Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

20.05 kell 10.57 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Õismäe teel on väike traktor sõiduteel kummuli läinud. Traktorist ise sai õnnetuse tagajärjel vigastada. Päästjad tõttasid sündmuskohale ja katsid masinast välja lekkinud vedelikud absorbendiga ja kiirabi viis masinajuhi haiglasse tema tervisliku seisundi hindamiseks.

20.05 kell 22.55 said päästjad kutse Põhja-Tallinnasse Puhangu tänava kortermajja, kus ühes korteris oli tööle hakanud vingugaasiandur. Teataja läks korterist välja päästjaid vastu võtma. Lilleküla päästjate mõõtevahendid tuvastasid korteris väikese vingugaasikontsentratsiooni ning asusid tuulutama. Pärast tuulutamist langes näit nulli. Tõenäoliselt oli lekke allikas vigane gaasiboiler. Päästjad keelasid omanikul boilerit kasutada seni, kuni tehnik on seadme ära hooldanud.

20.05 kell 23.33 sõitsid päästjad Haaberstisse Päevalille tänavale, kus põlesid vineerplaadid prügikonteineri kõrval. Lilleküla päästjad likvideerisid tulekahju kella 23.43ks.

Harjumaa

20.05 kell 14.46 teatati häirekeskusele, et Saku vallas Tagadi külas Tallinn-Rapla-Türi teel on toimunud nelja sõidukiga ahelavarii. Kohila päästjad kõrvaldasid masinailt süttimisohu ja katsid kõik välja voolanud õlid absorbendiga. Kiirabi viis ühe õnnetuses osalenu haiglasse.
20.05 kell 18.56 laekus häirekeskusele teade Saue vallast Laagri alevikust Vae tänava äärest, kus märgati põlevaid põõsaid ja puid. Kohale tõttasid Hüüru vabatahtlikud ja Nõmme päästjad, kellest esimesed kustutasid umbes 200 ruutmeetrit põlevat maastikku kella 19.16ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. mail kell 19.38 kutsuti päästjad appi Narva linnas Kreenholmi tänava kortermajja, kus eakas naine oli kodus kukkunud ja ust ei saadud avada. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja andsid naise üle kiirabi töötajatele.

20. mail kell 15.58 anti teada põlengukohast Alutaguse vallas Konsu küla põlenguala läheduses Toila valla territooriumil Konju külas. Põles turbane pinnas ligi ühel hektaril. Kustutustöid tegid Jõhvi ja Rakvere päästjad. Kell 23.16ks suudeti panna tule levikule piir. Täna kustutustöid jätkatakse.

20. mail kell 14.55 teatati põlengust Narva-Jõesuu linna Auvere külas tööstushoones. Elektrijaama päästjad lokaliseerisid vana hoone plastmasskatte põlengu kella 15.05ks. Päästesündmus lõppes kell 16.17.

20. mail kell 11.28 tuli teade kulupõlengust Narva-Jõesuu linna Vaivara külas. Põles 200 ruutmeetri ulatuses kulu, mille Narva päästjad kustutasid kululuudadega kella 12.24ks.

20. mail kell 10.14 teatati suitsust Alutaguse vallas Konsu külas karjääriala lähedal. Kell 13.33 leiti põlenguala, mille suurus oli ligi 200 ruutmeetrit. Tuul puhus metsa poole ja oli oht metsapõlenguks. Juurdepääs põlengukohale oli raskendatud. Kustutustöid tegid Iisaku, Sillamäe, Narva-Jõesuu ja Mustvee päästjad kuni 00.12ni. Põlenguala on suurenenud ligi 7 hektarile. Täna kustutustööd jätkuvad.

20. mail kell 10.13 said päästjad väljakutse Toila valda Uikala prügilasse, kus põles 50 ruutmeetril prügi lahtise leegiga. Põleng likvideeriti kella 12.15ks, vaja läks 9 tonni vett. Kustutustöid tegid Kohtla-Järve ja Rakvere päästjad.

Kustutustööd maastikupõlengul Toila vallas Kukruse külas jätkuvad
18. mail kell 15.08 alguse saanud metsa ja turbane pinnase põlengualal tehakse järelkustutustöid. Otsitakse tulepesasid ja korjatakse kokku voolikuliine. Päästjad loodavad täna kustutustööd alal lõpetada.

Lääne-Virumaa

20. mail kell 23.03 teatati Rakvere linnas Võidu tänaval trepikojas töötavast suitsuandurist ning majas oli elekter ära. Päästjad kontrollisid maja üle, kuid tuleohtu ei olnud. Kogu piirkonnas oli elekter ära läinud ja majas töötas suitsueemaldusluukide häire. Sündmusega tegelesid edasi elektrikud.

20. mail kell 21.05 sõitsid päästjad Väike-Maarja vallas Avanduse külla, kus katsid teel olnud 15 ruutmeetri suurusel alal olnud õlilaigu absorbendiga.

20. mail kell 13.34 anti teada mustast suitsust Rakvere vallas Levala külas. Rakvere ja Tapa päästjad kontrollisid ala, kasutasid selleks ka drooni, kuid põlengukohta ei leidnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

20. mail kell 11.13 said päästjad teate, et Tartus Klaasi tänava sortimisjaama juures on põlema süttinud olmejäätmete laadimisauto koormas olnud praht. Koorem laeti maha ning päästjad kustutasid põlengu kell 11.56.

20. mail kell 22.45 teatati häirekeskusele, et Tartus J. Kuperjanovi tänava kortermajas on koridoris paks suits ning tunda kõrbelõhna. Naabrid tuvastasid korteri, kus vanemal härral oli toit pliidil kõrbema läinud ning avasid koheselt tuulutamiseks aknad. Päästjad kasutasid ülerõhuventilaatorit ruumide lõplikuks õhutamiseks ning kiirabi vaatas elaniku tervise üle. Korteris puudus töökorras suitsuandur. (Lisatud foto)

Valgamaa

20. mail kell 7.50 teatati häirekeskusele, et Otepääl Pikal tänaval on juhtunud liiklusõnnetus, kus auto on sõitnud teelt välja ning kahe puu vahele kinni jäänud. Päästjad aitasid kannatanu sõidukist välja ning andsid kiirabiarstide hoole alla. Õnnetuse koht puhastati avarii tagajärgedest ning tee vabastati taas liiklemiseks.

Võrumaa

20. mail kell 8.27 teatati häirekeskusele keskkonnaohtlikust lõkkest Antsla linnas Järve tänaval. Lõkkesse pandud plastmassist tekkinud hais ja suits levis ümbruskonnale. Päästjad kustutasid lõkke. Päästeamet tuletab meelde, et lõkkes tohib põletada ainult kuiva puitu, oksi, immutamata puitu, kiletamata pappi ja paberit ning muu töötlemata looduslikku materjali. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, plasti või riideid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

20. mail kell 11.22 kiirustasid päästjad Audru alevikus juhtunud liiklusõnnetusele, kus veoauto oli sõitnud otsa teepervel seisnud sõiduautole, mistõttu paiskusid mõlemad sõidukid kraavi. Veoauto niitis teelt välja sõites maha 5-6 puud. Päästjad aitasid sõiduauto juhi autost välja ning andsid kiirabiarstide hoole alla. Tee puhastati liiklusõnnetuse tagajärgedest ning maha valgunud õli kaeti absorbentainega. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 12.48.

20. mail kell 13.10 vajati päästjaid Pärnus Riia maanteel, kus asuva kaupluse tagaruumist tuli suitsu ning oli tunda põlemise lõhna. Päästjad tuvastasid kaupluse seinal olnud valgusti trafo sulamise ning lülitasid poest voolu välja. Päästjad kontrollisid seina ohutuse tagamiseks üle.

20. mail kell 15.34 teatati häirekeskusele, et Pärnus Kalevi puiesteel põleb kahe koha pealt metsaäärne kraaviperv. Tulekahju oli saanud alguse lastest, kes tikkudega mängides panid põlema ära õitsenud võililli. Põlevad seemned lendusid tuulega metsa alla ning süütasid pinnase kahes kohas põlema. Päästjad kustutasid ligi 70 ruutmeetrile levinud põlengu kell 15.25 ning lastele tehti selgitustööd sellise tegevuse ohtlikkusest.

20. mail kell 7.42 vajati päästjaid appi Tori vallas Kuiaru külas juhtunud liiklusõnnetusele. Reka ja sõiduauto kokkupõrke tõttu jooksis autost välja jahutusvedelik ja õli. Päästjad likvideerisid sõiduautol süttimisohu ning katsid vedelikud absorbentainega. Sõidukijuht anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Raplamaa

21. mail kell 01.40 teatati häirekeskusele tulekahjust Märjamaa vallas Läti külas. Vana mahajäetud maja oli põlema süttinud ning päästjate jõudmise ajaks oli püsti vaid karkass ja korsten. Teadmata põhjusel põlema süttinud hoone põleng kustutati kell 03.22.

Saaremaa

20. mail kell 12.36 said päästjad teate Orissaares Sadama tänaval suurest põlevast lõkkeasemest, mis tugeva tuule tõttu läheduses olevatele majadele ohtlikuks võis saada. Päästjad kustutasid lõkke.