Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17. mai – 20. mai

Alates 6. aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Lõket tasub teha vaid vaikse tuulega ja seejuures jälgida tuule suunda, et tule tegemisel või grillimisel ei lendaks sädemed hoonetele, metsale, või muule põlevmaterjalile. Kindlasti tasuks alati käepärast hoida ka esmased tulekustutusvahendid, näiteks ämbrit vee või liivaga. Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, mis on leitavad internetilehelt www.rmk.ee. Infot avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside kohta saab ka kohalikust omavalitsusest. Tänavune soe ja kuiv kevad on lisaks Eestile muutnud tuleohtlikuks Rootsi ja Norra metsad, mis on põhjamaade kohta tavapäratult vara. Riigi Ilmateenistuse tuleohukaarti saab jälgida siit: https://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/tuleohukaart/.

Põhja päästekeskus

Suuremad kulupõlengud:

18. mail kell 17:42 sai Häirekeskus teate põlengust Maardu linnas Roobu tänaval. Päästjate saabudes põles kulu ja metsaalune ca 7 ha ulatuses. Põleng likvideeriti kell 19:03.

19. mail kell 11:12 sai Häirekeskus teate põlengust Jõelähtme vallas Mäeveere teel. Päästjate saabudes põles kulu ja pinnas ca 2 ha ulatuses. Põleng likvideeriti kell 12:24.

Tallinn

19. mail kell 15:33 sai Häirekeskus teate tulekahjust Haabersti linnaosas Moonalao tänaval. Päästjate saabudes põles maa-aluses koopas diktüoneema kivimikiht 100 m² ulatuses. Kustutustööd lõpetati öösel kell 00:34, töödega jätkatakse täna hommikul.

Harjumaa

19. mail kell 15:00 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lääne- Harju vallas Hatu külas. Päästjate saabudes põles vana talumaja lahtise leegiga. Tulekahju likvideeriti kell 16:57. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Põhja-Eesti pommigrupp

18. mail tehti kahjutuks Harju maakonnast Kose vallast Viskla külast leitud viis detonaatorit, Võite külast leitud käsigranaat ja Lääne-Harju vallast Tuulna külast leitud mürsk.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

18. mail kell 15.23 teatati, et Põlva vallas Suurmetsa külas on elumaja keldris suur rästik. Päästjad püüdsid mao kinni ja viisid loodusesse.

18. mail kella 19.13 ajal põles Räpina vallas Linte külas tee ääres 30 ruutmeetrisel alal kulu ja pinnas, mille päästjad kustutasid.

Tartumaa

18. mail kella 10.19 ajal põles Elva vallas Järveküla külas järve ääres pilliroog, mille päästjad kustutasid.

Valgamaa

19. mail kell 11.37 teatati, et Otepää vallas Mäha külas põleb lahtise leegiga majapidamise abihoone, kuhu rajatud söögikoht. Inimesi põlengu puhkemise ajal hoones ei olnud. Päästjad kustutasid hoone kella 14.59ks. Omaniku sõnul võis tulekahju alguse saada garaažist, kus hoiti murutraktorit, mida oli enne põlengu puhkemist kasutatud. Põlengu täpsema põhjuse selgitavad päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo menetlusinspektorid.

19. mail kell 13.45 teatati, et Valgas Kesk tn põleb mahajäetud maja välissein. Enne päästjate saabumist kustutasid politseinikud pooleteisele ruutmeetrile ulatunud põlengut käsikustutitega. Päästjad eemaldasid voodrilaudu ja kastsid põlengukoha veega üle.

19. mail kella 18.09 ajal põles Valgas Tehnika tn 50 ruutmeetrisel alal puidupraht, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

18. mail kella 17.34 ajal põles Viljandi vallas Kuudeküla külas 50 ruutmeetrisel alal kulu ja oksarisu, mille päästjad veejoaga kustutasid.

19. mail kella 21.52 ajal teatati, et Viljandi vallas Uusna külas põleb pilliroog ja põõsastiku alune. Päästjad kustutasid 0,2 hektarile levinud tulekahju kella 23.06ks. Pealtnägijate sõnul sai tulekahju alguse elektriliinide lühisest, mille põhjustas nendesse lennanud lind. Päästjad lindu ei leidnud.

19. mail kella 22.21 ajal käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Nuutre külas kustutamas lõket, milles põletati ehitusprahti.

Võrumaa

18. mail kella 17.45 ajal põles Võru vallas Kirumpää külas 200 ruutmeetrisel alal kulu ja turbapinnas, mille päästjad kustutasid.

Lõuna-Eesti pommigrupp

17. mail tehti kahjutuks Põlva maakonnas Räpina vallas Mägiotsa külas tee äärsest heinast leitud 81 mm miinipildujamiin.

19. mail tehti kahjutuks Tartu maakonnas Kambja vallas Pulli külast leitud miinipildujamiin.

Ida päästekeskus

Suuremad kulupõlengud:

19. mail kell 15:39 sai Häirekeskus teate põlengust Narva-Jõesuu linnas Viivikonna külas. Päästjate saabudes põles kulu pindalaga 100x20 meetrit. Põleng likvideeriti kell 16:24.

Ida-Virumaa

18. mail kell 17:27 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kohtla- Järve linnas Puru teel. Päästjate saabudes põles kortermaja üks rõdu ning tuld võttis ka ülemise korruse rõdu põrand, lisaks sellele sai tugevalt kahjustada ka selle korteri üks tuba, kust tulekahju alguse sai. Tulekahju likvideeriti kell 18:26. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Lääne-Virumaa

18. mail kell 20:10 sai Häirekeskus teate tulekahjust Väike- Maarja vallas Räitsvere külas. Päästjate saabudes põles kõrvalhoone, mille katus oli sisse kukkunud ning tuld oli võtnud ka hoone ümber asuv maastik. Päästjad peatasid tule leviku maastikul ning likvideerisid tulekahju kell 21:54. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja menetlus.

Ida-Eesti pommigrupp

18. mail tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnast Tapa vallast Assamalla külast leitud 75 mm mürsk ja Vinni vallast Venevere külast leitud kaks 75 mm mürsku ja Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Pimestiku külast leitud kaks 82 mm miinipildujamiini ja Toila vallast Saka külast leitud käsigranaat F-1.

19. mail tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnast Kadrina vallast Mäo külast leitud käsigranaat.

Lääne päästekeskus

Sel nädalal on Päästeameti demineerijad suurte jõududega Saaremaal, et otsida ja kahjutuks teha lõhkekehi. Sel aastal on kaasatud ka tuukrid, kes otsivad lõhkekehi Karujärvest. Päästeamet kutsub kõiki saarlasi ja muhulasi üles võimalikest lõhkekehadest sel nädalal aktiivselt teada andma. Kui keegi on leidnud mõne kahtlase eseme metsast, pööningult või veekogust, siis teavitage sellest kindlasti hädaabinumbril 112. Kahtlast eset ei tohi mingil juhul ise puutuda. Lisaks kogub päästeamet 21. – 23. mail Kuivastu, Roomassaare ja Kuressaare jahisadamates merenduses kasutatavaid aegunud signaalrakette, säratulesid ja suitsusignaale.

Hiiumaa

18. mail kell 21.14 said päästjad väljakutse Hiiumaa valda Männamaa külla, kus põlema oli süttinud elumaja ümbritsenud hekk. Inimesed reageerisid tulekahjule ka ise, alustades kustutustöödega enne professionaalse abi saabumist. Tulekahju likvideeriti kell 21.50. Heki süttimise põhjus on hetkel teadmata.

Pärnumaa

17. mail kell 12.09 leidis Pärnus Riia maanteel aset õnnelik õnnetus, kus inimene tühjendas tuhatoosi sisu kilekotti ning see süttis põlema, süüdates osaliselt põrandamaterjali. Päästjad kustutasid tulekahju lokaalsete kustutusvahenditega mõne minutiga. Tulekahjust andis teada suitsuanduri signaal ning seetõttu jõuti kiiresti reageerida. Päästeamet soovitab toas mitte suitsetada ning enne suitsuotste ära viskamist veenduda nende ohutuses.

17. mail kell 15.48 teatati häirekeskusele maastikutulekahjust Lääneranna vallas Parivere külas. Järelevalveta jäetud lõke oli tuule tõttu kontrolli alt väljunud ning süüdanud põlema ümbritseva kulu. Lihula komando päästjad kustutasid tulekahju ning tutvustasid välismaalastele Eestis kehtivaid ohutusnõudeid, et lõket ei tohi jätta järelevalveta ning alati peavad olemas olema esmased kustutusvahendid.

19. mail kell 13.34 said päästjad väljakutse Häädemeeste valda Soometsa külla. Elektriliin oli metsatööde käigus maha sõidetud ning see süütas seda ümbritseva maapinna. Kulu põles 5 x 15 meetrisel alal. Tulekahju likvideeriti kell 14.14.

19. mail kell 19.30 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Suur-Jõe tänaval. Päästjate saabudes põlesid kuivanud okste hunnik ning seda ümbritsev kulu. Teataja sõnul võisid tulekahju süüdata lapsed, kes teadmata suunas minema jooksid. Päästjad leidsid juhuslikult tulekahju läheduses olnud vanema naisterahva, kes oli kukkunud ja ei saanud enam püsti. Proua ei olnud põlengu tekkega seotud. Õnneks viis tuul tulekahju teises suunas ning naisterahvaga ei juhtunud suuremat õnnetust. Päästjad andsid inimese kiirabiarstide hoole alla ning likvideerisid maastikupõlengu kell 19.45.

Raplamaa

18. mail kell 01.59 teatati häirekeskusele tulekahjust Kehtna alevikus Oja tänaval. Põlesid metsa alla ladustatud küttepuud ja läheduses asunud puukuur. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse päeval tehtud saetööde käigus maha lennanud sädemest. Päästjad lokaliseerisid tulekahju ligemale tunniga, kuid järelkustutus oli pikemaajaline. Tulekahju likvideeriti lõplikult kell 4.22.

Saaremaa

18. mail kell 20.07 teatati häirekeskusele tulekahjust Kuressaare linnas Kalevi põigus. Inimesed olid teinud lõkke maja seinast umbes 2 meetri kaugusele. Kuressaare päästjad likvideerisid ohtliku lõkke ning tegid inimestele selgitustööd.