Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-12. veebruar 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

9.02 kell 13.34 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Akadeemia tee korteris on tunda gaasi lõhna. Nõmme päästjad olid kohal kell 13.38 ning mõõtsid korteri õhus kõrge gaasi kontsentratsiooni. Korteris polnud kedagi. Gaasileke tuvastati köögitorustikus ja päästjad keerasid gaasi kinni. Korteris puudus suitsuandur. Kontrolliti üle ka maja kõrvalkorterid ning edasist ohtu polnud. Sündmus anti üle politseile, kes tegeles korteri sulgemisega.

9.02 kell 21.21 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Volta tänavale, kust oli tulnud teade suitsust neljakorruselise mahajäetud tööstushoone kolmandal korrusel. Kohale tõttasid Lilleküla ja Kesklinna päästjad, kes nägid aknaavast ka tulekuma. Majja sisenes mitu suitsusukelduslüli, millest üks sisenes hoonesse redelauto redeli abil. 3. korrusel põles umbes 60-ruutmeetrine prahihunnik, mis lokaliseeriti kella 21.57ks. Pärast ruumide tuulutamist ja järelkustutustöid oli tulekahju kella 22.43ks likvideeritud.

10.02 kell 15.28 sai häirekeskus info, et Pirital Kuldtiiva tänaval põleb aia ääres elektrikapp ning oli oht, et ka aed võib tuld võtta. Pirita päästjad olid kohal kell 15.33 ja kustutasid elektrikapi vahuainega 15.36ks. Tulekahju kapist kaugemale ei levinud. Teavitati ka elektrikuid, kes jäid sündmusega edasi tegelema.

11. veebruaril kell 6.38 sai Häirekeskus teate, et helistaja magamistoas on tunda kärsahaisu. Lilleküla päästemeeskond oli sündmuskohal kell 6.42. Päästjate kohale jõudes selgus, et neljakorruselise maja trepikojas on tunda kerget kärsahaisu. Selgus, et suitsu tuli ventilatsioonišahtist pööningule. Edasiste otsingute käigus tekitasid päästjates huvi teise korruse korteri aknad, mis olid seest tumedamaks värvunud. Pärast tugevat koputamist tuli päästjatel jõuga uks avada ja kell 7.37 tuvastati, et korteris oli põlenud diivan, millelt leiti hukkunu. Kell 7.40 lokaliseeris Lilleküla päästemeeskond tulekolde ning ruumid tuulutati ülerõhuventilaatoriga. Tulekahju tekkepõhjused ning täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus. Päästetööde juhi sõnul nad eluruumidest suitsuandurit ei leidnud ega kuulnud ka selle signaali.

11.02 kell 14.16 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Betooni tänaval põleb veoauto. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 14.19 ja nägid, et põleb veoauto kabiin. Päästjad kustutasid põleva masina veejoaga. Kabiin hävis täielikult ning haagis sai kergemaid kuumakahjustusi. Juht õnnetuses kannatada ei saanud. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse elektrisüsteemi rikkest.

Harjumaa

9.02 kell 20.04 teatati häirekeskusele, et Saku vallas Kiisa alevikus Asula tänaval pillub eramaja korsten sädemeid ja leeki. Pererahvas väljus ohutuse huvides majast. Tõdva vabatahtlikud päästjad reageerisid sündmusele ja tuvastasid korstnas tahmapõlengu. Kuna intensiivset põlemist polnud, siis otsustati lasta sel kontrollitult sumbuda. Korsten kontrolliti termokaameraga üle ja kella 20.26ks oli olukord likvideeritud. Elanikele tuletati meelde korstna regulaarse puhastamise vajadust ning omanik lubas lähiajal kutsuda korstnapühkija.

10.02 kell 19.13 said päästjad kutse Lääne-Harju valda Paldiskisse Lepiku tänavale, kus nähti leeke suvilarajoonis. Paldiski päästjad sõitsid luurele ning nägid, et maja hoovis põletatakse lõkkes vana mööblit. Umbes nelja ruutmeetrine lõke kustutati veega. Lõkketegijale tuletati meelde, et lõkkes tohib põletada vaid puhast ehk immutamata puitu ja pappi ning paberit.

11.02 kell 15.01 teatati häirekeskusele, et Kiili alevis Toomkivi tänava majas on tunda kärsa, täpsemalt sulanud plasti lõhna. Teataja oli korteriühistu esimees, kes oskas öelda, et lõhnaga korteris polnud kedagi. Esimesed päästjad olid kohal kell 15.12 ja said suitsu täis korterisse sisse. Korteris oli toimunud toidukõrbemine, mis kiirelt likvideeriti. Ruumid tuulutati ja päästjad olid kella 15.29ks vabad.

11.02 kell 16.08 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Laulasmaa külla Kingu teele, kust oli tulnud teade suitsu täis ühekordsest puidust eramajas. Teataja sõnul majas inimesi sees polnud. Päästjad tõttasid kohale, said majja sisse ja kustutasid põleva madratsi. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse lühisesse läinud elektrilisest põrandaküttest, mis süütas madratsi. Tulekahju likvideeriti kella 17.21ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. veebruaril kell 7.28 said päästjad väljakutse Alutaguse valda Mäetaguse alevikku. Majaelanik teatas, et tundis öö läbi toas kirbet tahma lõhna. Suitsu ja leeki ei olnud ning tube tuulutati. Päästjad kontrollisid küttesüsteemi, kuid põlengut ei tuvastanud. Elanikul soovitati kutsuda korstnapühkija.

Kell 1.53 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Oru linnaossa Kase tänava kortermajja, kus korterielanik teatas põlema läinud diivanist. Korteris oli ta üksi ja püüdis ise ka põlengut kustutada. Korteri aknast nähti leeke ja suits levis trepikotta. Korteri elanik oli korterist väljunud. Päästjad sisenesid korterisse ja kustutasid elutoas põlenud diivani. Trepikojast evakueeriti inimesi. Põlenud diivan visati akna kaudu välja. Korter ja trepikoda tuulutati. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Põleng sai korterielaniku sõnul alguse hooletust suitsetamisest elutoa diivanil. Korteris oli mittetöökorras suitsuandur.

11. veebruaril kell 10.43 teatati tiksuvast gaasipliidist Narva linnas Kreenholmi tänava kortermajas. Korterielanik keeras gaasikraani kinni. Päästjad gaasileket ei tuvastanud. Gaasipliidi elektriseade oli rikkis ja elanik kutsus kohale spetsialistid.

Kell 8.46 tuli häirekeskusesse teade töötavast ATS seadmest Jõhvi linnas Keskväljaku tänava kaubanduskeskuses. Alarm oli rakendunud kohviku köögis, kus elektrisoojendiga segisti oli hakanud suitsema. Seadme lülitasid töötajad välja. Päästjad kontrollisid köögi üle ja ohtu enam ei olnud.

10. veebruaril 14.22 tuli häirekeskusesse teade tööle rakendunud ATS seadmest Kohtla-Järve linna Järve linnaosa Põhja allee ühiselamust. Tehti selgeks, et ühes toas oli unustatud toit mikrolaineahju. Oht likvideeriti ja ruumid tuulutati.

Kell 12.50 tuli teade töötavast suitsuandurist Narva linnas Rahu tänava kortermajas ja trepikojas oli suitsu lõhn. Päästjad ootasid ära korteri omaniku ja kontrollisid korteri üle. Toas oli olnud toidu kõrbemine, ohtu enam ei olnud. Omanikule tehti kohapeal selgitustööd ja viidi läbi kodunõustamine.

9. veebruaril kell 13.18 anti teada Narva linnas Kangelaste prospekti kortermajas töötavast suitsuandurist. Päästjatele avas korteriukse eakas naine, kellel oli toit pliidil kõrbema läinud. Ohtu enam ei olnud ja päästjad aitasid tube tuulutada.

Lääne-Virumaa

Nädalavahetusel oli päästjatele kolm väljakutset merel jäätunud luikede kohta. Neist ühel juhul vabastasid päästjad linnud jää seest, teistel juhtudel ei olnud inimese abi vaja.

12. veebruaril kell 1.37 helistati häirekeskusesse ja teatati töötavast vingugaasiandurist Viru-Nigula vallas Kõrkkülas. Elanikud olid alustanud tubade tuulutamisega. Päästjad kontrollisid ruumid üle, vingugaasiohtu enam ei olnud. Vingugaasiandur võis hakata tööle liiga vara suletud siibri tõttu. Elanikel soovitati küttesüsteemide ülevaatamiseks kohale kutsuda korstnapühkija.

11. veebruaril anti teada korstnapõlengust Vinni vallas Koeravere külas. Korstnajalas põles sinna suurel hulgal kogunenud tahm ja pigi. Päästjad kustutasid põlengut lume ja veega ning eemaldasid korstnajalast ka tuhka. Kütmine majas keelati ja kohale paluti kustuda korstnapühkija.

10. veebruaril kell 18.53 tuli teade vingust toas Rakvere vallas Lasila külas. Teataja sõnul oli siiber lahti, vingugaasiandurit toas ei olnud. Elanikul paluti aknad avada ja toast väljuda. Päästjad kontrollisid maja üle, põlengut ei olnud ja vingugaasi ei tuvastatud. Majas viidi läbi kodunõustamine.

9. veebruaril kell 21.14 teatati häirekeskusesse, et Tapa linnas Väikesel tänaval põleb saun. Elumaja oli hoonele väga lähedal. Päästjate saabumise ajaks oli saun lausleegis ja ohustas ka kõrvalhooneid. Kaks elanikku olid hoonest väljunud ja istusid autos soojas. Koheselt alustati põlengu kustutamisega ning kõrval olevate hoonete kaitsmisega. Kiirabi töötajad kontrollisid inimeste tervist ja keegi hospitaliseerimist ei vajanud. Kustutustööd lõppesid kell 23.35.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. veebruaril kella 11.28 ajal teatati häirekeskusele, et Jõgeva vallas Sadukülas vajus suusataja Kaave jõe jääst läbi ja sattus rinnuni vette. Päästjate saabumise ajaks oli kannatanu ise veest välja saanud. Märgunud riietega hädaline sai kiirabiautos sooja, peale külma muu üle kurta ei olnud. Päästjad hoiatavad, et vooluveekogudel on jää õhuke ja olud väga muutlikud ning jääle minek ohtlik.

10. veebruaril kell 18.01 käisid päästjad Mustvee vallas Ninasi külas reisibussi ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Bussis keegi viga ei saanud ja sõiduk jätkas teekonda. Sõiduautos olnud kahest inimesest üks viidi haiglasse terviskontrolli. Päästjad eemaldasid teelt avariijäänused ning vabastasid ühes reas seisma jäänud liikluse.

Põlvamaa

10. veebruaril kell 23.24 teatati, et Räpina vallas Koolma külas põleb tühi laudahoone. Päästjate saabudes oli hoone leekides ja katus sisse vajunud. Päästjad kaitsesid teist lähedal asuvat kõrvalhoonet ja kustutasid tulekahju ligi tunni ajaga. Selgus, et lauta oli viidud jahtumata tuhk, milles olnud sütest või sädemetest hoone tõenäoliselt süttis. Päästjad hoiatavad, et koldest võetud tuhk tuleb metallist nõus panna jahtuma eemale süttida võivatest materjalidest.

Tartumaa

9. veebruaril kell 19.09 teatati, et Tartus Oa tänaval on kortermaja korteri toas suits. Selgus, et kodus olnud 11-aastane laps oli ahju alla teinud tule, kuid siiber ununes avamata. Tüdruk oli suitsu täis ruumidest ise välja saanud. Kahjuks ei leidnud tuleohutust kontrollima saabunud päästjad korterist suitsuandurit ja vingugaasianduril olid patareid tühjad. Korteri perenaise ülesandeks jäi kiiremas korras suitsuanduri hankimine, paigaldus ja vingugaasianduri patareide vahetus.

10. veebruaril kella 5.01 ajal põles Tartus Laseri tänaval tünnisaun. Inimesi põlengu puhkemise ajal saunas ei olnud. Tulekahju kustutati kell 5.41.

Valgamaa

9. veebruaril kell 16.45 teatati häirekeskusele, et Tsirguliina alevikus Valga mnt kortermajas sai oma kodus kukkunud vanem naine viga ja ta ei saa enam püsti ega suuda ust avada. Teatajaks oli tema poeg, kelle kohale jõudmine aega võttis. Päästjad sisenesid akna kaudu ja avasid kiirabitöötajatele ukse. Patsient aidati kiirabiautosse, millega ta haiglasse viidi.

10. veebruaril kella 21.35 ajal põles Valga vallas Sooru külas Kesk tänaval ridaelamu boksi katla korstnas tahm ja pigi. Koldest eemaldati põlevmaterjal ja esialgu tulekahju sumbus. Selgus, et vana küttesüsteemi köeti selle eripärade tõttu vähese õhu pealevooluga, mis oli kaasa toonud pigi ja tahma tavapärasest intensiivsema lõõridesse kogunemise. Päästjad ootasid kuni kütteseade jahtus ja andsid boksiomanikule juhise kütteseadme kontrollimiseks ja hoolduseks kutsuda korstnapühkija. Seniks kütmine keelati. Kella 23.17 ajal süttis korstnas hõõguma jäänud pigi uuesti. Päästjad eemaldasid tahmaluugi kaudu pigitükke ja põleng sumbus.

Viljandimaa

10. veebruaril kella 00.42 ajal aitasid päästjad Halliste alevikus Viljandi mnt kiirabitöötajatel pääseda kodus kukkunud ja abitult lebama jäänud 88aastase naise juurde. Selleks avasid päästjad korteriukse jõuga.

Kella 8.22 ajal teatati, et Viljandis C. R. Jakobsoni tn sattus sõiduauto karteri purunemise tõttu teele õli. Päästjad katsid õli absorbentainega, pühkisid reostuse kokku ja kogusid kotti.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

10. veebruaril kell 22.12 teatati häirekeskusele, et Ambla alevikus Jõgisoo teel on maja korstnalõõris põlemine. Päästjad kustutasid korstnas ja ahjulõõris toimunud põlengu pulberkustutiga ning lasid valve all olles temperatuuril korstnas langeda.

11. veebruaril kell 06.41 sai häirekeskus teate Türil Tallinna maanteel kahekordses puidust kortermajas puhkenud tulekahjust. Tulekahju arenes kiiresti, tuli levis katuse alla ja maja süttis lausleegiga põlema. Korterisse sisenenud suitsusukelduslüli leidis hoonest hukkunud naisterahva. Kiirabi viis ühe kannatanu tervisekontrolliks haiglasse. Tulekahju lokaliseeriti kella 09.06-ks ning likvideeriti kell 13.37. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.