Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8. – 11. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. veebruaril kell 21.36 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Noole tänaval kortermaja korteris oli tunda gaasilõhna. Sündmuskohal selgus, et probleem oli gaasiboileri ventilatsiooniga. Kaks naist viidi tervisekontrolliks haiglasse.

Harjumaa

10. veebruaril kell 15.01 teatati häirekeskusele tulekahjust Harju maakonnas Viimsi vallas Tammneeme külas Teigari teel, kus põles saun (120 m2). Hoiti ära tule levik mõne meetri kaugusel asuvale elumajale. Kustutustööd lõpetati kell 17.56.

Lõuna päästekeskus

Päästjad juhivad majaomanike tähelepanu, et sula- ja külmailmade vaheldumisel tekivad hoonete räästasse jääpurikad ning katustele koguneb märg ja raske lumi, mis ohustab jalakäijaid ja sõidukeid. Oma hoone ja selle ümbruse ohutuse eest vastutab majaomanik, kelle kohustus on enne alla kukkumist jääpurikad ning raske lumi katuselt eemaldada. Märja lume raskus võib lisaks põhjustada kahjustusi hoone konstruktsioonidele ning kutsuda esile varinguid.

Põlvamaa
9. veebruaril kell 12.34 teatati, et Põlva vallas Mammaste külas põleb suvila. Päästjate saabudes oli hoone lausleekides. Põlengust oli alguses märku andnud suitsandur ja inimesed olid hoonest tervelt välja saanud. Põleng kustutati kella 16.32-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Hiljem käisid päästjad veelkord majas tossama hakanud diivanit ja üksikuid tulekoldeid kustutamas.

Tartumaa
Sisse lülitatud pliidil süttinud rätik ohustas elumaja
8. veebruaril kell 13.16 teatati, et Luunja vallas Lohkva külas süttis elamus elektripliidil käterätik. Kohale saabunud päästjad viskasid süttinud rätiku aknast lume sisse, kus see kustus. Ventilaatori abil tuulutati ruumid. Selgus, et tulekahju oli süttinud laste hooletusest, kes olid sisse lülitanud elektripliidi, millele oli unustatud rätik. Kahjuks selgus veel tõsiasi, et majas olev suitsuandur polnud töökorras.

Hooletu suitsetaja pani ohtu enda ja teised kortermaja elanikud
9. jaanuaril kell 21.12 teatati, et Tartu vallas Laeva külas on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret ja ühest korterist tuleb suitsu. Päästjate saabumise ajaks olid naabrid ühest korterist välja talutanud inimese ning seal süttinud tugitooli aknast välja visanud. Päästjad kustutasid tugitooli ja tuulutasid ruumid. Korterist välja toodud joobetunnustega mehe tervist kontrollis kiirabi. Tulekahju põhjustas tõenäoliselt tema hooletu suitsetamine. Päästjad leidsid korterist rikkis suitsanduri, mis vaevu häält tegi, ning asendasid selle uuega.

9. veebruaril kella 23.15 ajal süttis Tartus Vahi Selveris jäätisekülmik, mille töötaja enne päästjaid pulberkustutiga kustutas. Rikkis külmik lülitati vooluvõrgust välja ja päästjad veendusid edasises tuleohutuses

Viljandimaa
10. veebruaril kell 9.23 teatati, et Mulgi vallas Põlde külas varises kokku elumajaga kokkuehitatud laudaosa. Loomi laudas ei olnud. Päästjad veendusid, et majal varisemisohtu pole.

Võrumaa
8. veebruaril kell 13.32 teatati, et Võru vallas Hanikase külas jäi koes kettipidi kõrvalhoone põranda alla kinni. Orava vabatahtlikud raiusid maasse augu, mille kaudu koer välja saadi.

8. veebruaril kell 18.16 teatati, et Antsla vallas Kõlbi külas põleb kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes ulatus leek aknast välja ja tuli oli otsaseina kaudu ka pööningule ning katusele levinud. Tulekahju kustutustöid raskendas läheduses veevõtukoha puudumine. Päästjad pidid kustutusvett juurde tooma mitme kilomeetri kauguselt. Tulekahju kustutati lõplikult kella 22.36-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. veebruaril kell 16.10 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohtla-Järvel Keskallee tänaval asuvas elumajas, kus põles korter. Trepikojast evakueeriti 5 inimest. Välja toodud 86- ja 56-aastase mehe toimetas kiirabi tervisekontrolliks haiglasse. Kustutustööd lõpetati kell 17.21. Korteris olnud suitsuandur ei olnud töökorras. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

-

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

8. veebruaril kell 17.16 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Saarde vallas Kanaküla silla juures. Viljandi poolt saabunud sõiduauto sai sillal toimuvate remonttöödega mittearvestamise tõttu viga ning mootoriõli voolas maha. Päästjad katsid õli absorbendiga.

Raplamaa

9. veebruaril kell 21.18 teatati häirekeskusele tulekahjust Rapla valas Lõiuse külas. Päästjate saabudes oli ühekordse vana talumaja korstnas põleng. Majas tulekahju ei olnud, kuid päästjad kontrollisid termokaameraga ohutuse tagamiseks maja üle ning andsid majaomanikele edasised käitumisjuhised.

10. veebruaril kell 3.50 sai häirekeskus väljakutse Kehtna valda Eidapere alevikku, kus Tallinna maanteel asuva maja korterist kostus suitsuanduri signaali. Korteris tuvastati pliidile kõrbema jäetud toit. Magama jäänud korteriperemehega oli kõik korras ning päästjad ventileerisid ruumid.

10. veebruaril kell 17.49 teatati häirekeskusele, et Kohila vallas Hageri külas on kukkunud puu elektriliinidele. Päästjad eemaldasid puu liinidelt ning info kõrval asuvate ohtlikult kaldus puude kohta anti edasi elektrifirmale.