Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. veebruar 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

13.02 kell 09.37 reageerisid Nõmme päästjad automaatsele tulekahjusignalisatsioonisüsteemi häirele Mustamäel Akadeemia tee kortermajas. Majja ja õigesse korterisse sisse saades selgus, et toas oli toit kõrbema läinud. Ruumid tuulutati.

13.02 kell 14.43 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval on kass auto mootoriruumi pugenud ja sinna kinni jäänud. Kesklinna päästjad koostöös auto omanikuga alustasid kassipäästeoperatsiooniga. Päästjad asetasid auto alla õhkpadja ning lasid selle täis, et masinat kergitada. Seejärel eemaldati sõiduki põhjakaitse. Pärast mõningat ukerdamist saadi kass lõpuks kätte ja anti tagasi omanikule.

Harjumaa

14.02 kell 03.42 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Vahi külas Kiia-Vääna-Viti maanteel põleb elumaja lahtise leegiga. Teataja oli pererahvas ise, kes oli kõik majast välja tulnud. Väljakutsele reageeriti suurte jõududega: kohale sõitsid Keila, Lilleküla, Nõmme kutselised ja Hüüru ning Tabasalu vabatahtlikud päästjad. Esimesena oli kohal Keila päästemeeskond, kes nägi, et katusest on juba leegid väljas. Hoonesse sisenes suitsusukelduslüli tulekollet otsima ja likvideerima. Samaaegselt kustutati põlengut veejugadega väljast. Kella 04.40ks tulekahju lokaliseeriti ja likvideeriti kella 07.09ks. Kahekordse elumaja 2. korrus hävis tules täielikult ja kõrvalhoone sai samuti kuuma- ja veekahjustusi. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus. Keegi tulekahjus kannatada ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. veebruaril kell 21.29 tuli häirekeskusesse teade Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Maleva tänaval korteris põlevast külmikust. Korteri omanik oli läinud poodi ja tagasi tulles avastas, et köögis põleb külmkapp. Omanik kustutas külmkapi põlengu veega ja tuulutas ruume. Päästjate saabumise ajaks oli põleng kustutatud, sündmuskoht vaadati üle ja ohtu enam ei olnud.

Kell 9.21 teatati häirekeskusesse mitmendat korda tööle hakanud vingugaasiandurist Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Järveküla teel. Kortermajas oli tsentraalgaas. Teataja avas akna. Päästjad tuvastasid korteris gaasilekke, gaasikraan keerati kinni ja toad tuulutati. Kontrolliti ka kõrvalkorterit, seal ohtu ei olnud. Korterielanikul paluti kutsuda kohale gaasiteenistus.

Lääne-Virumaa

13. veebruaril kell 16.37 anti teada suitsust Rakvere vallas Lepna alevikus kortermajas. Päästjad selgitasid välja, et suitsu põhjuseks oli liiga vara suletud ahju siiber. Ruumid tuulutati ja elanikku nõustati.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

13. veebruaril kell 19.31 käisid päästjad Tallinn – Tartu mnt 125. km sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Autojuhist naisele, kes ise küljele sattunud sõidukist välja sai, andis alguses esmaabi juhuslikult mööda sõitnud meedik. Hiljem kontrollis tema tervist kohale tulnud kiirabi.

Valgamaa

13. veebruaril kell 15.48 põles Valga vallas Kaagjärve külas alajaam. Elektrikud võtsid voolu välja ja päästjad kustutasid põlengu.

Kell 19.31 käisid päästjad Tõrva vallas Ala külas Valga – Uulu tee 44. km eemaldamas teelt murdunud puud.

Võrumaa

13. veebruaril kell 16.31 käisid päästjad Rõuge vallas Haanja külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

11. veebruaril kell 06.41 sai häirekeskus teate Türil Tallinna tänaval kahekordses puidust kortermajas puhkenud tulekahjust. Korterisse sisenenud suitsusukelduslüli leidis hoonest 70-aastase hukkunud naisterahva. Tulekahju sai menetlejate sõnul alguse teise korruse korteri elutoa põrandalt, mis süttis lahtise tule kasutamise tõttu. Tegemist oli kas küünla põletamisega või hooletu suitsetamisega. Tuli levis pööninguosale ja katusele ning arvatavasti toimus eelnevalt pikemaajaline hõõguslik põlemine põrandas. Põranda- ja laetalad söestusid ning alumine korter sai tugevaid veekahjustusi. Alumises korteris keegi sellel ööl ei viibinud. Majas olid suitsu- ja vingugaasiandurid paigaldatud igasse korterisse, kuid need ei olnud töökorras ning ükski andur ei rakendunud. Tulekahju lokaliseeriti kella 09.06-ks ning likvideeriti kell 13.37.

Pärnumaa

13. veebruaril kell 12.19 vajati päästjad appi liiklusõnnetusele. Häädemeeste vallas Papisilla külas oli veoauto libeduse tõttu kraavi sõitnud ning juht ei saanud iseseisvalt kabiinist välja. Päästjad aitasid juhi välja ning likvideerisid sõidukil süttimisohu. Tsementi vedanud veoautol hakkas avarii tõttu lekkima ka kütus. Päästjad korjasid kütusevannidega kokku ligi 80 liitrit kütust, maha voolas umbes 200 liitrit. Kütuse utiliseerimisega tegeleb edasi transpordifirma.