Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

8.11 kell 16.11 sõitsid päästjad Piritale Randvere teele, kus oli toimunud kolme auto liiklusõnnetus. Kesklinna päästjad eemaldasid masinatelt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Kokku osales avariis viis inimest, kellest üks viidi kiirabiga haiglasse kontrolli.

Harjumaa

8.11 kell 19.56 teavitati häirekeskust, et Kose vallas Marguse külas on eramaja hoovi karu ära eksinud. Loom otsis toitu ning oli juba prügikastis ning kompostihunnikus ringi tuhlanud. Maja peremees oli proovinud karu hoovivalgustuse põlema panemisega ära hirmutada, ent tulutult. Kohale saabunud Kose päästjad peletasid karuoti valgusvihuga metsatukka ning soovitasid peremehel konsulteerida kohalike jahimeestega, et tulevikus selliseid olukordi vältida.

8.11 kell 21.57 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Kotka külas Võsu-Kotka teel on teele langenud puu ja sulgenud ühe sõidusuuna. Teataja oli autojuht, kes udus ja vihmas sellele otsa sõitis, kuid õnneks mitte liiga suurel kiirusel. Auto sai väiksemaid kahjustusi ja juht ise jäi terveks. Loksa päästjad sõitsid kohale, tõmbasid käima mootorsae ning kella 22.14ks oli puu teelt eemaldatud.

Ida pääsetekeskus

Ida-Virumaa

8. novembril kell 17.28 sõitsid päästjad Narva linnas Võidu prospektile, kus oli mees kukkunud järsust kaldast vette. Päästjate saabumise ajaks oli mees poolenisti veest väljas. Päästjad tõid mehe kaldast üles ja andsid üle kiirabile.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeksus

Möödunud ööpäeval olulisi päästesündmusi Lõuna regioonis ei olnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

8. novembril kell 18.41 paluti päästjaid appi Seljametsa külla, kus tõenäoliselt prügilasse teel olnud autolt oli pudenenud maha mitu kotti prügi. Teele kukkunud klaas oli lõhkunud ühe sõiduki rehvi. Päästjad tegid tee liiklejatele ohtlikust prahist puhtaks.

8. novembril kell 23.58 teavitati häirekeskust, et Pärnus Soo tänaval on põlema süttinud saunaruum. Päästjate saabumisel oli saunaruum suitsu täis ning põlema oli süttinud saunaahju kohal asuv seinakonstruktsioon. Päästjad kustutasid põlengu kell 00.29.

Raplamaa

9. novembril kell 02.42 vajati päästjaid appi Hagudi külla, kus sõiduauto oli sõitnud teepiirdesse ning sõidutee oli teistele liiklejatele ohtlikke autojuppe ja klaasikilde täis. Päästjad puhastasid tee ohutu liiklemise tagamiseks.