Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

20.12 kell 15.31 sai häirekeskus teate põlevast papikonteinerist Põhja-Tallinnas Toompuiesteel. Teataja sõnul oli tulekahju alguse saanud sinna visatud ilutulestikust. Lilleküla päästjad kustutasid põleva prügikasti kella 15.44ks.

20.12 kell 18.35 said päästjad kutse Lasnamäele Punase tänava kaubanduskeskuse parklasse põlevat sõiduautot kustutama. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 18.40 ja nägid, et suurem kustutustöö oli juba tehtud. Selgus, et üks hea mööduv kodanik oli haaranud pulberkustuti ning oskuslikult leegid enne päästjate jõudmist maha surunud. Päästjatel jäi üle vaid sõiduauto üle kontrollida. Omanik tegeles enda sõiduki teisaldamisega edasi. Tules sai mõningaid kahjustusi auto salong, sealhulgas tagaiste.

20.12 kell 22.00 sõitsid päästjad F. R. Faehlmanni tänavale, kust oli tulnud teade suitsu täis kohvikust. Sündmusele reageerisid Kesklinna ja Lilleküla päästjad ning leiti, et suits pärineb sama maja 1. korruse korterist, kus oli kaminat köetud. Päästjad olid eelnevalt tollele küttekehale väljastanud kasutamise keelu. Korteri elanik oli seda eiranud ning vigase küttekeha kasutamise tagajärjel levis suits ka kohvikusse. Ruumid tuulutati ning küttekeelu rikkumisest teavitati politseid, kes tegeles korteri omanikuga edasi.

20.12 kell 22.24 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Virbi tänava kortermaja trepikojas on tunda suitsu lõhna ja töötab ATeS süsteem. Reageerisid Lasnamäe päästjad, kes leidsid 15. korruse korterist suitsu allika. Elanik oli süüa teinud, ise läinud magama ning toit oli läinud pliidil kõrbema. Kiirabi vaatas kohapeal elaniku üle. Päästjad selgitasid talle, et süüa tehes ei tohi seda jätta järelevalveta ning ruumid tuulutati.

21.12 kell 02.51 sai häirekeskus infot, et Mustamäel Ehitajate tee kortermajas tunneb teataja oma korteris vinguhaisu. Nõmme päästjad saabusid kell 02.56 olukorda kontrollima. Lõhn ei tulnud teataja korterist, vaid allikas leiti lõpuks ühest 4. korruse korterist. Inimene oli seal kaltse põletanud ning sigarette suitsetanud. Too lõhn oli levinud ka teataja korterisse ning veel hõõguvad kaltsud kustutati. Kiirabi vaatas kohapeal elaniku üle. Korteris oli rikkis suitsuandur. Päästjad viisid elanikule läbi kodunõustamise.

Harjumaa

20.12 kell 11.48 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Peetri alevikus Allika teel on sõiduauto libedate teeolude tõttu sõitnud otsa tänavavalgustuspostile. Inimesed viga ei saanud, kuid post oli ohtlikult üle sõidutee kaldus. Assaku päästjad eemaldasid sõidukilt akuklemmid, vintsisid masina posti pealt ära ning eemaldasid koos haldajaga rippes valgustusposti. Kuna tegu oli hübriidsõidukiga, siis päästjad jälgisid sõidukit mõne aja kindlustamaks, et kõrgepingeaku polnud õnnetuse tagajärjel viga saanud. Kui oli selge, et edasist ohtu pole, siis jäi omanik oma sõiduki teisaldamisega edasi tegelema.

20.12 kell 14.11 teatati häirekeskusele, et Kose vallas Habaja alevikus Kose maanteel on sõiduauto sõitnud vastu posti. Kose päästjad olid kohal kell 14.21 ning nägid, et tee oli täiesti suletud. Päästjad reguleerisid liiklust kuni politsei saabumiseni ja eemaldasid masinalt akuklemmid. Tee vabastati kohaliku rasketehnika abil. Kella 15.01ks oli tee taas avatud ja sündmus päästjate jaoks lõppenud. Õnnetuses keegi viga ei saanud.

20.12 kell 16.07 said päästjad infot, et Raasiku vallas Kurgla külas Aruküla-Kostivere teel on autojuht oma masina üle kontrolli kaotanud ja maandunud katusel. Autos viibinud täiskasvanu ja kaks last viga ei saanud. Kiirabi vaatas autos olnud inimesed kohapeal üle. Päästjad keerasid auto taas ratastele ning eemaldasid masinalt akuklemmid. Politsei jäi sündmusega edasi tegelema.

20.12 kell 18.54 sõitsid päästjad Saue valda Jõgisoo külla Tooma teele, kus mööda sõitev teataja oli eemalt näinud kõrgeid leeke ja kahtlustas, et põleb eluhoone. Keila päästjad ja Hüüru vabatahtlikud tõttasid kohale ning nägid, et krundil põletatakse suures lõkkes erinevat lammutusprahti. Umbes 25-ruutmeetrine lõke oli täiesti järelevalveta ning päästjad kustutasid selle kella 19.32ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. detsembril kell 18.02 käisid päästjad Põltsamaa vallas Tallinn - Tartu mnt 134. kilomeetril sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid kannatanud autost välja, kõrvaldasid süttimisohu ja eemaldasid teelt purunenud detailid. Kahe autos olnud inimese tervist kontrollis kiirabi kohapeal.

Põlvamaa

20. detsembril kell 13.43 käisid päästjad Põlvas Piiri tänaval kustutamas suurt metallist prügikonteinerit.

Kell 19.04 käisid päästjad Räpina vallas Köstrimäe külas kustutamas lõket, kus põletati olmeprügi, plastikut ja mööblitükke. Keskkonda saastav prügilõke kustutati ja lähedusest leitud inimesele selgitati, et lõkkes tohib põletada ainult puhast töötlemata puitu või loodusjäätmeid.

Tartumaa

20. detsembril kell 16.21 käisid päästjad Nõo alevikus Jõhvi - Tartu - Valga mnt 150. km sõidu- ja veoautoga juhtunud liiklusavariil, kus veendusid avariijärgses lekke- ja tuleohutuses. Kahe õnnetuses osalenud inimese tervist kontrollis kiirabi kohapeal. Hiljem eemaldati teelt purunenud detailid.

Kell 16.54 teatati, et Tartus Kaunase pst kortermajas jäi liftiga üles sõitma hakanud lapsel keti otsas koer kogemata liftist väljapoole. Tõusev lift tõstis koera rippuma ja ta sattus lämbumisohtu. Päästjate saabumiseni hoidis kohale sattunud mees koera õhus, päästjad vabastasid looma ja ta viidi koos lapsega koju toibuma.

20. detsembril kell 19.43 teatati Luunja aleviku piires Tartu - Räpina mnt veoauto ja sõiduautoga juhtunud avariist. Päästjad paigaldasid tõsisemalt viga saanud juhi verejooksu peatamiseks žguti ja rõhksideme ning ta anti üle kohale saabunud kiirabile. Ühtlasi kõrvaldati süttimisoht ning hiljem eemaldati teelt purunenud detailid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

20. detsembri pealelõunal teavitas möödasõitja, et Virtsu alevikus on rebane õnnetult sabapidi okastraadi külge takerdunud. Kõmsi vabatahtlikud päästjad sõitsid looma vabastama. Päästjad leidsid kiirelt lahenduse, kuidas reinuvader okastraadist vabastada ning juba seitsme minuti pärast silkas loom elusalt ja tervelt metsa poole.

21. detsembril kell 7.48 kiirustasid päästjad Papsaare külas juhtunud liiklusõnnetusele, kus pelleteid vedanud veok sõitis väga libeda tee tõttu kraavi ning vajus seal külili. Juht pääses ise autost välja ja vigastada ei saanud. Õnnetuse tulemusel valgus sõidukist välja diiselkütus ning segunes kraaviveega. Päästjad kogusid kokku umbes tonni jagu vee- ja diislisegu ning katsid kraavi absorbentainega. Reovee ära viimise ning auto pukseerimisega tegeleb sõiduki omanikettevõte.