Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22. veebruar – 25. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. veebruaril kell 18:34 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas J. Koorti tänaval. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid saabudes ühes korteris toidukõrbemise. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

24. veebruaril kell 18:12 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas Mustamäe teel. Päästjad tuvastasid saabudes, et 15. korruse evakuatsioonitrepikojas põlesid madrats ja voodi. Tulekahju likvideeriti kell 19:30. Tulekahju tõttu tekkis hoones elektrikatkestus, elekter taastati hoones kell 20:51. Hoonest evakueerides sai viga üks inimene, kelle kiirabi toimetas haiglasse.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
24. veebruaril kella 11.56 ajal põles Torma alevikus põhurullide hunnik, milles hoiti 240 põhurulli. Päästjad kaitsesid tule eest lähedasuvaid teisi põhuhunnikuid ja 40 meetri kaugusel asuvat laudahoonet, kus oli 500 lehma. Ettevõtte teleskooplaaduri abil tehti põhuhunnikutele suurem vahe sisse ja põlengu levik peatati. Tulekahju kustutustööd lõpetati õhtul kella 20.41 ajal. Põlengu tekkepõhjust ei ole veel teada.

Tartumaa
Kütteseadmetest süttisid tulekahjud
23. veebruaril kella 18.14 ajal teatati, et Peipsiääre vallas Kodavere külas süttisid aiamaja korstna ümbruses maja puitkonstruktsioonid. Omanik avas enne päästjate saabumist põlengukoldele ligipääsuks seina ja kustutas algjärgus tulekahju pulberkustutiga.

Kell 20.39 teatati, et Peipsiääre vallas Kolkja alevikus süttis sauna korstna ümbruses puitkonstruktsioon. Päästjad kustutasid hõõguva puidu ja kaugemale tulekahju ei levinud. Päästjad hoiatavad, et kütteseadmete ehitamisel tuleb hoolikalt järgida tuleohutusnõudeid. Ehitise põlevmaterjalist osadele liiga lähedale ehitatud ja korralikult isoleerimata korsten või suitsutoru süütab hoone.

24. veebruaril kella 16.41 ajal süttis kütmise ajal Tartus Pihlaka tänaval majja ehitatud sauna leiliruum. Põlengust andis teada turvafirmaga ühendatud alarmsüsteem. Elanik püüdis pulberkustutiga põlengut kustutada, kuid see ei õnnestunud. Taandudes sulges ta sauna vaheuksed, mis aitas põlengu levikut takistada. Päästjad kustutasid tulekahju ligi tunniga. Põlengus hävis leiliruumi sisustus, pesu- ja kaminaruum said kuuma ja suitsukahjustusi. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa
23. veebruaril kella 21.37 ajal pani elanik Valgas Rohelisel tänaval garaažide juures põlema mööblit ja muud prügi sisaldava hunniku. Päästjad kustutasid prügilõkke ja selgitasid põletajale, et selline viis jäätmete kõrvaldamiseks on ebaseaduslik ning keskkonda reostav.

Ida päästekeskus

Möödunud nädalavahetuse jooksul informatsiooni olulisemate päästesündmuste kohta ei laekunud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

22. veebruaril kell 13.33 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Hiiumaa vallas Luidja külas. Sõiduauto koos haagise ning haagisel oleva väiketraktoriga sõitis libeda tee tõttu kraavi ja vajus katusele. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud. Päästjad tõmbasid auto ratastele ning likvideerisid haagisel olnud väiketraktoril lekke.

23. veebruaril kell 17.47 said päästjad väljakutse tulekahjule Kärdla linnas Vabaduse tänaval. Teataja sõnutsi põles saun, mida omanikud ise kustutasid. Päästjate saabudes olid inimesed suutnud kerge saunapõlengu oma jõududega kustutada. Põlenud oli ühe ruutmeetri ulatuses kerise kohal olevat laepinda. Päästjad avasid laekonstruktsioone tulekollete leidmiseks. Tulekahju likvideeriti kell 17.47.

Pärnumaa

25. veebruaril kell 1.24 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Turba tänaval. Päästjad tuvastasid metallitööstuse pelletikatla põlengu, mille tõttu oli suits levinud mitmesse ruumi. Päästjad puhastasid katla ning kontrollisid tule levikut. Edasi tegeles katlaprobleemiga objekti tehnik.