Ööpäeva operatiivinfo

Sünduste info 13.-16. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. septembril kell 5.02 teatati, et Tallinnas Tööstuse tänaval kortermaja korterist tuleb suitsu ning piiksub suitsuandur. Selgus, et korteris toimus toidukõrbemine, suitsuandur andis häiret ja äratas perekonna, kes kustutas põlengu. Inimesed kannatada ei saanud.


Harjumaa

14. septembril kell 1.46 said päästjad väljakutse Kose valda Kose-Uuemõisa alevikku Aia tänavale, kus põles kortermaja korteri köök. Korteris oli suitsuandur, mis rakendus tööle. Sündmuskohale jõudes selgus, et köögis põlesid pliidil riideesemed. Päästjad kustutasid põlengu kell 2.06, inimesed kannatada ei saanud, korteri köök sai kahjustusi.

14. septembril kell 18.58 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Saialille tänaval põleb väike aiamaja. Päästjad kustutasid tulekahju kell 19.26. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Aiamajas puudus suitsuandur.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. septembril kell 6.17 teatati häirekeskusele tulekahjust Sillamäe linnas Rohelise tänaval, kus põlesid garaažiboksid. Päästjad kustutasid tulekahju kell 7.30. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel räsis Eestit torm ning päästjatel oli sellest tingituna rohkelt väljakutseid. Eriti palju sai tormis kannatada Pärnumaa, kus päästjad reageerisid pea kolmekümnele väljakutsele. Põhilises osas olid probleemideks teedele murdunud puud, mis olid ohuks liiklejatele. Hiiumaal reageeriti murdunud puudele kuuel korral, Läänemaal neljal, Rapla- ja Saaremaal kahel ning Järvamaal ühel korral.

Järvamaa

15. septembril kell 01.09 vajati päästjaid appi Järva valda Kapu külla, kus auto oli rullunud üle katuse, sõitnud elumajja sisse ning jäänud maja katuse äärde püstisesse asendisse. Päästjad eemaldasid auto majast, inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

15. septembril kell 10.57 said päästjad väljakutse Järva valda Kuksema külla, kus põlema oli süttinud posti otsas asuv kurepesa. Kuna pesa oli eluhoonele ohtlikult lähedal asusid päästjad kaitsma eluhoonet süttimise eest. Tulekahju likvideeriti kell 12.07.

15. septembril kell 21.07 teatati häirekeskusele tulekahjust Türi linnas Ravila tänaval, kus kortermaja koridoris oli põlema süttinud elektrikilp. Päästjad kustutasid põlengu kell 21.21 ning edasi tegelesid olukorra lahendamisega elektrikud.

15. septembril kell 22.14 11sai Häirekeskus teate tulekahjust Türi linnas Mehaanika tänaval. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning kõrvaltoas magava inimese. Päästjad ventileerisid korteri ning tegid selgitustööd. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Läänemaa

15. septembril kell 05.29 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Kaluri tänavale. Õppesõiduplatsil põletati üle kahe meetri kõrguses lõkkes rehve ja riidesodi. Päästjad likvideerisid põlengu kell 05.41.

Pärnumaa

14. septembril kell 15.42 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Hommiku tänaval, kus põles mahajäetud maja. Hoones olid tulekolded nii esimesel kui teisel korrusel. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 13.09. Hoone sai ligi 70% ulatuses suitsukahjustusi. Põlengu tekkepõhjuseid ei ole teada.

14. septembril kell 17.37 said päästjad väljakutse Tori valda Pulli külla, kus põles mahajäetud maja lahtise leegiga.5 x 8 m mõõtudega hoone hävis tulekahjus täielikult. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 18.55.

Saaremaa

13. septembril kell 21.39 teatati häirekeskusele, et Rootsikülas põlevad elektrikilbis sees asuvad kaablid. Vool oli elektrikilbist välja lülitatud ning päästjad said tulekahju kustutatud pulberkustutiga. Edasi jäid olukorraga tegelema elektrikud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. septembril kella 15.24 ajal avastasid päästjad kodukülastuste ringkäigul Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas lõkke, kus majaomanik põletas majapidamise koristamisel kokku kuhjatud plastmööblit, autoistmeid ja muud pürgi. Päästjad kustutasid keskkonda saastava lõkke ja selgitasid, et lõkkes ei tohi põletada muud kui töötlemata puitu. Majaomanik tunnistas oma viga ja tema ülesandeks jäi jäätmetest vabanemiseks seadusliku viisi leidmine.

Põlvamaa

13. septembril kella 19.35 ajal põles Kanepi vallas Karaski külas vana suitsusaun (3x6 m). Päästjate saabudes ulatusid leegid katusest välja. Põleng kustutati kella 20.52ks.

13. septembril õhtul käisid päästjad Padari ja Jõksi külas eemaldamas teelt murdunud puid.

15. septembril kella 15.40 ajal süttis Põlva vallas Rosma külas kütmise ajal sauna kaminaahju suitsulõõri juures sein ja lagi. Päästjad kustutasid algjärgus põlengu ja suuremad kahjud hoiti ära. Omaniku ülesandeks jäi kütteseadme rikke kõrvaldamiseks ja ahju tuleohutusnõuetega vastavusse viimiseks kohale kutsuda väljaõppinud pottsepp.

15. septembril käisid päästjad Lahe külas ja Kanassaare külas eemaldamas teelt murdunud puid.

16. septembril kell 7.57 teatati, et Põlvas Pihlaka tänaval kukkus tuules murdunud puu kolme auto peale. Päästjad aitasid sõidukid murdunud puu alt vabastada. Päästjad soovitavad tungivalt tugeva tuule ja tormi ajaks parkida autod lagedamate kohtade peale, kus murduvad puud neid ei ohustaks.

Tartumaa

15. septembril käisid päästjad Peipsiääre vallas Tähemaa külas ning Tartus Narva mnt ja Kasarmu tänaval eemaldamas teelt murdunud puid.

Valgamaa

13. septembril kella 17.38 ajal põles Valgas Jakobi tänaval mahajäetud maja esimesele korrusele kokku kuhjatud prügi. Päästjatel kulus tulekahju kustutamiseks kaks tundi. Majaomanikud peavad oma tühjalt seisvate hoonete sissepääsud kindlalt sulgema, et kõrvalised isikud ei pääseks sinna kurja tegema. Kõige otstarbekam on hooned lammutada või renoveerida ja kasutusse võtta.

14. septembril kella 11.23 ajal käisid päästjad Kähu külas eemaldamas teelt murdunud puid.

15. septembril käisid päästjad Kuigatsi külas, Jaanikese külas, Vanamõisa külas ja Otepää linnas Sangaste mnt ning 16. septembri hommikul Pilkuse külas eemaldamas teelt murdunud puid.
Viljandimaa

13. septembril põles Põhja-Sakala vallas Vastemõisa külas lausleegis garaaž ja puukuur. Mõlemad hooned hävisid põlengus. Päästjad hoidsid ära tule leviku elumajale. Garaažist leiti hukkunud vanem meesterahvas. Põlengu tekkepõhjusi uurib politsei.

14. septembri lõuna ajal käisid päästjad Purgimetsa ja Kärstna külas eemaldamas teelt murdunud ja liiklust ohustavaid puid.

15. septembril käisid päästjad Olustvere alevikus, Naistevalla külas ja Mõnnaste külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Võrumaa

14. septembril käisid päästjad Oe külas ja Võrus Turba tn eemaldamas teelt murdunud puid.
Kell 19.52 teatati, et Setomaa vallas Puugnitsa külas lülitus töötava mootoriga traktoril T-16 iseenesest käik sisse ja see sõitis lõkkesse, kus süttis põlema. Päästjad kustutasid põleva traktori.

15. septembril kella 12.29 ajal põles Setomaa vallas Voropi külas garaaž. Päästjad kaitsesid põleva garaaži leekide eest elumaja ning kustutasid tulekahju kella 14.40ks. Esialgsetel andmetel võis tulekahju süttida elektririkkest.

Lõuna-Eesti pommigrupp

14. septembril tehti kahjutuks:
- Jõgeva maakonnast Mustvee vallas Nautrasi külast leitud kolm käsigranaati;
- Jõgeva maakonnast Põltsamaa vallas Põltsamaa linnas metsatukast leitud mürsk;
- Valga maakonnast Tõrva vallas Puide külas metsast leitud kolm mürsku.