Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. juuni

Ida päästekeskuse tööpiirkonnas olulisi sündmusi ei olnud.

Põhja päästekeskus
Tallinn

4. juunil kell 17.22 teatati häirekeskusele, et Tallinna Lennujaamas alustab hädamaandumist Kiievist saabuv Nordica lennufirma reisilennuk, mille õhku tõusmisel purunes tagumise teliku üks rehv. Lennuki pardal oli 31 reisijat ja viis meeskonnaliiget. Lisaks lennujaama päästetehnikale sõitsid sündmuskohale ka päästekomandod Tallinnast, kiirabibrigaadid ja politsei. Lennuk maandus kell 18.08, keegi vigastada ei saanud.

4. juunil kell 21.26 said päästjad väljakutse Tallinna Vesivärava tänavale, kus kortermaja korteris rakendus tööle vingugaasiandur. Päästjad kontrollisid korterid ära ning avastasid, et gaasiseade juures oli suur gaasikontsentratsioon. Päästjad panid gaasitorustikud kinni ning tuulutasid ruume. Edasi tegeles gaasifirma. Keegi kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus
Tartumaa
4. juunil kell 13.06 teatati, et Tartus H. Mugasto tänaval põleb ridaelamu katus. Päästjate saabudes ulatusid leegid osaliselt ühe ridaelamu boksi katuse alt välja ning tules olid katusealused konstruktsioonid. Kustutustöödele kaasati tõstukauto ning tulekolletele ligipääsuks avati osa katusest ja selle konstruktsioonidest. Põleng kustutati kella 14.26ks. Suurem osa katusest hävis tules, ruumid said veekahjustusi. Päästekeskuse menetlusinspektori esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse katusele paigaldatud päikesepaneelide elektrisüsteemi rikkest.

Kella 14.14 ajal põles Tartus Kalda teel Anne Selveri juures taaraprügikast, mille päästjad kustutasid.

4. juunil kell 14.51 teatati lahtise leegiga põlevast sõiduautost BMW Tartus Riia tänaval. Kohale saabunud päästjad avasid kangi abil kapoti ja alustasid kustutustöödega. Samal ajal tuli eemaldada aku klemmid, sest masin hakkas iseeneslikult käivituma. Põleng kustutati, inimesed viga ei saanud. Selgus, et sõidu ajal oli süttinud armatuurialune juhtmestik, kust tuli kiiresti edasi levis. Sõiduki teisaldamine jäi omaniku ülesandeks.
Auto päästab tulekahju puhkemisel maha põlemisest üldiselt ainult kiire sekkumine, sest sünteetilised materjalid põlevad väga kiiresti ja neid on keeruline kustutada. Suitsu märkamisel tuleks süüde kohe välja lülitada ning autost väljuda. Käepärast peaks olema mahukas kustuti, mis tuleks tühjendada tulekolde pihta.
Mootorsõidukite ja transpordivahendite põlengud nelja aasta vältel ajavahemikus 1. jaanuar – 2. juuni:
2016 – 187 (aastas kokku 415)
2017 – 164 (aastas kokku 371)
2018 – 144 (aastas kokku 395)
2019 – 172

4. juunil kella 16.00 ajal põles Kastre vallas Melliste külas puidust keldri peale ehitatud suvemaja (2,5x4 meetrit). Tulekahju kustutati Võnnu vabatahtlike abiga. Hoone hävis põlengus.

Võrumaa
4. juunil kella 12.28 ajal põles Antsla vallas Mähkli külas 400 ruutmeetrit metsaalust. Põleng kustutati Karula vabatahtlike abiga.

Lõuna-Eesti pommigrupp
4. juuni päeval leiti turbakogumise tööde käigus Elva vallas Teilma külas Ulila turbaväljal maa seest 100 kilone lennukipomm. Demineerijad panid osaliselt betoonist lõhkekeha spetsiaalsele haagisele ning see transporditi politsei ja päästjate eskordi saatel lõhkamiskohta.

Lääne päästekeskus
Pärnumaa
4. juunil kell 17.15 teatati, et Pärnus Pärna tn asuvas Estonia spaahotelli numbritoas on suits. Põlengust andis märku ka automaatne tulekahjusignalisatsioon. Päästjad selgitasid, et suitsu tuli ventilatsioonisüsteemist, kus oli süttinud tualettruumi ventilaator. Algjärgus põleng kustutati. Ära põles ventilaatori mootor, selle plastümbris ja veidi juhtmestikku. Tahma- ja veekahjustusi said kaks tuba. Päästekeskuse menetlusinspektori kinnitusel põhjustas tulekahju ventilaatori elektrisüsteemi rike.

Raplamaa
5. juunil kell 2.41 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon märku tulekahjust Kohila vallas Hageri aleviku rahvamajas. Päästjad selgitasid, et pelletikatla rikke tõttu oli sulanud seadme etteande toru. Kaugemale põleng ei levinud.