Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11. – 12. veebruar

Põhja päästekeskus
Möödunud ööpäeval käidi Tallinnas ja Harjumaal 13 korral teedelt murdunud puid eemaldamas.

Tallinn

11. veebruaril kell 17.40 teatati häirekeskusele tulekahjust Tallinnas Katusepapi tänaval, kus kortermaja teise korruse korteris oli toidukõrbemine. Kiirabi toimetas tervisekontrolliks haiglasse viiekuuse ja 2,7-aastase lapse. Päästjad tuulutasid ruumid. Korteris oli suitsuandur, mis rakendus tööle.

Lõuna päästekeskus

Päästjad on saanud täna Lõuna-Eestis varahommikust kuni lõunani 15 väljakutset, mis olid seotud murdunud, teedele kukkunud ja liiklust ohustavate puudega.

Valgamaa
Lagunev ahi ähvardas tulekahjuga
11. veebruaril kell 15.42 teatati, et Valgas Vabaduse tänaval kukkus korteris ahjul uks eest ning söed pudenesid põrandale. Päästjate saabumise ajaks olid tukid kustunud ja üürnik need ära koristanud. Päästjad keelasid katkise ahju kütmise kuni see ära remonditakse.
Pilt manuses, autor Lõuna päästekeskus.

Tartumaa
Tartumaal hukkus voodis suitsetamisest süttinud tulekahjus kaks inimest
12. veebruaril kell 3.14 teatati, et Nõo vallas Nõgiaru külas põleb puidust kahekorruselise kortermaja esimesel korrusel korter. Kohale saabunud päästjad sisenesid kohe ruumidesse, kust tõid välja 66-aasta vanuse naisterahva, kes osutus kahjuks hukkunuks. Kustutustööde käigus leiti ruumidest lisaks 64-aastase mehe surnukeha. Põleng kustutati lõplikult ligi kahe tunniga. Kõige rohkem sai tulest kahjustada korteri magamistuba, kus põles voodi. Kohal käinud menetlusinspektori kinnitusel süütas tulekahju voodis põleva suitsuga uinumine. Korteris oli näha märke hiljutisest alkoholi tarvitamisest.

Põlenud korteriga majas käisid päästjad tuleohutusalast olukorda hindamas ja nõuandeid jagamas viimati eelmise aasta novembri lõpus. Hukkunud mees tavatses voodis suitsetada ning seda tegevust segavat suitsuandurit laest alla võtma. Kahjuks ei olnud mees nõus oma ohtlikke käitumisharjumusi muutma ning see nõudis täna öösel kaks inimelu.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne-Virumaal oli tugeva tuulega seoses päästjatel 11 väljakutset. Peamiselt käisid päästjad lahendamas loodusjõududest põhjustatud sündmusi.

Lääne päästekeskus

Seoses äärmiselt heitlike ilmastikutingimustega on ka jääolud muutlikud. Selleks, et tagada võimalikult ohutut jääle minekut, tasub kontrollida jää paksust kaardirakenduselt. Andmeid uuendavad päästjad kord päevas seni, kuni on näha, et jääolud on muutunud taas stabiilseks, st. seda, et jää on üle kümne sentimeetri paks ja ilmateade lubab pidevat külma. Olenemata siiski sellest milliseid olusid jääkaart kajastab, on tegemist informatiivse kaardiga, mis annab nägemuse jääolude üldisest seisust. Täpse hinnangu jääoludele peab iga inimene ise andma.

Järvamaa

12. veebruari varahommikul kell 5.47 teatati häirekeskusele ohtlikult teele langenud puust Järva vallas Rava külas. Puu oli sulgenud mõlemad tee suunad. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

Raplamaa

12. veebruaril kell 19.27 käisid päästjad tormituule tõttu teele kukkunud puud eemaldamas Kehtna vallas Lau külas. Puu oli kukkudes sulgenud tee täies ulatuses ning ohustas liiklust. Päästjad eemaldasid ohtliku puu teelt.

Saaremaa

11. veebruaril kell 21.26 said päästjad väljakutse Saaremaa valda Meedla külla, kus puu oli tormi tõttu kukkunud teele ning ohustas kurvi peal asumise tõttu liiklust. Päästjad eemaldasid ohu.