Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. juuni 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

7. juunil kell 16.16 helistas häirekeskusesse inimene, kes leidis Mustamäe linnaosast Vilde teelt läbipekstud oravapoja. Päästjad toimetasid orava loomapäästesse.

Harjumaa

7. juunil kell 14.50 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Randvere külas asuva bussipeatuse juures põleb lahtise leegiga kalamüügi kiosk. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lisaks kioskile põles ka selle lähedal metsatukas asuv välikäimla. Päästemeeskond kustutas põlengud ning esialgsetel andmetel võis tegemist olla süütamisega. Sündmuse täpsemad asjaolud selguvad edasise juurdluse käigus.

7. juunil kell 16.28 teatati, et Viimsi vallas Randvere külas asuvas metsatukas põleb maastik. Päästjad tuvastasid saabudes kaks tulekollet, mis koosnesid prügist ning kustutasid need.

7. juunil kell 18.32 sai häirekeskus kõne Maardu linnast Viljapuu puiesteel elavalt inimeselt, kes teatas, et tema naaber põletab lõkkes pidevalt mööblit ja muud prügi ning see häirib teda. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tegemist oli tõepoolest ohutusnõuetele mittevastava lõkkega ja kustutasid selle.

7. juunil kell 19.17 teatati, et Saku vallas Männiku külas on lapsed teinud lõkke, milles midagi plahvatas ning selle tagajärjel süttis ka kulu. Päästjad tuvastasid, et lõkkes plahvatas sinna sattunud aerosoolpurk. Päästemeeskond kustutas põlengu.


Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. juunil kell 8.30 käisid päästjad Jõgeval Suurel tänaval aitamas kiirabil pääseda kodus kukkunud ja end vigastanud 74aastase naise juurde. Patisent viidi haiglasse, uks õnnetus sulgeda ja võti jäi naise poja saabumiseni naabrinaise kätte.

Põlvamaa

7. juunil kella 21.46 ajal põles Räpinas Kooli tn skatepargis trampliin, mille päästjad kümmekonna minutiga kustutasid.

Tartumaa

7. juunil kell 17.26 põles Tartus Tehnika tn väikebuss Mercedes Vito kapotialune. Päästjate saabumise ajaks oli põleng inimeste poolt kahe pulberkustutiga summutatud. Päästjad kastsid alt suitseva auto veega üle.

Kell 19.18 teatati, et Tartus Rebase Rimi parklas jäi uste lukustumise tõttu autosse kinni 2aastane laps. Päästetöö juhi hinnangul lapse elu ega tervis ohus ei olnud ning ära oodati lapsevanema kutsutud lukuabi spetsialist, kes ukse autot lõhkumata avas.

Valgamaa

7. juunil kella 16.18 ajal põles Valga vallas Väheru külas vanade liiprite hunnik ja selle ümbruses 50 ruutmeetrit kulu. Kustutustöödeks tõstis Eesti Raudtee kopplaadur hunnikut laiali. Päästjad kustutasid tulekahju kell 19.57. Põlengu põhjust seostatakse raudtee demontaažitöödega.

Kell 22.56 käisid päästjad Võrus Põllu tn kustutamas lõket, kuhu olid visatud riided.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. juunil kell 6.06 teatati Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Kaevanduse tänaval ümber kukkunud tünnist, millest voolas välja määret. Päästjad korjasid määrde kokku ja teavitasid sündmusest omavalitsust.

7. juunil kell 20.06 teatati häirekeskusele mustast suitsust, mis tuli mahajäetud angaarist Narva linnas Puuvilla tänaval. Hoones põles väike prahihunnik, mille päästjad kustutasid.

Kell 16.43 kutsuti päästjad Jõhvi linnas Niidu tänavale, kus maja keldris olid lapsed põhjustanud põlengu. Tualetipotis oli põletatud paberit. Päästjad kontrollisid ala üle, põlenguohtu ei olnud.

Kell 16.27 vajati abi Jõhvi linnas Oru tänaval, kus kodus oli kapi ja voodi vahele kukkunud eakas naine ja ei saanud enam püsti. Päästjad tõstsid naise voodi peale tagasi.

Lääne-Virumaa

7. juunil kell 18.58 teatati mustast suitsust Tapa linnas Ambla tänaval. Suits häiris ümberkaudseid elanikke. Päästjate soovitusel kustutas omanik tünni sees tehtud lõkke ära.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

7. juunil kella 13.13 ajal süttis Paides Tarbija külas hooletust lõkkepõletamisest vana hein ja kulu, mida päästjad ligi pool tundi kustutasid.

Läänemaa

7. juunil kell 18.53 põles Haapsalus Kiltsi teel tööstushoonete vahel kulu, mille päästjad kustutasid.

Kella 20.29 põles Haapsalus Jaan Poska pargis metallist prügikast, mille kustutamiseks võtsid päästjad merest ämbritäie vett.

Saaremaa

7. juunil kella 15.57 ajal põles Kuressaares Tehnika tn väljas vana madrats, mille päästjad kustutasid.

Kell 21.58 teatati, et Kõljala külas põleb vana tühjalt seisev tall. Päästjate saabudes selgus, et õnneks oli tulekahjust teada antud selle algjärgus. Hoone pööningul põles ainult vana hein, konstruktsioonidesse tuli levida ei olnud jõudnud. Tulekahju levik piirati kell 22.29, kustutustööd lõpetati kell 23.59. Selgus, et põleng oli süttinud alaealiste poiste pööningul lõkke tegemisest. Süüdlased saadi kätte ja nendega tegeles edasi politsei.