Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. juuni

Põhja ja Ida päästekeskuses suuremaid sündmusi ei olnud

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
17. juunil kell 18.19 teatati, et Tartus Ringtee tänaval asuvas töökojas on suits. Päästjad selgitasid, et süttinud oli tööstusseadme filter ja selles olev tolm. Masinat võeti lahti ja tuleoht kõrvaldati. Tulekahju avastamise ajal seade ei töötanud ja inimesi töökojas polnud.

Võrumaa
17. juunil kella 22.32 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Peebu külas kustutamas ettevõtte betoonplatsil süttinud kahte heinapalli. Tulekahju kustutamiseks tuli pallid lahti harutada ja platsile laiali laotada. Selleks tuli traktoriga appi heina omanik. Hein oli süttinud selle lähedale pandud kuumast tuhast.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

17. juunil kell 23.57 teatati häirekeskusele tulekahjust Paide linnas Soo tänaval asuvas kortermajas. Teataja sõnul oli viiekorruselise kortermaja trepikoda suitsu täis. Päästjad tuvastasid ühest korterist põleva väiksema elektripliidi, mis oli kukkunud kapi pealt põrandale ning sellest süttis ka põrand. Korteriperemees anti kiirabile üle. Päästjad likvideerisid põlengu ja lõpetasid ruumide ventileerimise kell 00.33.

Saaremaa

17. juunil kell 14.50 teatati häirekeskusele tulekahjust Saaremaa vallas Suur-Pahila külas. Päästjate saabudes põles avatud, 35 x 20 m suurune heinaküün lahtise leegiga. Sädemest süttinud küünis hoiti heina, põhku ning saepuru. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 15.46. Tulekahju lõplikuks kustutamiseks veeti põhk traktoriga karjamaale laiali ja kustutati seal. Küünis hoitud saepuru õnnestus kustutada küüni all. Tulekahju likvideeriti kell 17.53, kuid päästjad jäid veel mõneks tunniks valvesse, et kustutada esile tulevaid tulepesi. Lisatud fotod sündmuselt.

17. juunil kell 15.09 teatati häirekeskusele tulekahjust Saaremaa vallas Mändjala külas. Põles metsaalune umbes 600 m² suurusel alal. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 16.31. Tulekahju tekkepõhjust ei ole hetkel teada.