Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 08. jaanuar – 09. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

08. jaanuaril kell 11:56 sai Häirekeskus teate tulekahjust Põhja- Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes, et kortermaja ühes trepikojas põles elektrikilp. Tuli edasi ei levinud ning see likvideeriti kell 12:11. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Harjumaa

-

Lõuna päästekeskus

Päästekomandod mõõdavad oma väljasõidupiirkonna populaarsemate siseveekogude jää paksust ning kannavad tulemused avalikule Google kaardirakendusele. Päästeameti jääkaart on selleks, et anda inimestele infot jääolude kohta siseveekogudel ning juhtida tähelepanu jääolude muutumisega seotud ohtudele. Päästjate hinnang jää paksusele ei taga teie turvalisust ja selle eest vastutate ikka ise. Päästjad hoiatavad, et jääle minek on alati seotud ohtudega. Inimest kandev jää peab olema vähemalt kümne sentimeetri paksune, kuid jää paksus võib veekogu piires erineda ning sõltuda allika- ja suudmekohtadest või veekogu muudest eripäradest. Isegi hea ujumisoskuse korral on läbi jää vajumine väga ohtlik, sest omal jõul veest välja libedale jääservale pääsemine võib ilma kõrvalise abi või turvavahenditeta osutuda võimatuks.

Jõgevamaa
9. jaanuaril kell 00.06 teatati, et Mustvee vallas Kääpa külas on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad leidsid korteri, mis oli suitsu täis ja selgus, et see tuleb halva tõmbega ahjust. Päästjad tuulutasid ruume ja andsid korteriomanikule juhiseid tuleohutuse tagamiseks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. jaanuaril kell 00.15 teatati häirekeskusele tulekahjust Narvas Vestervalli tänaval asuvas elamus, kus kolmanda korruse korteris põles voodil tekk. Kiirabi toimetas 65-aastase mehe Narva haiglasse. Kustutustööd lõpetati kell 00.51. Põlengu oletatav põhjus on suitsetamine voodis.

Lääne-Virumaa

-

Lääne päästekeskus

Järvamaa

9.jaanuaril kell 03.52 teatati häirekeskusele tulekahjust Türi vallas Türi linnas. Endise metsakombinaadi territooriumil oli põlema süttinud vana, kasutuseta seisev sööklahoone. Kaheosalise hoone üks osa oli lausleekides ning päästjad likvideerisid tulekahju kell 7.33. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Päästeamet mõõdab regulaarselt jää paksust populaarsematel siseveekogudel ning tulemusi saab vaadata kaardirakenduselt.

Jääkaart on loodud selleks, et oleks võimalik paremini edastada inimestele infot jääolude kohta meie siseveekogudel. Inimest kandev jää on kümne sentimeetri paksune, kuid sellegipoolest ei saa jää paksusele ainult loota. Päästjad hoiatavad, et isegi hea ujumisoskuse korral on läbi jää vajumine väga ohtlik, sest omal jõul veest välja libedale jääservale pääsemine võib osutuda äärmiselt keeruliseks. Külmas vees kaotab täiskasvanu tegutsemisvõime ja teadvuse umbes veerand tunniga. Lapsed ja vanemad inimesed veel kiiremini. Kaardirakenduselt on võimalik kontrollida siseveekogude jää paksust enne jääle minekut.