Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

27.11 kell 14.46 sõitsid päästjad Kesklinna Toomparki, kust oli tulnud teade lastest Snelli tiigi õhukese jää peal. Päästjad tõttasid kohale, keda nähes lapsed jäält ära tulid. Päästjad selgitasid lastele, et jää on veel liiga õhuke, et selle peal mängida ning see on väga ohtlik.

Harjumaa

27.11 kell 17.08 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Rae külas Tallinna ringteel oli tee ääres seisnud veoautole teine tagant sisse sõitnud. Selle tagajärjel oli terve sõidutee tükke ning kaupa täis. Kui Assaku päästjad kell 17.24 kohale jõudsid, oli üks veokitest sündmuskohalt lahkunud ja sellest teavitati ka politseid. Päästjad asusid kohapeal teed autojuppidest puhastama. Samuti oli vaja kohapealselt veoautolt ära lõigata mõned haagise detailid, mis sellele teiselt veokilt külge jäid. Vastasel juhul ei olnud võimalik masinat teisaldada. Veokijuht ise pääses vaid ehmatusega ja kiirabi abi ei vajanud.

27.11 kell 17.20 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Laagri alevikus Seljaku tänava eramajas on ruumid pärast kamina kütmist suitsu täis. Nõmme päästjad olid kohal kell 17.29 ning tundsid samuti ruumides suitsu lõhna. Ruumid olid tolleks hetkeks juba tuulutatud. Küttekeha kontrolliti termokaameraga üle. Omanikuga vesteldes selgus, et kaminat köetakse harva. Tõenäoliselt oli tegu põlenguga korstnas ja süttinud oli sinna kogunenud tolm ja tahm. Kuna nähti, et küttekeha pole mõnda aeg hooldatud, siis soovitati omanikul kutsuda korstnapühkija.

28.11 kell 00.47 sai häirekeskus infot, et Kuusalu vallas Kolga-Aabla külas Kuusalu-Leesi teel on sõiduauto otsa sõitnud teele langenud puule. Kolga vabatahtlikud päästjad saabusid kohale ning nägid, et teataja oli tegelikkuses lausa kahe sõiduteele langenud puu vahel kinni ja kinni olid ka mõlemad sõidusuunad. Päästjad käivitasid mootorsae ning eemaldasid puud teelt. Autojuht sai ise edasi sõita.

28.11 kell 01.13 said päästjad infot, et Kuusalu vallas Kahala külas Jõelähtme-Kemba teel on buss ja kaks sõiduautot halbade ilma- ja teeolude tõttu kraavi sõitnud. Loksa päästjad vintsisid bussi ning Kuusalu vabatahtlikud tõmbasid sõiduautod tagasi teele. Masinad olid võimelised oma teekonda ettevaatlikult jätkama.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. novembril kell 18.24 ja 19.49 teatati ohtlikult viltu vajunud jõulukuusest Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Maleva tänaval. Päästjad piirasid ala lindiga ja kutsusid kohale linnavalitsuse esindaja, kellele selgitati, et tugeva tuule tõttu ei püsi ohutuslint kaua.

Kell 15.37 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Virula väljakule, kus jõulukuusk oli ohtlikult viltu vajunud. Ala piirati ohutuslindiga ja teavitati omavalitsust.

Lääne-Virumaa

28. novembril kell 00.23 palus Haljala vallas Kisuvere külas abi autoga teele lumme kinni jäänud taksojuht. Päästjad aitasid auto taas liikuma. Kell 7.06 aitasid päästjad Haljala vallas Vihula külas teelt välja sõitnud auto teele tagasi.

27. novembril kell 21.21 sai häirekeskus teate, et Viru-Nigula vallas Tüükri külas Tallinn-Narva mnt 134. kilomeetril on viis autot lumes kinni. Kell 21.59 seisuga oli liiklus mõlemal sõidusuunal juba täielikult suletud ja 22.41 seisuga on seisvate autode kolonn mitu kilomeetrit pikk. Päästeamet palus tungivalt eelnimetatud piirkonnas liiklemist vältida. Politsei reguleeris mõlemal sõidusuunal liiklust ümbersõiduks. Sõiduautod seisid teepervel või olid teelt välja sõitnud ja lumes kinni. Kohapeal olid abiks ja jälgisid olukorda Kunda päästekomando meeskond ja välijuht. Kell 23.47 sai hakata autode rivi mõlemas suunas vaikselt liikuma ja kell 23.55 suudeti tee mõlemas sõidusuunas taas läbitavaks teha. Päästeamet tänab kõiki asutusi ja ettevõtjaid, kes sündmuse lahendamisele kaasa aitasid.

27. novembril kell 19.28 käisid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala vallas Lobi külas ja kell 19.46 Rakvere päästjad Vinni vallas Koeravere külas eemaldamas teele langenud puid.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

27. novembril kella 14.57 ajal käisid päästjad Jõgeva linnas Uus tänaval aitamas kiirabimeedikutel pääseda kodus kukkunud ja abitult põrandale lebama jäänud 92aastase mehe juurde. Selleks avati ukse jõuga. Vanahärra aidati kiirabiautosse viia.

Kella 15.21 ajal voolas Põltsamaa linnas Kesk tänaval asuvas katlamajas diisli tankimisel mahuti klapi rikke tõttu kütus maha. Päästjad kogusid 10ruutmeetrisele alale voolanud tuleohtliku kütusereostuse seda saepuruga segades kokku ja panid kilekottidesse. Hinnanguliselt voolas maha 100 liitrit kütust.

Kella 21.01 ajal süttis Jõgeval Kesk tn õues varjualuses suitsuahi. Päästjate saabumise ajaks oli omanik ahju ise käsikustutiga kustutanud.

Põlvamaa

Eile päeval kahel väljakutsel ja täna hommikul kahel väljakutsel käisid päästjad Põlvamaal eemaldamas teedelt murdunud puid.

28. novembril kell 4.47 teatati, et Põlva vallas Padari külas vajus lume raskuse all murdunud puu sõitva sõiduauto peale. Auto jäi puu alla ning lumme kinni. Päästjad eemaldasid puu auto katuselt ja teelt ning taastasid kinni jäänud liikluse. Tagasi koduteel aidati liikuma teinegi esiotsa pidi kraavi kinni jäänud auto.

Tartumaa

27. novembril kell 17.36 teatati Kastre vallas Aadami külas purunenud elektriliinist, mis maas särises. Vool lülitati liinist välja ja päästjad piirasid ohuala lindiga.

Kell 19.47 teatati, et Kambja vallas Sipe külas on maas lume raskusest purunenud kõrgepingeliin ja näha leeke. Päästjate saabumise ajaks oli põleng sumbunud. Päästjad piirasid ohuala lindiga, olukorrast teavitati Elektrilevi spetsialiste.

Kell 23.53 teatati, et Nõo vallas Vissi külas põrkas sõiduauto teele kukkunud puu vastu. Autos olnud vanem mees ja koer viga ei saanud. Päästjad eemaldasid puu teelt ja aitasid auto kraavist välja ning uuesti liikuma.
28. novembril kell 00.48 teatati häirekeskusele Nõo vallas Ketneri külas murdunud puude vahele lõksu jäänud autost. Päästjad eemaldasid puud ja sõiduk jätkas teed.

Valgamaa

27. novembril kell 17.09 teatati, et Otepää vallas Kaurutootsi külas on metsas purunenud elektriliin, mis on süüdanud kohati pinnase. Päästjate saabumise ajal põleng sumbus. Päästjad kontrollisid ümbruse turvalisust, liini remont jäi elektrikute ülesandeks.

Eile hommikust käisid päästjad Valgamaal 7 väljakutsel eemaldamas teedelt ja ühel korral elektriliinilt murdunud puid.

Viljandimaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Viljandimaal 5 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

Võrumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Võrumaal 5 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

27. novembril kella 12.52 ajal teatati Antslas Laululava pargis Metsa põik tn süttinud sõiduautost. Päästjate saabumise ajaks oli omanik sõiduki juba käsikustutiga kustutanud. Põlengu põhjustas tõenäoliselt elektrisüsteemi rike.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.