Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. juuni 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

6. juunil kell 10.54 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Uus-Sadama tänaval elav inimene ning teatas, et tema naaberkorteri aknast on näha suitsu, kuid koputustele keegi ei vasta. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja tõid sealt välja mehe, kes anti üle kiirabile. Kahjuks elustamine tulemusi ei andnud. Esimesena sündmuskohale jõudnud Kesklinna päästekomando päästjad lokaliseerisid köögis aset leidnud tulekahju kell 11.18 ning kustutasid lõplikult kella 12.44-ks. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse hooletust suitsetamisest. Korteris oli olemas suitsuandur, kuid kahjuks ei olnud see töökorras.

6. juunil kell 09.17 teatati, et Lasnamäe linnaosas Linnamäe teel tuleb ühe korteri aknast heledat suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et elanik oli toidu rösterisse unustanud, misjärel see seal kõrbema hakkas. Lisaks märkasid päästjad, et korteris ei rakendunud tööle suitsuandur, sest see oli aegunud. Elanikul paluti kiiremas korras uus andur soetada.

6. juunil kell 09.39 said päästjad taas väljakutse Lasnamäe linnaosasse Linnamäe teele, kus ühe elumaja korteris oli aset leidnud toidukõrbemine. Päästjad tuulutasid ruumid ning tuvastasid, et ka selles korteris ei rakendunud suitsuandur tööle, sest selle patarei oli tühi. Elanikul paluti esimesel võimalusel uus andur soetada.

6. juunil kell 19.15 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval asuva viadukti alt tuleb halli suitsu. Päästjad leidsid saabudes eest järelevalveta lõkke ning kustutasid selle.

6. juunil kell 22.54 teatati, et Lasnamäe linnaosas Liikuri tänaval asuval tühermaal põleb järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid selle.

6. juunil kell 23.37 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Iirise tänaval asuva elumaja ühes korteris hakkas pesumasin suitsema. Päästjate saabudes oli elanik kodumasina vooluvõrgust eemaldanud ning suitsu enam ei tulnud. Päästjad tuvastasid, et masin oli endiselt kuum ning avasid pesumasina kaane, et edasises ohutuses veenduda. Esialgsel hinnangul oli üle kuumenenud trumliosa kummimansett ning kuna masin oli väärikas vanuses, palusid päästjad elanikul see kiiremas korras välja vahetada.

7. juuni öösel kell 2.52 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Vilde teel elav inimene, kes teatas, et tema eakas naaber kopsib tugevasti vastu radiaatorit, kuid ust ei ava. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse rõduakna kaudu ning leidsid toast põrandale kukkunud abitus seisundis vanainimese, kes kiirabile üle anti.

Harjumaa

6. juunil kell 13.21 teatati, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus asuvas pargis põleb prügi. Kohale saabunud päästjad leidsid pargist mitu betoneeritud auku, mis olid kõik prügi täis ning üks neist prügiaukudest oli põlema süttinud. Päästjad kustutasid põlengu.

6. juunil kell 16.07 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Ohtu külas põleb kulu. Päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud ligi 1,5 hektarit metsaalust pinnast ning kustutasid tulekahju kella 19 paiku.

6. juunil kell 18.27 teatati, et Keila linnas Ülase tänaval asuvas lastekülas on kasvandikud saunamaja ukse juurde lõkke teinud, mis teataja sõnul juba kustutatud sai, kuid sellegipoolest paluti päästjaid appi järelkontrolli teostama. Päästemeeskond tegi saabudes mõned kontrollavamised ning edasist ohtu ei tuvastanud.

6. juunil kell 19.23 teatati, et Lääne-Harju vallas Valkse külas põleb maapind. Kohale saabunud päästjad kustutasid ca 15-le ruumeetrile levinud turbapinnase põlengu kella 20.13-ks

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. juunil kell 18.15 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Toila vallas Konju külas raudtee ülesõidukohas. Päästjad leidsid ees 25 ruutmeetril suitseva turbapinnase. Põleng kustutati kella 19.43ks. Üle kontrolliti ka ümbruskond. Kustutustöödele aitas kaasa alanud vihmasadu.

Kell 16.08 teatati metsaaluse põlengust Narva-Jõesuu linnas Metsa tänava läheduses metsas. Teataja sõnul levis tuli kiiresti. Päästjatel tuli kustutada 30 ruutmeetrile levinud põleng.

Kell 13.55 tuli päästjatele maastikupõlengu väljakutse Kohtla-Järve linna Sompa linnaossa Terase tänavale. Päästjad kustutasid lõkkest alguse saanud 200 ruutmeetrile levinud maastikupõlengu. Päästetööde juht koostas hooletule lõkketegijale protokolli, millega määrati trahv 40 eurot. 

Lääne-Virumaa

6. juunil kell 23.29 teatati kaubiku põlengust Kadrina alevikus Aia tänaval. Põlengu läheduses olid teised sõidukid ja hekk. Teataja sõnul võis kaubikus olla inimene sees, sest masinat kasutati elamispinnana. Päästjate kohale jõudmise hetkel põles kaubik leegiga, inimest sees polnud. Põleng likvideeriti kella 00.13ks. Tulekahju võis alguse saada pikendusjuhtmest, mis oli kaubikusse veetud. Kustutustöödel osalesid Rakvere kutselised ja Kadrina vabatahtlikud päästjad. 

Kell 22.64 helistati häirekeskusesse ja teatati suitsu täis toast Väike-Maarja alevikus Tamsalu tänava kortermajas. Teataja sõnul tossas elektrikilbi juures ja ta lülitas korteri elektri välja. Päästjate saabumise ajaks majas põlengut ei olnud, ruumid tuulutati ja korteriomanik lubas kutsuda järgmisel päeval elektriku elektrisüsteemi kontrollima.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

6. juunil kella 21.33 ajal süütas Räpina vallas Veriora külas hoolimatu alkoholijoobes suitsuga magama jäänud mees voodi ja teki. Kaaslane aitas mehe enne päästjaid majast välja, välja toodi ka põlev tekk. Päästjad tõid ka voodi majast välja ja kustutasid selle veega. Päästjad hoiatavad, et aasta lõikes ligi pooled hukkunuga lõppenud tulekahjudest põhjustab hooletu suitsetamine.

Tartumaa

6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava poolses küljes on Emajões joobes mees, kes hakkab uppuma. Alguses päästjad silla läheduses meest ei leidnud. Asukoha täpsustuse peale „Pipedrive`i“ maja juurest jõkke sisenenud pinnaltpäästevarustuses päästja sattus õnnekombel kohe juba vett sisse hinganud teadvuseta mehe peale. „Uppujal paistsid veest välja ainult nina ja suu kui temast kinni sain,“ rääkis Annelinna komando päästja Rudolf Kopti. „Koos appi tulnud meeskonnakaaslastega saime mehe läbi mudase pinnase kaldale ja andsime üle kiirabimeedikute hoole alla.“ Kiirabitöötajad alustasid kohe elustamist ning neil õnnestus mees umbes minutiga elule tagasi tuua. Kannatanu oli segaduses ja muutus alguses agressiivseks, kuid olukorra selgitamise järel taltus. Seejärel viidi raskete joobetunnustega mees haiglasse toibuma.

Kella 22.05 ajal teatati, et Tartus Vanemuise tn põletavad poisikesed pappkarpe. Päästjate saabumise ajaks olid poisid jalga lasknud, põleng kustutati ämbri veega.

Viljandimaa

6. juunil kella 16.04 ajal jalutas Suure-Jaani päästekomando ruumidesse saarmas. Mitmes ruumis uudistanud külaine suunati puuri ja viidi loodusesse.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. juunil kell 18.06 käisid päästjad Türi vallas Sonni külas eemaldamas teelt kahte murdunud puud.

Pärnumaa

6. juunil kell 9.56 teatati, et Pärnus Mai tänaval põleb alajaam. Kohapeal selgus, et põleng süttis elektritööde käigus tekkinud rikke tõttu, millest tõenäoliselt tekkis kaarleek. Viga sai üks elektrik, kellele andis esmaabi kiirabi. Pärast voolu alajaamast välja lülitamist kustutasid päästjad sulanud kaablikimbu käsikustutiga.

Raplamaa

7. juunil kell 6.53 teatati, et Märjamaa alevikus Tööstuse tn on kortermaja trepikojas ja ühe korteri toas suits. Päästjate saabudes selgus, et korteris olid kassid ümber ajanud kohvipaki, mis pliidile kukkudes selle sisse lülitas ja põlenguohu tekitas. Perenaine oli pliidi välja lülitanud ja ventilaatori tööle pannud, tuleoht taandus.

Saaremaa

6. juunil kella 15.58 ajal põles Kailuka külas pool hektarit kadastikku ja pinnast, mille päästjad kell 17. 45 kustutasid.

Kella 19.00 ajal käisid päästjad Koimla külas kustutamas varem põlenud alal suitsema hakanud tulekollet.

Hiiumaa

6. juunil kella 22.20 ajal kärssas ja pildus sädemeid Hiiumaa vallas Kärdla linnas Heltermaa mnt korteris seinakontakt. Päästjad isoleerisid lühisesse läinud juhtme ja tuleoht taandus.