Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid Põhja regiooni päästjad nädalavahetuse tormikahjusid likvideerimas veel 24 korral. Enamik väljakutseid olid seotud teedele ja elektriliinidele murdunud puudega. Tallinnas saadi selliseid väljakutseid 11 ning Harjumaal 13 tükki. Mahukaim väljakutse tuli 9.10 kell 08.28 Rae vallast Pajupea külast, kus elektriliinile oli langenud kaks puud. Kohale kutsuti elektrikud, kes võtsid liinidest voolu välja ning Assaku päästjad eemaldasid puud liinidelt.

Tallinn

9.10 kell 13.06 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Kadaka teel tuleb kaupluse 2. korruse ventilatsioonitorust suitsu. Väljakutsele reageerisid Kesklinna, Nõmme ja Risti komandod koos välijuhiga. Päästjate kohale jõudes nähti, et katusest tuleb suitsu ja hoone on juba inimestest evakueeritud. Nõmme päästjad sisenesid hoonesse tulekollet otsima ning üks töölõik suundus ka katusele. Sealt leitigi põleng ning arvatav tulekahju tekkepõhjus. Teisel korrusel varikatuse all oli süttinud ventilatsiooniagregaat, mis pildus ohtralt suitsu ja ventilatsioonitorustik kandis seda ka teise korruse kontoriruumidesse. Põleng kustutati, hoone tuulutati ning kella 14.12ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

9.10 kell 18.08 said päästjad kutse Nõmmele Kurni tänavale, kus põles maja hoovis haagissuvila lahtise leegiga. Nõmme päästjad olid kohal kell 18.12 ning kustutasid haagissuvila kella 18.40ks.

Harjumaa

9.10 kell 11.47 sõitsid päästjad Saue valda Laagri alevikku Valdmäe põigule, kus põles sõiduauto Honda. Kohapealsed inimesed kustutasid sõidukit käsikustutitega ning Nõmme päästjad likvideerisid põlengu kella 11.57ks.

10.10 kell 01.59 tõttasid päästjad Saue valda Ääsmäe külla Tallinn-Pärnu maanteele, kus libedate teeolude tõttu oli toimunud liiklusõnnetus veo- ja sõiduauto vahel. Mõlemas sõidukis olnud inimesed pääsesid väiksemate vigastustega, kuid mõlemast masinast lekkis vedelikke. Keila päästjad katsid tekkinud reostuse absorbentainega ja Saue vabatahtlikud puhastasid tee liiklusele.

10.10 kell 06.27 said päästjad infot, et Rae vallas Aruvalla külas Tallinn-Tartu maanteel on sõiduauto Ford libedate teeolude tõttu sõitnud piirdesse, teelt välja ja rullunud üle katuse (foto manuses). Juht õnnetuses viga ei saanud. Assaku päästjad olid kohal kell 06.45 ning eemaldasid sõidukilt akuklemmid süttimisohu välistamiseks.

Lõuna päästekeskus

Lõuna-Eesti päästjad käisid eile hommikust kuni lõunani 12 väljakutsel, mis olid seotud teedele või elektriliinidele ja -kaablitele kukkunud puudega.

Jõgevamaa

9. oktoobril kell 13.23 teatati, et Mustvee vallas Kalmakülas kukkus murdunud puu maja peale. Maja esialgsel hinnangul tõsisemalt viga ei saanud ja inimestele ohtu ei olnud. Päästjad nõustasid elanikke edasiste tegevuste suhtes.

Põlvamaa

9. oktoobril kella 19.42 ajal põles Vastse-Kuuste alevikus Raja tn sõiduauto kapotialune ja esiosa. Tuli levis ka veidi salongi ja sulatas esiklaasi. Põleng kustutati kell 20.11.

Valgamaa

9. oktoobril kella 15.07 ajal põles Valgas Võru tn elumaja korstnas tahm. Põleng korstnajalas summutati pulberkustutiga ja kütmine keelati enne kui korstnapühkija on kütteseamete korrasoleku üle vaadanud. Kütteseadet lõhkuvate ning maja ohustavate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb seadmeid järjepidevalt hooldada ja puhastada. Lõõre tuleb puhastada minimaalselt kord aastas, kuid kütteseadmete intensiivsel kasutamisel tihedamalt.

Viljandimaa

9. oktoobril kell 13.14 teatati häirekeskusele, et Viljandi vallas Sooviku külas kukkus puu traktori peale. Päästjad aitasid puu eemaldada, inimesed viga ei saanud.

Kell 11.38 käisid päästjad Viljandi vallas Oiu külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu, eemaldasid teelt autost välja lekkinud vedelikud ja aitasid auto treilerile.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. oktoobril oli Ida -Virumaa päästjatel ennelõunal 3 väljasõitu puude eemaldamiseks teedelt ja liinidelt. Kahel korral sõideti Narva-Jõesuu piirkonda ja ühel korral Jõhvi.

Lääne-Virumaa

9. oktoobril oli Lääne-Virumaa päästjatel peamiselt ennelõunal 6 väljasõitu puude eemaldamiseks teedelt ja liinidelt. Kolmel korral sõideti Haljala, kahel Viru-Nigula valda ja ühel korral Rakvere valda.

9. oktoobril kell 18.30 said päästjad väljakutse Haljala valda Aaspere külla Tamme tee mahajäetud hoonesse. Suitsu tuli kuivati küljes asuvast eraldi väikesest hoonest. Päästjad tõid hoonest välja põlema pandud kušeti. Rohkem ohtu ei olnud. Sündmusest teavitati omanikku.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad eemaldamas teele ja elektriliinidele kukkunud puid kuuel korral, nendest kahel korral olid puud teele kukkunud Vormsi saarel.

Pärnumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad eemaldamas teele ja elektriliinidele kukkunud puid kolmel korral. Häädemeeste vallas Orjaõel eemaldasid päästjad ühe väljasõiduga 4 lepapuud, mis olid elektrikilbile kukkunud.

9.oktoobril kell 22.32 said päästjad väljakutse Pärnusse Purje tänavale, kus ümber läinud põlev küünal oli süüdanud põlema laual asunud kaunistused ja muud esemed. Pererahvas reageeris väga kiiresti ning kustutasid põlengu ise ära. Päästjad kontrollisid ümbruse termokaameraga veel ohutuse tagamiseks üle.

9. oktoobril kell 18.17 kiirustasid päästjad Pärnus Niidu tänavale, kus olid kaks sõiduautot kokku põrganud. Päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid tee autojuppidest.

Raplamaa

9. oktoobril kell 12.08 said päästjad väljakutse Kehtna valda Eidapere alevikku, kus asuvas puidutööstuses oli tekkinud väike põleng. Tehnilise rikke tõttu oli lihvimismasina torudest pahvatanud leek, mis süütas mõned saepurutükid. Päästjad kustutasid hõõguva saepuru.