Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18. september – 19. september

Põhja päästekeskus
Tallinn

19. septembril kell 02:05 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas Mustamäe teel. Päästjate saabudes põles kortermaja trepikojas olnud lapsevanker. Tulekahju likvideeriti kell 02:19. Keegi õnnetuses viga ei saanud

Lõuna päästekeskus
Tartumaa
18. septembril kell20.52 teatati häirekeskusele, et Kastre vallas Haaslava külas toimus ehitusjärgus majas plahvatus. Päästjad selgitasid, et plahvatuse tagajärjel oli maja üks sein eest lennanud ning osa vaheseinu paigast nihkunud. Plahvatuse ajal majas töötanud mees oli ise ruumidest välja tulnud. Kannatanu anti üle kiirabitöötajate hoole alla, kes ta kiiremas korras haiglasse toimetasid. Päästjad kustutasid põlevad ehitusmaterjali tükid. Praeguseks ei ole veel teada, mis põhjustas gaasi majja kogunemise. Juhtumi üksikasjade selgitamisega tegeleb politsei.

Viljandimaa
18. septembril kell 18.24 teatati, et Põhja-Sakala vallas Tällevere külas ajab viljakuivati suitsu välja ning ähvardab põlema süttida. Päästjate saabumise ajal vedas omanik kuivatist juba vilja välja. Tunni ajaga tuleoht likvideeriti.

18. septembril kell 22.04 teatati häirekeskusele, et Suure-Jaani linnas Tallinna tänaval käis kortermaja keldris pauk ja sealt tuleb suitsu. Päästjad selgitasid, et rikke tõttu oli keldris plahvatanud pelletikatel. Plahvatuse tagajärjel nihkus paigast katla korsten, millest levis majja suits. Tulekahju sellest ei tekkinud ja inimesed viga ei saanud. Päästjad tuulutasid ruumid.


Lõuna-Eesti pommigrupp
18. septembril tegid demineerijad kahjutuks Valga maakonnas Otepää vallas Makita külas kuurist leitud granaadisütiku.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. septembril kell 8.34 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Pärna tänavale, kus kortermaja korteris hakkas tööle vingugaasiandur. Sündmuskohale jõudes selgus, et gaasiveesoendiga korteris on väike vingugaasileke. Päästjad soovitasid omanikule pöörduda gaasifirma ning gaasiveesojendi mitte kasutada.

Lääne päästekeskus
Järvamaa
18. septembril kell 16.56 teatati häirekeskusele maastikutulekahjust Türi vallas Kabala külas, kus põlema oli süttinud metsaalune turbapinnas. Põleng toimus 50 cm sügavusel pinnases ning põlengu tõttu olid puude juured alt läbi põlenud. Maha langenud puud raskendasid ka päästetöid. Põlenguala oli 10 x 15 meetrit. Tulekahju likvideeriti kell 19.24.