Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

29.11 kell 15.51 sõitsid päästjad Lasnamäele Laagna teele, kust oli tulnud teade põlevast sõiduautost. Leeki tuli kapoti alt ning omanik oli ise asunud lume ja kustutiga tulekahju kustutama. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 15.57 ning kustutasid põlengu veejoaga kella 16.17ks.

29.11 kell 17.03 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Narva maanteel on toimunud kahe auto kokkupõrge. Kokkupõrke tagajärjel immitses ühest autost suitsu. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 17.11 ja likvideerisid masinatelt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Kiirabi vaatas kohapeal kokkupõrkes osalenud üle ja sündmusega tegeles edasi politsei.

Harjumaa

29.11 kell 16.15 teavitati häirekeskust, et Keilas Kruusa põigul on eramaja korstnast leek väljas. Teataja oli ise majast välja tulnud. Keila päästjad olid kohal kell 16.21 ja leidsid, et korstnas oli süttinud tahm. Päästjad kontrollisid küttekeha termokaameraga üle ning tuulutasid ruumid. Selgus, et küttesüsteem oli juba mitu aastat hooldamata, mistõttu ei lubatud elanikul kütteseadet kasutada seni, kui korstnapühkija on küttesüsteemi ära hooldanud.

29.11 kell 18.44 sõitsid päästjad Raasiku valda Kulli külla Uustalu teele, kus põles eramaja kuur. Omanik oli tulnud linnast tagasi ja avastanud, et kuur on lausleekides. Päästjad olid kohal kell 18.56 ning alustasid nii kuuri kustutuse kui ka tule leviku piiramisega kõrvalhoone kaitsmiseks. Kella 19.37ks oli tulekahju lokaliseeritud ja 20.39ks oli tulekahju likvideeritud. Omanikuga suheldes selgus, et hommikul köeti kuuris ahju ning õhtupoole tõsteti küttepuud sooja ahju juurde kuivama.

30.11 kell 06.17 said päästjad kutse Maardu linna Õunapuu puiestee paarismajja, kus teataja tundis oma kodus suitsu lõhna, kuid suitsu ega leeki näha polnud. Ohutuse huvides kutsuti päästjad ning mindi koos naabritega majast välja. Päästjate jõudes olid ruumid juba suitsu täis. Päästjad sukeldusid suitsu sisse, et leida ja likvideerida tulekolded. Selgus, et süttinud oli tahm korstnas. Tahmapõleng likvideeriti kella 07.01ks, ruumid tuulutati ja omanikul soovitati kutsuda korstnapühkija küttesüsteemi puhastamiseks.

30.11 kell 07.02 sai häirekeskus teate põlevast mikrobussist Harku vallas Vääna-Jõesuu külas Lõosilma teel. Kapoti alt oli näha lahtist leeki ning inimesed olid iseseisvalt asunud masinat kustutama. Muraste vabatahtlikud päästjad olid kohal kell 07.20 ja likvideerisid autopõlengu veejoaga kella 07.54ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. novembril kell 14.34 märkasid päästjad Narva linnas Kadastiku Suurel tiigil kalameest. Päästjad kutsusid mehe tiigijäält ära ja selgitasid, et alates 23. novembrist kehtib üle kogu Eesti siseveekogude jääle minek keelatud.

Lääne-Virumaa

30. novembril kell 00.02 sõitsid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala valda Võsu alevikku, kus eemaldasid teele langenud puu.

29. novembril kell 18.02 käisid päästjad Vinni vallas Kantkülas eemaldamas teele langenud puud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

29. novembril kell 11.32 käisid päästjad Põlva vallas Mammaste külas kolme sõiduautoga juhtunud ahelavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud.

Tartumaa

29. novembril kell 11.08 käisid päästjad Elva vallas Pühaste külas eemaldamas teelt mitut murdunud puud. 30. novembril kell 6.01 eemaldati puu teelt Elvas Vikerkaare tänaval ja kell 6.21 Nõo vallas Vissi külas.

Päästeti õhukesele järvejääle läinud mees.
29. novembril kella 21.19 ajal läks Kambja vallas Kodijärve külas kohaliku hooldekodu elanik järvele jääd proovima, kuid see hakkas pragunema ning mees vajus paarisaja meetri kaugusel kaldast jalaga veidi läbi jää. Õnneks suutis ta telefoniga abi kutsuda ja päris jääst läbi ei vajunud. Pinnaltpäästevarustuses päästjad tõid ennast ohtu pannud mehe ujuva päästelaua abil kaldale.

Valgamaa

30. novembril kell 7.36 käisid päästjad Tõrva vallas Holdre külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Viljandimaa

30. novembril kell 6.56 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Vanaveski külas eemaldamas teelt kahte suurt puud.

Võrumaa

29. novembril kella 11.00 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Kiviora külas eemaldamas teelt murdunud puud. Kell 11.08 eemaldati murdunud puud teelt Varstu alevikus Kesk tänaval, 30. novembril kell 6.01 Saru külas ja kell 6.30 kolm puud Tagakolga külas.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

30. novembril kell 2.30 teavitati häirekeskust, et Kärdlas Vabaduse tänaval põleb kaks prügikasti, mille kõrval ka õlivaadid ning sõidukid. Kohale saabunud päästjad kustutasid mõlemad prügikastid kella 2.45ks. Esialgu teada ei ole, mis põhjusel prügikastid süttida võisid.

Pärnumaa

29. novembril kell 14.00 teavitasid Pärnus Uus-Sauga tänaval asuva kahekorruselise maja elanikud, et nende korter on suitsu täis ning suitsuandur hakkas tööle. Päästjad tuvastasid, et esimesel korrusel tehti ahju tuld, mis hakkas sisse ajama ning suits levis teisele korrusele. Tulekahju ei olnud. Päästjad nõustasid elanikke ning soovitasid kiiremas korras korstnapühkija kutsuda.

30. novembri öösel murdis tuul Saarde vallas Kanakülas teedele puid, mis seadsid ööpimeduses liiklejaid ohtu. Kahel korral olid suured puud sulgenud mõlemad sõidusuunad täielikult ning autojuhid sõitsid neile otsa. Kell 5.33 ajal häirekeskust teavitanud autojuht ja auto vigastada ei saanud ning said edasi liikuda. Kell 7.10 teavitati, et paar kilomeetrit peale Kanaküla sõitsid kaks autot tee sulgenud puule otsa. Üks auto vigastada ei saanud, teine sai kergemaid kahjustusi, kuid liikus omal jõul lähimasse tanklasse. Kella 9 ajal teavitati taas häirekeskust, et Kanakülas, 23 kilomeetrit enne Viljandit on taas suur puu tee sulgenud. Päästjad eemaldasid teel liiklejaid ohtu seadnud puud teelt.

30. novembril kell 8.23 ajal teavitati häirekeskust, et Tori vallas Riisa külas on suurem puu kukkunud elektriliinile ning need peaaegu vastu maad vajutanud. Päästjad eemaldasid puu liinidelt kella 9.06ks.