Ööpäeva operatiivinfo

Sünduste info 10.-11. september

Põhja ja Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid sündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

11. septembril kell 01.27 teatati häirekeskusele tulekahjust Kõrgessaare alevikus Põllu teel. Päästjate saabudes põles kaks hoonet. Lahtise leegiga põlenud puidust kuur-töökoda oli tules praktiliselt hävinenud, tuhaplokkidest laudal hävis katus. Eemal asunud elumaja ega ka inimesed ohus ei olnud. Tulekahju likvideeriti kell 03.19. Tulekahju tekkepõhjust hetkel teada ei ole.

Pärnumaa

10. septembril kell 13.05 teatati häirekeskusele järelevalveta jäetud lõkkest Pärnu linnas Tammuru külas. Päästjad tuvastasid 3 x 3 meetri suuruse lõkke ning likvideerisid selle. Lõkkes põletati oksi ja kände. Päästjad panevad südamele, et lõket ei tohi kunagi jätta järelevalveta ning alati peavad olema juures ka esmased kustutusvahendid.

10. septembril kell 20.51 vajati päästjaid appi Sauga alevikku Tallinna maanteele, eemaldama elektriliinidele kukkunud ja seal suitsema läinud puud. Elektrikud maandasid liinid ning päästjad eemaldasid puu juhtmetelt. Sündmus lõpetati kell 21.46

Raplamaa

10. septembril kell 13.13 said päästjad väljakutse Järvakandi alevikku Staadioni tänavale. Päästjad tuvastasid ühes korteris sisse lülitatud elektripliidi ning selle peale jäetud esemed, mis olid suitsema läinud. Naabritele andis õnnetusest teada suitsuandur, misjärel nad häirekeskusele helistasid. Päästjad ventileerisid ruumid. Kodust ära minnes tuleks alati elektriseadmed vooluvõrgust välja lülitada ning pliidi läheduses ei tohi hoida kergesti süttivaid esemeid.

10. septembril kell 18.43 said päästjad väljakutse Rapla valda Nõmmkülla. Haagisel olnud heinakoorem oli põlema süttinud. Ligikaudu 20 heinapalli võeti traktori abiga koormast maha ja kustutati. Tulekahju likvideeriti kell 20.55.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. septembril kella 15.25 ajal süttis Põltsamaa vallas Väike-Kamari külas niitmise ajal traktori mootori kate. Päästjad kustutasid veidi süttinud katte veejoaga.

11. septembril kell 7.39 teatati, et Jõgeval Estakaadi tänava tanklas on tangitava kaubiku paaki tekkinud auk ja välja voolab kütus. Päästjad aitasid osa kütusest kanistritesse ümber tankida ning korjasid absorbentainega segatud kütuse kokku.

Põlvamaa

10. septembril kella 17.35 ajal põles Põlva vallas Leevijõe külas vana lõkkekoha all ja ümbruses turbapinnas. Enne päästjaid üritasid elanikud ise pinnast lahti kaevata ja põlengut kustutada, kuid see ei õnnestunud. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult.
Tartumaa

10. septembril kella 13.52 ajal põles Tartus Vorbuse külas 100 ruutmeetrit metsaalust pinnast. Päästjad kustutasid põlengu. Tulekahju oli süttinud eelmisel päeval põletatud lõkkest, mis oli korralikult kustutamata jäänud. Tuul oli sädemed ümbrusele puhunud. Tuletame meelde, et kehtib tuleohtlik aeg, mil lõke peab jääma metsast vähemalt 20 meetri kaugusele. Tuleohtlik aeg kestab sügisvihmade saabumiseni ja selle tühistab päästeameti peadirektor. Tuleohtliku aja lõppemisest teavitatakse avalikkust meedia kaudu.

Kella 16.44 ajal põles Tartus Mõisavahe tänaval maja ees plastist prügikonteiner, mille päästjad kustutasid.

Valgamaa

10. septembril kell 18.19 ajal põlesid Tõrva vallas Roobe külas rabas üle 100 ruutmeetrisel alal kaks turbaauna. Päästjate saabudes aunad suitsesid ja kohati oli näha lahtist tuld. Põlengu levik piirati kohe, kuid selle lõplik kustutamine kestis kella kaheksani.