Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7. august – 8. august

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad mitmel korral toidukõrbemisele. Seekord oli tegemist õnnelike õnnetustega, keegi viga ei saanud ning suurt tulekahju neist ei tekkinud. Siiski tuletame meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
7. augustil kella 11.45 ajal süttis Jõgeva vallas Pööra külas metsaveotraktor ja selle ümbruses metsaalune taimestik ning pinnas. Päästjad kustutasid tulekahju õhtul kella viieks. Traktor hävis tulekahjus täielikult.

Tartumaa
7. augustil kella 11.42 ajal märgati Tartu linnas Paju tänava piirkonnas Emajões mehe surnukeha. Päästjad tõid uppunu kaldale. Mehe isiku selgitamisega hakkas tegelema politsei.

Valgamaa
7. augustil kella 9.42 ajal käisid Puka vabatahtlikud päästjad Otepää vallas Plika külas kustutamas sõidu ajal süttinud rollerit. Sõiduk hävines tulekahjus, juht viga ei saanud. Roller süttis tehnilisest rikkest.


Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. augustil kell 18:09 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kohtla- Järve linnas Aru tänaval. Päästjate saabudes põles kasutuseta hoone keldris prügi. Tulekahju likvideeriti kell 18:41. Keegi õnnetuses viga ei saanud..


Lääne-Virumaa

7. augustil kell 17:00 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kadrina vallas Pikk tänaval. Päästjate saabudes põles elumaja esimene korrus, tuli levis ka teisele korrusele. Elumajas olnud inimesed väljusid sealt iseseisvalt, kiirabi toimetas majas olnud mehe haiglasse kontrolli. Tulekahju likvideeriti kell 20:26. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Lääne päästekeskus
Järvamaa
7. augustil kella 9.34 ajal käisid päästjad Paides Ruubassaare teel kustutamas võsas põlevat vana tühja ehitussoojakut.

Pärnumaa
7. augustil kell 13.46 teatati, et Vändra alevikus Tiigi tn põleb kuur. Päästjate saabudes põles kuuri katuseharja alune ja otsasein. Põleng kustutati paarikümne minutiga ja suurem osa kuurist õnnestus päästa. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse pikselöögist.

7. augustil kell 19.23 teatati, et Pärnus Lemmetsa külas on koer kanalisatsioonitruubis kinni. Päästjad kaevasid truubi otsa lahti ning loom pääses vabadusse.