikloomad. Keila päästjad nägid kohale jõudes, et suitsu tuleb ka juba katusest ning hoonesse sisenes jõuga suitsusukelduslüli. Majast toodi välja kaks koera, kes toimetati päästeautosse sooja. Tulekahju oli korruste vahel vahelaes ning põleng likvideeriti kella 13.53ks. Mõlemad koerad jäid terveks. Tõenäoline tulekahju tekkepõhjus on rike elektrisüsteemis.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. märtsil kell 15.46 käisid päästjad Tallinn - Tartu mnt Puurmani silla lähedal veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus hukkus sõiduauto juht. Päästjad tagasid sündmuskoha ohutuse ja kõrvaldasid süttimisohu. Hiljem eemaldati avariijäänused teelt.

8. märtsil kell 8.06 käisid päästjad Pauastvere külas Jõgeva - Põltsamaa ja Tallinn - Tartu mnt ristmikul kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad paigaldasid ühele kannatanule kaelalahase ning katsid ta sooja tekiga. Kiirabi kontrollis inimese tervist ja haiglasse viimist ta ei vajanud. Päästjad katsid välja voolanud vedelikud saepuruga ja vabastasid tee liikluseks.

Põlvamaa

7. märtsil kell 19.13 käisid päästjad Põlvas Kesk tänaval eemaldamas teelt õlireostust. 30 meetri pikkuselt teel olev õli kaeti absorbentainega. Ilmselt oli õli teele lekkinud mõnest rikkis sõidukist.

Tartumaa

7. märtsil kella 14.36 ajal süttis Tartus J. Koorti garaažis suitsuahi, kus suitsetati latikat. Tulekahjust andis teada mööduja, kes nägi katuse alt ja seina vahelt suitsu välja imbumas. Peremees oli suitsuahju omapäi jätnud ja ilmus välja alles kustutustööde lõpus. Päästjad kontrollisid garaaži ja elamu tuleohutust. Õnneks seekord tuli kaugemale ei levinud.

Valgamaa

7. märtsil kell 11.25 teatati häirekeskusele, et Valgamaal Otepää vallas Laukülas põleb elumaja, kus võib sees olla inimene. Pääste saabumise ajal lahtist leeki näha polnud ja päästjatel õnnestus kohe suitsu täis majja siseneda. Elutoas põles diivan ja riidekraam. Ruumide sisustus oli osaliselt söestunud ja kuumusest sulanud, mis viitas, et sumbunud olekus põleng oli ilmselt kestnud juba pikemat aega. Kohe alguses leiti köögist mees, kes välja toodi ja kiirabile üle anti. Kahjuks tunnistati vanemaealine majaperemees hukkunuks. Toast leiti lisaks hukkunud suur koer. Tulekahju levik õnnetus kohe piirata, päästetööd lõpetati kell 13.08. Kustutustööde käigus leidsid päästjad sulanud suitsuandurid põlenud elutoa laualt.
Otepää komando päästjad käisid viimati elamu peremehele tuleohutusalast nõu andmas selle aasta jaanuari alguses. Kahjuks ei jätnud mees toas suitsetamist, suitsuandur ei olnud viimati töökorras ning ruumides oli palju kokku kuhjatud põlevmaterjali, mis vähimastki hooletusest süttida võis. Tihti tavatses mees tarvitada ka alkoholi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. märts kell 19.08 sai häirekeskus möödasõitjalt teate, et Narva linnas Jõesuu tänaval põleb abihoone. Päästjate saabumise ajal põles hoone lausleegis. Tulekahju levikule pandi piir kell 19.22, kustutustööde käigus leiti kell 19.36 hoonest hukkunud inimene. Päästesündmus lõppes kell 23.34. Põlengu tekkepõhjuseid uurib politsei. 

7. märtsil kell 22.31 anti teada Narva linnas Madise tänaval naaberkorterist tulevast kärsahaisust. Päästjad sisenesid korterisse, kus oli toit pliidil kõrbema läinud. Kõrbev toit eemaldati pliidilt, toad tuulutati. Korterielanikule viidi läbi kodunõustamine, sest korteris puudu suitsandur ja toas suitsetati.

Kell 18.33 märkas möödasõitja uisutajaid Toila vallas Voka aleviku tiigil. Päästjate saabumise ajaks kedagi tiigijääl polnud, küll aga oli näha uisujälgi. Päästjad tuletavad meelde, et jää on siseveekogudel juba liiga habras ja alates 6. märtsist on keelatud Ida-Virumaal siseveekogude jääle minek.

Kell 17.49 teatati häirekeskusesse Lüganuse vallas Kiviõli linnas Turu tänava tööstusettevõtte tootmishoones konveierlindi põlengust. Inimesed olid hoonest väljunud ja elekter lülitati välja. Õlipumbas oli süttinud kummitihend ja päästjate saabumise ajaks olid töötajad suutnud põlengu ise kustutada. Päästjad kontrollisid põlengukoha üle ja jahutasid põlenguala. Päästetööd lõppesid kell 18.36.

Kell 13.34 andis helistaja teada, et Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Õuna tänaval põletab naaber rämpsu nii, et suits tungib naabermajadesse. Tegemist oli siiski korstnast tuleva suitsuga. Maja kontrollimisel tuvastasid aga päästjad, et küttesüsteem ei vastanud nõetele ja ahju juures ladustati väga palju põlevmaterjali. Kuna küttesüsteem oli väga ohtlik, keelasid päästjad kütmise. 

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.