Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-29. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

26.01 kell 20.38 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Peterburi teel on toimunud kolme sõiduauto kokkupõrge. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 20.42 ja eemaldasid masinatelt akuklemmid süttimisohu likvideerimiseks. Samuti kaeti ühest masinast välja voolanud vedelikud saepuruga. Kiirabi vaatas kohapeal kannatanud üle ning politsei jäi sündmusega edasi tegelema.

26.01 kell 21.24 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Kivila tänaval on kortermaja 9. korrus halli suitsu täis ning on kuulda suitsuanduri töötamist. Esimesena olid kohal Lasnamäe päästjad kell 21.30, kes selgitasid välja, et 9. korruse korteris põleb voodi. Hoone evakueeriti ja üks suitsusukelduspaar sisenes korterisse ning kustutas põleva aseme CAFS-kustutiga kella 21.41ks. Samaaegselt kontrollis teine lüli naaberkortereid võimalike tulekollete või kannatanute leidmiseks. Kella 22.18ks oli tulekahju likvideeritud. Trepikoda ja korterid tuulutati. Erilist tänu väärib teataja ja hea naaber, kes tõi enne päästjate saabumist põleva voodiga korterist välja vanema naisterahva, kes viidi kiirabiga haiglasse kontrolli.

27.01 kell 13.07 sõitsid päästjad Kristiinesse Välja tänavale, kust oli tulnud teade põlevast maa-alusest olmejäätmete konteinerist. Lilleküla päästjad kustutasid põleva mahuti kella 13.22ks.

27.01 kell 23.52 sai häirekeskus info, et Mustamäel Herilase tänava kahekordse paarismaja korstnast on näha sädemeid ja leeke. Nõmme päästjad olid kohal kell 23.59 ning tuvastasid, et korstnas oli toimunud tahmapõleng. Päästjad mõõtsid teisel korrusel ka kõrge CO taseme, mistõttu käivitati ülerõhuventilaator ruumide tuulutamiseks. Päästjad kontrollisid terve korstna üle ning leidsid, et korstna isolatsioon pööningu vahelaes oli paigaldatud nõuetele mittevastavalt. Kodus puudus ka vingugaasiandur. Keegi kannatada ei saanud, kuid päästjad lugesid omanikule sõnad peale, et tahkekütteseadmetega kodudes on vingugaasiandur kohustuslik. Samuti paluti omanikul üle vaadata oma korstna läbiviigu isolatsioon ning koostöös asjatundjaga see nõuetega vastavusse viia.

28.01 kell 19.45 sõitsid päästjad kustutama elektrikappi Pirita linnaosas Kuldtiiva tänaval. Kutsuti kohale ka elektrikud, kes eemaldasid kapist voolu, misjärel said Pirita päästjad põlengu likvideerida. Kella 20.38ks oli tulekahju kustutatud ja elektrikud jäi rikke eemaldamisega edasi tegelema.

28.01 kell 19.55 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Sikupilli tänava kortermaja 5. korruse korteris hakkas tööle vingugaasiandur. Kolm inimest tulid korterist välja ning kutsusid kohale päästjad. Kesklinna päästjad olid kohal kell 20.01, kes avastasid, et kõnealuses korteris oli olnud gaasiboileri rike, mistõttu tekkis korterisse eluohtlik vingugaasi. Ruumid tuulutati ning elanikel paluti kutsuda tehnik gaasiseadme hooldamiseks. Kiirabi vaatas kohapeal kolm inimest üle.

29.01 kell 06.56 teatati häirekeskusele, et Haaberstis Ehitajate teel põleb tankla katus. Teataja oli möödasõitja, kes nägi põlemas automaattankla kohal olevaid valgusreklaame. Nõmme päästjad olid kohal 07.03, kes lasid tanklast voolu eemaldada ning kustutasid põlevad reklaamid ja katuse kella 07.26ks.

Harjumaa

27.01 kell 20.34 said päästjad infot, et Harku vallas Türisalu külas Klooga maanteel on inimene Türisalu pangalt alla libisenud. Teataja sõnul polnud meesterahvas viga saanud. Sündmuskohale ruttasid Keila päästjad koos nööripäästevarustusega, kes laskusid alla kukkunu juurde. Jätkredeli abil saadi inimene kella 21.19ks tagasi pangale ja härra oli võimeline omal jõul kiirabiautosse liikuma.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. jaanuaril kell 17.24 teatati Jõhvi linnas Ploomi tänaval suitsu täis saunaruumist ja tööle rakendus suitsuandur. Päästjate saabumise ajal oli näha saunaaknast leeki. Saunas olid süttinud kerise juurde laotud kütmiseks valmis pandud küttepuud. Kuna suitsuandur hakkas tööle tulekahju algfaasis, siis tänu kiirele reageerimisele toimus põleng vaid kerise kõrval. Päästjad tuletavad meelde, et põlevmaterjale ei tohi panna küttekoldele liiga lähedale (küttepuud, vaip). Tulekahju võib tekkida lenduvast sädemest ning isegi soojusülekandest.

Kell 11.14 sõitsid päästjad Toila vallas Kabelimetsa külla, kus Tallinn-Narva maanteel oli sõiduauto libeduse tõttu sõitnud vastu teepiiret ja takistas liiklust. Päästjad vabastasid maantee ja puhastasid tee harjadega.

27. jaanuaril 18.26 said päästjad väljakutse Sillamäe linna Kesk tänava majja, kus vannitoas oli tööle hakanud vingugaasiandur. Teataja sulges gaasikraani ja hakkas tube tuulutama. Päästjad tuvastasid, et kütteseadme heitgaasi toru oli ühendamata. Päästjad keelasid seadme kasutamise kuni tehnik on selle üle vaadanud.

Kell 9.08 helistati häirekeskusesse ja teatati, et Toila vallas Järve külas põleb angaar ja tehnika on sees. Piirkonnas oli palju suitsu, hoonest kostusid plahvatused. Põleng levis siseruumides kiiresti, tuld võtsid nii masinad kui ka erinevad põlevvedelikuga mahutid ja tünnid. Põleng likvideeriti kella 13.04ks. Kustutustöid tegid Kohtla-Järve, Jõhvi ja Kiviõli päästjad, kohal olid mitmed paakautod. Tulekahju tagajärjel hoone ja selles olnud tehnika hävines täielikult. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

26. jaanuaril kell 20.23 tuli väljakutse Narva linna Madise tänava kortermajja, kus elanikud tundsid gaasi lõhna. Päästjad kontrollisid mõõteseadmega, kuid vingugaasi ei tuvastanud. Korteris oli vana gaasikatel, millest tilkus vett. Gaasikraan keerati kinni ja seadet lubati kasutada alles siis, kui tehnik on selle üle vaadanud. Korteris oli töökorras vingugaasiandur, kuid puudus suitsuandur. Päästjad tegid selgitustööd ja elanikud lubasid anduri paari päeva jooksul paigaldada.

Lääne-Virumaa

27. jaanuaril kell 16.12 tuli häirekeskusesse teade, et Haljala vallas Kärmu külas kuuldakse korstnas kohinat ja siibri vahelt on näha tuld. Suitsu- ja vingugaasiandur ei onud tööle rakendunud. Päästjad tuvastasid, et korstnas oli toimunud tahmapõleng. Kütmine keelati, omanik lubas kutsuda järgmiseks päevaks korstnapühkija.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. jaanuaril kell 2.55 teatati, et Mustvee vallas Raja külas tuleb elumaja aknast suitsu. Päästjad selgitasid, et majas ajab suitsu sisse pliit. Pliidiga ühenduses oleva soojamüüri lõõrid olid paksu tahma ja pigi täis ning korsten puhastamata. Samuti puudusid hoonest kohustuslikud suitsu- ja vingugaasiandurid. Kütteseadmete kasutamine keelati, kuni korstnapühkija on seadmed hooldanud ja nende korrasoleku üle vaadanud.

Tartumaa

26. jaanuaril kell 15.45 teatati, et Kambja vallas Lemmatsi külas Vektori tänava piirkonnas on näha ilvest. Päästjad suunasid looma asustusest eemale metsade poole. Samasse kohta kutsuti ilvese pärast päästjad ka pool tundi varem, kuid alguses looma leida ei õnnestunud.

26. jaanuaril kella 20.14 ajal põles Tartus Niidu tänaval elumaja puhastamata korstnalõõrides tahm. Päästjate saabudes lendas korstnast üksikuid ümbrust ohustavaid sädemeid. Tuli kaminas kustutati ja tuleoht majale taandus. Hoone korstnalähedased konstruktsioonid kontrolliti termokaameraga üle.

27. jaanuaril kell 1.52 teatati häirekeskusele, et Tartus Aardla tänaval süttis elumajaga ühenduses olevas kuuris elektrijuhe. Päästjate saabumise ajaks oli elanik põlengu pulberkustutiga kustutanud. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutuse üle.

Kella 11. 02 ajal lekkis Tartus Vaksali tänaval voolas parklas auto käigukasti rikke tõttu teele õli. Päästjad katsid õlireostuse absorbentainega. Rikkis auto viidi treileriga minema.

Kella 17.51 ajal käisid päästjad Elva vallas Kõdukülas kustutamas suurt lõket, mis ohustas maja ja kuusehekki.

Viljandimaa

26. jaanuaril kella 19.18 ajal põles Mõisakülas Kooli tänaval elumaja puhastamata korstnas tahm. Päästjad tagasid hoone tuleohutuse ja õnneks tuli korstnalõõridest välja ei levinud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

26. jaanuaril kell 17.26 sai häirekeskus teate, et Esikülas asuvas puhkemajas aega veetnud ja saunatanud seltskonnast on üks isik kadunud. Meesterahvas olevat jäänud üksi saunatama ning korduvalt tiigis ujumas käinud. Ühel hetkel ei suutnud teised meest kusagilt leida. Päästjad koos Kärdla merepäästeüksuse pinnaltpäästjatega lõikasid lahti tiigijääd ning teostasid erinevate vahenditega mehe otsinguid. Otsingud kahjuks tulemusi ei andnud. 27. jaanuaril kell 14.50 tõid Politsei- ja Piirivalveameti tuukrid tiigist välja uppunud meesterahva surnukeha. Juhtunu täpsemate asjaolude selgitamisega tegeleb Politsei.

Järvamaa

28. jaanuaril kell 9.33 teavitati häirekeskusele liiklusõnnetusest Paides Purdi külas. Sõiduauto, koos reisijatega, oli kraavi sõitnud. Päästjad eemaldasid katusele maandunud sõidukil süttimisohu ning aitasid puksiiri tellimisega. Inimesed pääsesid õnnetusest suuremate vigastusteta.

29. jaanuaril kell 8.00 teavitati häirekeskust, et Järva vallas Ahula külas on kraavi sõitnud lapsi vedanud buss. Keegi reisijatest vigastada ei saanud ning lapsed sõidutati edasi asendusbussiga. Päästjad tegelesid sündmuskohal liikluse reguleerimisega ning aitasid bussi kraavist väljapukseerimisel.

Pärnumaa

26. jaanuaril kell 18.03 kiirustasid päästjad Tori vallas Kurena külas juhtunud liiklusõnnetusele. Puitmaterjali vedanud reka oli teelt välja sõitnud ning külje peale vajunud nii, et juht kabiinist omal jõul välja ei pääsenud. Päästjad aitasid juhil redelit kasutades väljuda. Lekkeid ega muid ohte sõidukil ei tuvastatud.

Saaremaa

28. jaanuaril kell 11.06 paluti päästjaid Kihelkonna Rimi juurde, kus ühest sõidukist oli välja jooksnud käigukastiõli. Päästjad katsid ühe meetri suuruse õlireostuse absorbentainega.