Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.–17.01.2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

16.01 kell 22.54 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Tartu maantee kortermaja korteris kurdab elanik kehva enesetunde üle. Kohale saabunud kiirabiarstide kaasaskantavad andurid näitasid korteris kõrget vingugaasi kontsentratsiooni, mistõttu kutsuti kohale päästjad, kuna kahtlustati gaasileket. Korter kontrolliti üle ning tõenäoliselt tekkis vingugaas, kuna gaasiboilerile polnud tagatud piisava värske õhu juurdepääs. Seetõttu tekkis mittetäieliku põlemise läbi eluohtlik vingugaas. Korteris puudus töötav vingugaasiandur ning päästjad paigaldasid korterisse uue. Kiirabi vaatas korteris olnud inimese üle ning päästjad vestlesid elanikuga gaasiseadme ohutust kasutamisest.
Puhangu tänaval põles korteris diivan

16.01 kell 23.59 said päästjad kutse Põhja-Tallinnasse Puhangu tänavale, kus viiekordse kortermaja trepikojas oli näha suitsu ning kuulda oli põlemise krõbinat. Samuti oli teataja korter suitsu täis ning teataja tundis põlemise kuumust. Sündmusele reageerisid Lilleküla ning Kopli päästjad, kellest esimesed olid kohal kell 00.04. Minut hiljem sisenes suitsu täis trepikotta esimene suitsusukelduslüli. Neile järgnesid veel kaks suitsusukelduspaari ning üheskoos hakati inimesi majast välja tooma ning tulekollet otsima.
Põlemine leiti neljanda korruse korterist, kus põles diivan. Põleng kustutati kella 00.35ks. Kiirabi viis põlenud diivaniga korterist ühe meesterahva haiglasse ning üks maja elanik vaadati kohapeal üle. Kortermaja trepikoda ning korterid tuulutati. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

16.01 kell 18.24 sõitsid päästjad Harku valda Tutermaa külla Tallinn-Paldiski maanteele, kus olid kokku põrganud sõiduauto ja reisibuss. Bussis olnud viga ei saanud, kuid sõiduautos oli inimene kinni. Kohale tõttasid Keila päästjad koos Hüüru vabatahtlikega. Kannatanu lõigati hüdrauliliste päästevahenditega masinast välja ning anti kiirabiarstide hoole alla. Sõiduauto juht viidi haiglasse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. jaanuaril kell 6.58 teatati liiklusavariist Toila vallas Päite külas. Sõiduauto oli otsa sõitnud kahele teele jooksnud hobusele. Sündmuskohal vaatasid kiirabi töötajad üle sõiduauto juhi, päästjad viisid teised kaasreisijad Sillamäele. Päästjad lükkasid kahjustatud auto tee äärde. Mõlemad hobused said kannatada. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

16. jaanuaril kell 23.40 tuli päästjatele väljakutse Narva linna Suure tänava korterisse, kus vannitoas andis andur häiret. Päästjad kontrollisid korteri üle, gaasileket ega tulekahju ei olnud. Vannitoas andis suitsuandur häiret patarei tühjenemise tõttu.

Kell 14.21 sõitsid päästjad Toila valda Servaääre külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus kahe sõiduauto vahel. Päästjad tagasid avariijärgse ohutuse ja puhastasid maantee. Õnnetuses sai kannatada 8 inimest. Sündmuse lisainfo politseilt.

Kell 14.19 teatati Jõhvi linnas Jaama tänava kortermajas töötavast suitsuandurist. Päästjad kontrollisid korteri üle, tuleohtu ei olnud. Suitsuandur oli rikkis ja päästjad soovitasid omanikul osta uus suitsuandur.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

17. jaanuaril kell 00.17 teatati häirekeskusele, et Tartus Jalaka tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad selgitasid, et andur oli tööle hakanud toidukõrbemise suitsust. Päästjad tuulutasid ruumid ja juhivad tähelepanu, et toitu ei tohi jätta omapäi valmima. Süttivast toidust läheb põlema ümbrus ning tulekahjul võivad olla äärmiselt rasked tagajärjed.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

16. jaanuaril kell 17.35 teavitati häirekeskust tahmapõlengust Paides Parkali tänaval. Ühekordse eluhoone korsten pildus sädemeid ning pererahvas kutsus päästjad olukorda hindama. Tahmapõleng hääbus korstnas ise, kui tuli kustuda lasti ning päästjad palusid esimesel võimalusel kutsuda korstnapühkija ning seniajani mitte küttekoldeid kasutada.