Ööpäeva operatiivinfo

Sünduste info 9.-10. september

Põhja, Ida ja Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid sündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

9. septembri kell 12.21 teatati, et Elvas Loode tänaval on elumajas kuulda tulekahjusignalisatsiooni häiret. Päästjad selgitasid, et kärssas pliidile unustatud pann. Ruumidest leiti üle 80aastane vanamemm, kellele selgitati, et toidu valmistamise ajal ei tohi seda unustada, sest kuumenev toit võib süttida ja süüdata ümbruse. Toidu valmimisest teada saamiseks on kasulik kasutada taimerit. Seekord päästis signalisatsioon õnnetuse raskematest tagajärgedest. Juhtunust teavitati valla sotsiaalvaldkonna spetsialisti, et vajadusel memme kodu ohutuse tagamisel abistataks.

Kell 16.28 teatati, et Luunja vallas Soojuse teel vajus puitlaastu koormaga veoauto ringristmikul sõites külili. Juht sai ise autost välja. Päästjad tagasid tuleohutuse ja katsid välja voolanud õli absorbentainega. Koorma teisaldamine ja auto ratastele tõmbamise organiseerimine jäi veoauto omaniku organiseerida.

Lõuna-Eesti pommigrupp

9. septembril tegid demineerijad kahjutuks
• Tartu maakonnas Tartu linnas Rahinge külast seenelise leitud mürsu;
• Jõgeva maakonnas Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas aida renoveerimisel leitud käsigranaadi;
• Tartu maakonnas Peipsiääre vallas Assikvere külas taluhoovi muru niitmisel leitud kolm käsigranaati ja miinipildujamiini;
• Valga maakonnas Tõrva vallas Puide külas põlluharimisel leitud 150 mm mürsu.