Ööpäeva operatiivinfo

Operatiivsündmuste kokkuvõte 28.-31. märts


Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. märtsil kell 19.31 anti teada, et Narvas Paemurru tänaval on näha suitsu ja leeki. Päästjad leidsid eest maastikupõlengu, mis kuiva kulu tõttu kiiresti arenes. Päästjad kustutasid ligi 10 ruutmeetrile levinud kulupõlengu.

28. märtsil kell 19.44 tuli teade maastikupõlengust Narva-Jõesuu linna Vaivara külas. Päästjad kustutasid 200 ruutmeetril põlengu kulu.

29. märtsil kell 12.28 said päästjad väljakutse Narva-Jõesuu linna Perjatsi külla Sillamäe linna külje alla, kus märgati palju suitsu. Päästjate saabumise ajal oli põlenguala ligi üks hektar, tuld olid võtnud ka põõsad ning tugeva tuule tõttu levis kulutuli kiiresti edasi. Kohati oli leek kõrge, ohus olid ka alal olevad majad ja mets. Kustutustöödele kaasati rohkem päästemeeskondi. Kella 13.49ks suudeti tule levikule piir panna ja kustutati 14.30ks. Tuli metsa ja majani ei jõudnud. Päästjate hinnangul oli põlenguala ligikaudu 9 hektarit.

29. märtsil kell 14.01 helistati häirekeskusesse, et Narva-Jõesuu linnas Nurme tänaval tuleb maja juurest suitsu. Päästjad selgitasid välja, et suits tuli ühe maja hoovist, kus lõkkes põletati oksi. Kuna lõkke puhul ei olnud tagatud tuleohutus, siis lasti elanikul lõke kustutada.

29. märtsil kell 14.06 tuli päästjatele teade, et Alutaguse vallas Jõetaguse külas on okste põletamiseks tehtud lõkkest kulu põlema läinud. Teataja sõnul ei olnud ta arvestanud tugeva tuulega. Jõhvi kutselised ja Iisaku vabatahtlikud päästjad aitasid ligi 2 hektarile levinud kulupõlengu kustutada kella 14.50ks.

29. märtsil kell 14.32 märgati Jõhvi vallas Kose külas garaažide taga kulupõlengut. Tuli levis kiiresti metsa poole. Päästjad suutsid põlengu leviku garaažidele ära hoida. Põlenguala oli ligikaudu 1 hektar. Põleng likvideeriti kella 15.33ks. Kustutasid Kohtla-Järve, Sillamäe, Kiviõli ja Iisaku kutselised ning Iisaku vabatahtlikud päästjad.

29. märtsil kell 14.52 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve Järve linnaossa Olevi tänavale, kus kulupõleng liikus garaažide poole. Jõhvi päästjad kustutasid 10 ruutmeetril olnud kulupõlengu.

29. märtsil kell 15.51 märgati kulupõlengut Kohtla-Järve Järve linnaosas Tehase tänaval. Jõhvi ja Kiviõli päästjad kustutasid maastikupõlengu, mis oli levinud 1,5 hektarile.

29. märtsil kell 19.47 sõitsid päästjad Kohtla-Järve Järve linnaossa Tehase tänavale, kus oli taas kulupõleng. Seekord oli põleng neljas erinevas kohas. Päästjate saabudes oli põleng juba kustunud. Ala kontrolliti üle ja uusi tulekoldeid ei leitud.

30. märtsil kell 12.55 käisid päästjad Toila vallas Vaivina külas kustutamas järelevalveta lõket.

30. märtsil kell 13.03 said päästjad väljakutse kulupõlengule Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Alevi tänavale. Kustutada tuli 5000 ruutmeetrile levinud kulupõleng.

30. märtsil kell 14.43 kustutasid päästjad kulupõlengu Narvas Kadastiku tänaval. Põlenguala oli 20 ruutmeetrit. Kell 15.32 kustutati 40 ruutmeetril põlenud kulu Kadastiku suure tiigi ääres.

30. märtsil kell 19.47 tuli teade põlevast mahajäetud hoonest Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ilmajaama tänava lähedal. Päästjad kustutasid vanades varemetes põlenud prügihunniku.

30. märtsil kell 20.23 oli kulu põlema läinud Toila vallas Peeri külas. Põlenguala oli 25 ruutmeetrit.

Lääne-Virumaa

28. märtsil kell 17.49 märgati Väike-Maarja vallas Ebavere külas korstnas leeki. Tegu oli siiski biogaasijaama korstnaga ja tulekahju ei olnud.

29. märtsil kell 22.15 helistati häirekeskusesse, et Rakveres Jaama puisteel põleb mahajäetud maja sein ja tuli on jõudnud ka katusele. Päästjate saabumise ajaks põles maja puidust sein koos katuseräästaga. Põleng kustutati. Päästetööd lõpetati kell 02.24. Kustutustöid tegid Rakvere ja Kunda päästjad. Põleng võis alguse saada hoone tagaküljel asunud prügihunnikust. Täpsemad põlengu põhjused on selgitamisel.

30. märtsil kell 17.13 tuli päästjatel sõita Haljala valda Kandle külla, kus oli kulu põlema läinud. Päästjate saabumise ajaks oli teataja suutnud põlengu ise kustutada. Põlenguala oli ligi 400 ruutmeetrit. Kulupõleng võis alguse saada lõkkest.

30. märtsil kell 20.27 teatati kaheksast suitsevast lõkkest Kadrina vallas Vohnja küla pargis. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkked.

Ida-Eesti pommigrupp

Möödunud nädalal oli demineerijatel 9 väljakutset, kahjutuks tehti 139 lõhkekeha. Lisaks neile saadeti Põhja-Eesti väljakutselt saadud 880 mürsku Ida-Virumaale hävitamiseks. Ida-Eesti demineerijad hävitasid suure lõhkekehade koguse mõne päevaga.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

29. märtsil kell 13.52 märgati Jõgeva vallas Liivoja külas aiamaade juures kulupõlengut. Teataja sõnul nägi ta inimest, kes püüdis veeämbriga tuld kustutada. Päästjad aitasid kustutada lõkkest alguse saanud kulupõlengu kokku 200 ruutmeetril.

29. märtsil kell 15.02 kutsuti päästjad Põltsamaa valda Kalme külla. Seal oli lõkkest lennanud säde puitmaterjali hunnikusse, mis süttis. Tuul oli hoonete peale. Põltsamaa päästjad kustutasid põlengu ja tegid elanikule selgitustööd.

30. märtsil kell 13.25 tuli teade kulu põletamisest Jõgeva vallas Vaiatu külas. Mustvee päästjad kustutasid 5 ruutmeetrile levinud põlengu ja tegid põletajale selgitustööd, et kulu põletamine on keelatud. Kulupõletaja sai aru ja vabandas.

30. märtsil kell 14.34 sõitsid päästjad Põltsamaa valda Tammiku külla. Seal oli kulutuli levinud maastikult metsaalale. Jõgeva ja Põltsamaa päästjad kustutasid 500 ruutmeetrile levinud põlengu. Kustutustöödeks tuli kasutada maastikusõidukeid.

30. märtsil kell 17.18 teatati kulupõlengust Jõgeva vallas Laiusevälja külas veepuhastusjaama juures. Kustutati 100 ruutmeetril põlenud kulu.

Põlvamaa

29. märtsil kell 20.24 said päästjad väljakutse Räpina valda Köstrimäe külla. Seal märgati maja hoovis väga suurt lõket. Kuna lõke oli mõõtmetega 5X13 meetrit ja see oli liiga lähedal hoonetele, kustutasid Räpina ja Värska päästjad lõkke ära.

Tartumaa

29. märtsil kell 13.14 teatati, et Peipsiääre vallas Undi külas on lõkkest kulu põlema läinud, tuli liigub kuuseheki poole ja ohus võib olla naabermaja. Päästjad Tartu, Alatskivi ja Annelinna komandost suutsid põlengu kustutada ja hoonetele põleng ära hoida. Kustutustööd lõppesid kell 14.05. Põles kokku 7000 ruutmeetril.

29. märtsil kell 14.56 käisid Tõrvandi vabatahtlikud päästjad Tartus Voolu tänaval kustutamas 50 ruutmeetril põlenud kulu.

29. märtsil kell 15.20 sõitsid Tartu päästjad Tartu linna Rõhu külla kulupõlengule. Kohalikud elanikud suutsid põlengu ise kustutada. Päästjad kontrollisid arheoloogilise kivikalme juures põlenud 15 ruutmeetrise ala üle, ohtu enam ei olnud.

29. märtsil kell 15.00 said päästjad väljakutse Elva valda Purtsi külla. Lõkkest tugeva tuulega lennanud sädemest süttis 2000 ruutmeetrit kulu ja tuli levis ka metsa äärde. Põlengu kustutasid Tõrva ja Mustla kutselised päästjad.

29. märtsil kell 22.50 helistati Tartust Uuelt tänavalt, et ühest korterist tuleb suitsu. Koputuse peale ust ei avatud. Päästjate saabudes oli elanik koju tagasi tulnud ja eemaldas toidu pliidilt ning oli juba hakanud tube tuulutama. Tulekahju ohtu enam ei olnud.

30. märtsil kell 14.20 tuli häirekeskusesse teade, et Tartu vallas Raadi külas põleb maastik ja tuli liigub kiiresti edasi. Päästjatel tuli kustutada ligi 1 ha põlenud kulu.

30. märtsil kell 17.35 kutsuti päästjad Tartus Hobuseraua tänavale, kus tuli kustutada puu all põlenud praht.

30. märtsil kell 23.41 käisid päästjad Tartus Kraavikalda tänaval kustutamas järelevalveta korralikult kustutamata lõket.

31. märtsil kell 01.52 märgati Tartus Kivi tänaval 3. korruse rõdul põlengut. Koputati korteri uksele, kuid ust ei avatud. Rõdul oli süttinud põlevast materjalist suitsukonide anum ja ka vaip. Omanik oli enne päästjate saabumist üles ärganud ja ise põlengu kustutanud. Päästjad kontrollisid rõdu üle ja ohtu enam ei olnud. Päästjad tegid selgitustööd.

Valgamaa

28. märtsil kell 22.28 teatati, et Tõrva vallas Riidaja külas on põlema läinud aidahoone. Puidust hoonest tuli palju suitsu, inimesed viga ei olnud saanud. Teataja sõnul oli hoones gaasiballoon. Tõrva päästjad kustutasid põlengu ja tõid gaasiballooni hoonest välja. Kustutustööd lõppesid kell 23.29. Hoones põles elektrikilp ja selle ümbrus ligi kolme ruutmeetri ulatuses. Päästjad tuletavad meelde, et elektrisüsteemide korrasolekut tuleb regulaarselt kontrollida, sest isegi väike rike võib viia tõsise ohuni.

29. märtsil kell 14.23 käisid päästjad Valga vallas Hargla külas, kus grillimiskohast oli alguse saanud väike kulupõleng. Päästjad saabumise ajaks olid elanikud suutnud põlengu ise kustutada.

28. märtsil kell 18.26 juhtus liiklusõnnetus Otepää külas. Päästjatel tuli eemaldada kahel sõiduautol süttimisoht ja hiljem puhastada tee. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Rohkem infot politseilt.

Viljandimaa

30. märtsil kell 18.20 anti teada, et Viljandi vallas Tindikuru külas paisjärve ääres põleb kulu. Põleng oli alguse saanud lõkkest, kus põletati lehti ja vana heina. Päästjad kustutasid 10 ruutmeetrile levinud kulupõlengu.

Võrumaa

28. märtsil kell 17.04 said päästjad väljakutse Võru valda Tammsaare külla, kus oli põlema läinud elumaja läheduses olev katlamaja. Hoones inimesi sees ei olnud ja elanikud asusid hoonet kustutama. Päästjate saabumise hetkel põles kõrvalhoone lausleegis. Kella 17.55ks suutsid Võru ja Vastseliina kutselised ning Lasva vabatahtlikud päästjad põlengu kustutada. Põlengu põhjus on selgitamisel.

29. märtsil kell 14.11 tuli teade, et Antsla vallas Roosiku külas on lõkkest alguse saanud kulupõleng. Elanikud alustasid põlengu kustutamisega, kuid andsid teada, et ei saa ise hakkama, sest tugeva tuule tõttu levis tuli kiiresti edasi. Põlengut aitasid kustutada Mõniste kutselised ja Tsooru vabatahtlikud päästjad. Põlenguala oli ligi 1 hektar.

30. märtsil kell 16.12 teatati kulupõlengust Võru vallas Osula külas. Päästjaid ootas ees 400 ruutmeetrit suitsevat pinnast. Põlenguala kasteti veega üle.

30. märtsil kell 18.54 kutsuti päästjad Rõuge valda Nursi külla, kus tuli kustutada põlev puukänd.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

31. märtsil kell 12.12 teatati häirekeskusele, et Järva vallas Ämbra külas põleb kulu. Varasemalt tehtud lõkkest alguse saanud kulupõleng levis umbes 5000 ruutmeetrile. Päästjad asusid põlengut kululuudade ja veega kustutama. Põleng suudeti likvideerida kell 12.44.

Pärnumaa

29. märtsil kell 01.25 said päästjad teate hülgepojast, kes Pärnus Suur-Jõekalda tänavale on ukerdanud. Liga paarsada meetrit veekogust eemale sattunud hülgepoja viisid päästjad tagasi vee äärde, kust ta minema ujus.

29. märtsil kell 02.28 teavitati päästjaid, et Põhja-Pärnumaa vallas Suurejõe külas on lõke, millest levib ümbruskonda tugevat plastiku põlemise lõhna. Päästjad leidsid eest nelja meetrise läbimõõduga lõkke, mis oli järelevalveta jäetud ning kustutasid selle kohe.

30. märtsil kell 22.25 said päästjad teate, et Tori vallas Aesoo külas on elektririkke tõttu põlema süttinud ca 20 ruutmeetri suurune abihoone. Päästjate saabumise ajaks oli hoone eterniitkatus juba lausleekides. Päästjad kustutasid põlengu kella 00.40ks. Hoone hävis tules kahjuks täielikult.

Raplamaa

28. märtsil kell 21.16 teavitati päästjaid, et Kehtna alevikus Kooli tänaval teeb inimene suurt lõket. Päästjad leidsid eest ca neljameetrise läbimõõduga lõkke, milles põletati keskkonnaohtlikke jäätmeid. Lõke likvideeriti koheselt.

Saaremaa

29. märtsil kell 19.39 vajati päästjate abi, kuna hülgepoeg oli ukerdanud Kuressaare lossi vallikraavi ja seda ümbritseva astangu vahelisele alale ega osanud sealt enam ise ära minna. Päästjad viisid hülgepoja serbakut kasutades ligi paarisaja meetri kaugusele mere äärde tagasi, kust ta rõõmsalt minema ujus.

Põhja päästekeskus

Tallinn

Tallinnas Merimetsa tee hooldekodus oli põleng, kolm inimest viidi haiglasse

28. märtsil kell 15.17 said päästjad kutse Põhja-Tallinnasse Merimetsa teele, kus hooldekodus avastati tulekahju. Esialgse teate järgi toimus põleng hooldekodu 1. korruse toas. Toa aknast olid leegid väljas ja ruumides oli paks must suits. Tulekahju olid märganud läheduses töötanud ehitajad, kes kohe appi tulid ja aitasid majast elanikke evakueerida. Päästjatel tuli aidata suitsustest ruumidest inimesi välja tuua, mõned inimesed olid läinud rõdule. Tulekahjule pandi piir kella 15.45ks. Päästetööd toimusid kahes lõigus, kontrolliti üle ka 2. korruse ruumid ja inimesi rohkem majas ei olnud. Kiirabile viis kolm inimest haiglasse. Hoonest lülitati välja elekter. Päästetöödele kaasati elektrikud, sest päikesepaneelide parki ei õnnestunud võrgust eemaldada.

Inimesi kohe ruumidesse tagasi ei lastud, sest kaheksa tuba muutusid tulekahju tõttu kasutuskõlbmatuks. Kahjustada sai ka köök. Ühes ruumis tekkis veeleke. Päästjad tuulutasid ruumid. Kell 17.10 lasti elanikud majja tagasi esialgu 1. korrusele ja peagi ka 2. korrusele. Päästesündmus lõppes kell 18.21. Päästjad kiidavad ja tänavad hooldekodu personali ja läheduses olnud ehitajaid, kes oskuslikult tegutsesid ja aitasid ära hoida suurema kahju.

Kustutustöid tegid Lilleküla, Kesklinna, Pirita, Nõmme ja Lasnamäe kutselised ning Kopli, Hüüru ja Saku vabatahtlikud päästjad. Põlengu põhjus on selgitamisel.

29. märtsil kell 20.33 said päästjad kutse Põhja-Tallinnasse Sõle tänava kuuekordsesse ärihoonesse, kus nähti suitsu katuse alt. Lilleküla päästjad olid esimesena kohal ja nägid suitsu tõusmas hoones tegutseva restorani korstnast. Ilmselt oli korstnas rasv põlema läinud. Korsten ühes ventilatsiooniga kontrolliti täies ulatuses termokaameraga üle ja edasist ohtu polnud. Töötajatel soovitati enne järgmist kasutamist kutsuda korstnapühkija süsteemi üle kontrollimiseks.

30. märtsil kell 11.37 tõttasid päästjad Kesklinna Hobujaama tänava restorani, kus põles pastakeetja. Personal alustas inimeste evakueerimisega. Kesklinna päästjad tormasid jõudes restorani ja leidsid juba kustutatud pastakeetja. Siiski oli näha, et teenindusleti sees olevad elektrijuhtmed särisevad edasi. Koos töötajatega lülitati elekter välja. Ruumid tuulutati ja elektrisüsteemi rikkega jäid edasi tegelema personali kutsutud elektrikud. Keegi kannatada ei saanud.

Harjumaa

28. märtsil kell 17.22 sõitsid päästjad kustutama parklas põlevat maasturit Rae vallas Lehmja külas Rukki teel. Jüri päästjad nägid kohapeal leeke maasturi mootoriruumist. Kapott avati jõuga ja põleng kustutati kella 17.59ks. Tõenäoliselt läks masin põlema elektrisüsteemi rikkest.

28. märtsil kell 19.02 teavitati häirekeskust, et Jõelähtme vallas Uuskülas Nuudi tee ääres põleb kulu. Maastikupõlengule reageerisid Lasnamäe ja Muuga päästjad koos ATV-dega. Jõudes nähti, et põleb põllul kulu, mis suure tuulega kiiresti levis. Maastikusõidukitelt kustutades õnnestus tulekahjule piir panna ja kulupõleng likvideeriti kella 20.16ks. Põles umbes 1000 ruutmeetrit kulu.

28. märtsil kell 19.24 teatati häirekeskusele, et Saku vallas Männiku külas Männiku tee ääres põletatakse lõkkes vana mööblit ja prahti. Nõmme kutselised koos Saku vabatahtlikega kustutasid lõkke kella 19.53ks. Seejärel selgitati lõkketegijatele, et vana mööbli koht on jäätmejaamas, mitte lõkkes.

28. märtsil kell 19.34 sai häirekeskus teate otsasõidust kitsele Viimsi vallas Haabneeme alevikus Sõpruse teel. Pirita päästjad lohistasid kitse korjuse tee äärde ning teavitasid kohalikke jahimehi.

29. märtsil kell 12.04 said päästjad kutse Lääne-Harju valda Lehola külla Lehola-Klooga maantee äärde kulu kustutama. Välja sõitsid Paldiski ja Nõmme kutselised koos Saue vabatahtlikega. Nähti, et tuli levis tuulega kiiresti ja läheduses olid ka majad. Lähedal oleva talu elanikud olid hakanud iseseisvalt tuld kustutama, kuid üks inimene sai selle käigus veidi põletada ja viidi haiglasse. Põleng kustutati kella 13.29ks. Põles umbes viis hektarit kulu ja metsanoorendikku.

30. märtsil kell 15.49 sõitsid päästjad Anija valda Kehra linna Turu tänavale, kus kortermaja oli vingu täis. Teade tuli Nublu nutiandurilt. Kehra päästjad selgitasid välja, et majas oli vingugaas, kuna ühes korteris suleti siiber liiga varakult pärast kütmist. Päästjad tuulutasid ruumid ja kontrollisid üle kõik maja korterid. Keegi viga ei saanud.