Ööpäeva operatiivinfo

Sünduste info 2.-3. september

Põhja ja Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. septembril kell 13.36 teatati, et Tartu vallas Voldi külas sattus sõiduauto rikke tõttu teele õli. Päästjad katsid 100 meetri pikkuselt teele laiali sõidetud õli absorbentainega ja pühkisid selle kokku.

Kella 16.54 ajal põles Elva vallas Hellenurme külas 100 ruutmeetrit heinamaad, mille päästjad materdades kustutasid.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

2. septembril kell 9.14 teatati häirekeskusele tulekahjust Haapsalu linnas Võnnu tänaval. Põlema oli süttinud abihoone, millest kuuri osa praktiliselt hävinud ja abihoone katus ja pööning lausleegis. Päästjad asusid kaitsma läheduses asuvat elumaja ning teisi abihooneid. Tulekustutustööde ajal võttis tuld ka kõrvalkinnistul asuva kuuri katuse harjalaud ja otsaviil, mis suuremate kahjudeta suudeti kustutada. Tulekahju lokaliseeriti kell 10.57. Järelkustutus ning kontoroll lõpetati kell 12.07.

Pärnumaa

3. septembril kell 5.39 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnus Suur-Jõekalda tänaval. Päästjad tuvastasid kohale jõudes hoone teisel korrusel toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid toidukõrbemise ning ventileerisid eluruumid, et inimesed saaksid tagasi korterisse minna. Päästjad saavad toidukõrbemiste tõttu väljakutseid igapäevaselt. Seetõttu paneb Päästeamet inimestele ikka südamele, et toiduvalmistamise ajal ei tohi seda tähelepanuta jätta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. Ühtlasi võib ruumides magav inimene sisse hingatavast mürgisest suitsust tõsiseid tervisekahjustusi saada.