Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28. veebruar - 1. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. veebruaril kell 22:19 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid saabudes ühes korteris toidukõrbemise. Päästjad paigaldasid korterisse suitsuanduri ning tegid elanikule selgitustööd. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
1. märtsil kell 2.12 teatati, et Tartus Kalevi tänaval on kahekorruselises kortermajas suits. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli süttinud pliidiesine ja tuli levinud põranda ja seina vahele. Tulekahju kustutati käsikustutiga. Tulekolletele ligipääsuks ja tuleohutuse kontrollimiseks avasid päästjad tüki põrandast ja uksepiidast. Ruumides olnud vanema naisterahva tervist kontrollis kiirabi. Päästjad paigaldasid vanaproua ruumidesse ka suitsanduri, mille puudumine oleks seekord napilt kalliks maksma läinud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

28. veebruar kell 20.08 said päästjad väljakutse Vinni valda Tudu alevikku, kus Pargi tänaval

põles ühekordne elumaja. Päästemeeskondade kohale jõudes põles tuulekoda lahtise leegiga. Tuli levis pööningule ja eluruumidesse. Päästjad evakueerisid hoonest kaks kannatanut(16 ja 19 aastat vana), kiirabi viis neid haiglasse. Päästjad lokaliseerisid põlengu kella 22.52ks, likvideerisid kell 23.38. Maja sai suitsu ja vee kahjustused, põlengus hukkusid kaks koera ja kutsikad. Tulekahju põhjus selgub menetluse käigus.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

28.veebruaril kell 20.24 said päästjad väljakutse Kärdla linna Väike-Kopli tänavale. Päästjad selgitasid kohapeal välja, et ahi oli valede kütmisvõtete sisse ajama hakanud. Omanik kutsub korstnapühkija, kes annab olukorrale hinnangu.

Saaremaa

28. veebruaril tehti kahjutuks Saare maakonnast Saaremaa vallast Mäebe külast leitud kaks käsigranaati.