Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3. detsember – 4. detsemberPõhja päästekeskus
Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.
Lõuna päästekeskus
Põlvamaa
3. detsembril kell 15.00 teatati, et Põlva vallas Adiste külas põleb kõrvalhoone osa. Päästjad selgitasid, et süttinud oli garaažiga kokku ehitatud saun. Päästjad hoidsid ära tule leviku garaažile ja kustutasid tulekahju kella 17.34ks. Tulekahjus sai tõsiseid kahjustusi saunosa, kus köök-magamisruum ja eraldi puhkeruum. Kustutustööde käigus leiti magamisruumist kolm hukkunud kassi.
Päästeameti menetlusinspektori hinnangul sai põleng alguse niiskust saanud televiisori elektrisüsteemi rikkest.

Tartumaa
4. detsembril kell 7.42 teatati, et Tartu vallas Kärevere külas põleb lahtise leegiga palkmaja. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest sisse kukkunud katusega maja, mille akendest ja ustest ulatusid välja leegid. Kohe leiti maja välisukse juurest hukkunud eakas 80nendates eluaastates naine. Tulekahju kustutati kella 10neks. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Praeguseks kogutud andmete põhjal külastas naist igal nädalal sotsiaaltöötaja ja omaksed, kes suitsuanduri töökorrasolekut kontrollisid ja tuleohutust silmas pidasid. Kahjuks oli hukkunud naisel komme aega ajalt kütmise ajal häiret andma hakkavat suitsuandurit laest alla võtta.


3. detsembril kell 20.21 teatati, et Tartus Kuu tänaval tunneb noormees peavalu ja iiveldust. Selgus, et ahju siiber oli liiga vara suletud ning tervisehäireid tekitas tuppa imbunud mürgine vingugaas. Gaasist andis märku ka ruumidesse paigaldatud vingugaasiandur. Kiirabi vaatas patisendi üle, päästjad tuulutasid ruumid. Kütteseadme siibrit ei tohi liiga vara sulgeda, sest nii imbub tuppa nähtamatu ja lõhnatu, kuid ülimürgine vingugaas.

Võrumaa
3. detsembril kell 9.36 teatati, et Võru vallas Järvere külas põleb suure leegiga tünnisaun. Päästjate saabudes oli kümblustünn maha põlenud ja midagi päästa enam ei olnud. Peremehele jagati nõu tuleohutuse edasise tagamise kohta.


Lõuna-Eesti pommigrupp
3. detsembril tehti kahjutuks Võru maakonnast Rõuge vallas Pedejä külas metsast leitud kaks 75 mm mürsku ja Tartu maakonnas Luunja vallast Pilka külas metsast leitud 75 mm mürs ja kaks 45 mm mürsku ning Tartu vallas Kikivere külast leitud 152 mm mürsk.
Ida päästekeskus
Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.
Lääne päästekeskus
Saaremaa
3. detsembril kell 14.38 käisid päästjad Saaremaa vallas Rootsikülas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid kahel kannatanul uste kaudu välja saada. Kiirabi viis kergemalt viga saanud inimesed tervisekontrolliks haiglasse.


3. detsembril kella 23.26 ajal andis vingugaasiandur Jämaja külas märku mürgise vingugaasi tuppa kogunemisest. Päästjad selgitasid, et selle põhjuseks oli liiga vara suletud kütteseadme siiber. Ruumid tuulutati ja õnneks keegi inimestest seekord tõsisemalt viga ei saanud.