Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. märts 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

14.03 kell 15.57 teatati häirekeskusele, et Kristiines Mustamäe teel on tõstukist välja voolanud umbes 30 liitrit hüdroõli. Lilleküla päästjad katsid reostuse saepuruga.

14.03 kell 20.19 sõitsid päästjad Nõmmele Mahla tänava kortermaja juurde, mille trepikojas oli tunda kõrbemise lõhna ning ühes korteris kuulda suitsuanduri töötamist. Nõmme päästjad olid kohal kell 20.25 ja leidsid toidukõrbemise 4. korruse korterist. Päästjad likvideerisid põlema läinud toidu ja tuulutasid ruumid. Korteris olnud isik vaadati kohapeal kiirabi poolt üle.

Harjumaa

14.03 kell 11.36 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Lehmja külas Tallinn-Tartu maanteel on keset kiirendusrada sõiduauto eesmine põrkeraud. Assaku päästjad tõstsid stange teelt kõrvale, et see liiklejatele ohtu ei kujutaks.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. märtsil kella 8.41 ajal süttisid Elva vallas Uderna külas korstna kamina suitsutoru ümbruses elumaja voodrilauad, soojustus ja roovitus. Elanikud summutasid tulekahju veevooliku ja pulberkustutiga. Päästjate saabudes tuli seina vahelt suitsu, kuid leeke enam näha polnud. Kustutustöödeks avasid päästjad osa seinast. Tõenäoliselt ei oldud korstna paigaldamisel järgitud kõiki vajalikke tuleohutusnõudeid.

Kell 10.24 käisid päästjad Tartus Võru tn kolme sõiduautoga juhtunud ahelavariil, kus tagasid sõidukite tuleohutuse. Ühele kannatanule andis kiirabi kohapeal esmaabi.

Viljandimaa

14. märtsil kell 16.10 teatati, et Viljandis Lääne tänaval kadus korterist elekter ja tööle hakkas suitsuandur, vannitoa lae vahelt kuuldi praginat ja tuli suitsulõhna. Päästjad avasid lage ja selgus, et põlenud oli vannitoa laevalgustite juhtmestik. Tuleoht oli taandunud ja elanike ülesandeks jäi rikke selgitamiseks elektriku kutsumine.

14. märtsil kell 17.21 käisid päästjad Viljandi vallas Paistu külas Loodi - Helme tee 3. km autoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid hüdrauliliste töövahendite abil avariilisest sõidukist välja saada kannatanut, kes anti üle kiirabi hoole alla. Viga saanud inimene toimetati Tartusse haiglasse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. märtsil kell 2.02 tuli teade Narva linnas Rahu tänaval põlevast sõidukist. Teataja sõnul oli läheduses veel üks auto. Põleng kustutati ja kohale tuli sõiduki omanik. Sõiduauto sai suuri põlengukahjustusi. Päästetööd lõppesid kell 3.21.

14. märtsil kell 23.57 teatati häirekeskusesse Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Ravi tänaval piiksuvast vingugaasiandurist. Päästjad tuvastasid vingugaasireostuse. Ruumid tuulutati ja keelati gaasiseadme kasutamine. Päästjad kontrollisid üle naabrite korterid ja kogu trepikoja, rohkem ohtu ei olnud.

Kell 19.15 tuli päästjatel sõita Narva-Jõesuu linna Perjatsi külla, kus märgati eemal põllu peal põlengut. Päästjad kustutasid kululuudadega pea 100 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 18.42 tuli päästjatel sõita Narva-Jõesuu linna Vabaduse tänavale, kus teataja sõnul oli kass pea 8 meetri kõrgusel puu otsas olnud juba paar päeva. Päästjad tõid kassi alla.

Kell 15.10 sõitsid päästjad Jõhvi linnas Narva maanteele kaubanduskeskuse juurde, kus maapinnal põles papihunnik. Põleng kustutati, hooned ohus ei olnud.

Lääne-Virumaa

15. märtsil kell 9.30 teatati Kadrina vallas Hulja alevikus Tõnismäe teel korterist tulevast suitsust ja töötavast suitsuandurist. Teataja avas korteri ukse, inimesi sees ei olnud. Tegemist oli siiski toidukõrbemisega. Päästjad kontrollisid ruumid üle ja aitasid tube tuulutada.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

14. märtsil kell 21.24 kiirustasid Kärdla komando päästjad Palade külla, kus oli lausleegiga põlema süttinud sõiduauto mootor. Tulekahju, mis levis mootorist edasi salongi, sai alguse tõenäoliselt küttesüsteemi rikkest. Põleng läheduses asuvaid hooneid ei ohustanud ning see kustutai kella 22.01ks.

Järvamaa

14. märtsil kell 9.15 teavitati häirekeskust, et Paides Mündi tänava piirkonnas asuvalt, likvideeritud lihakombinaadi territooriumilt, immitseb mööda sadevee kanalit kraavi masuuti. Kraav omakorda suubub Pärnu jõkke. Omavalitsus asus olukorda koos päästjatega likvideerima ning kraav suleti edasise reostuse takistamiseks liivakoormatega. Omavalitsus tegeleb probleemi lahendamisega edasi.

Pärnumaa

14. märtsil kell 12.20 teatas Tori vallas Kurena külas sõiduteel liikunud kodanik, et eespool sõitval rekal hakkas suitsema haagise rehv. Rekajuht kustutas rehvipõlengu enne päästemeeskonna saabumist ära ning päästjad kontrollisid põlengukoha ohutuse tagamiseks termokaameratega üle.
14. märtsil õhtul kell 22.12 teavitas Pärnu linnas Olevi tänaval liikunud jalakäija, et kõnniteel on sidekaabel. Päästjad korjasid ca 50 meetrit kaablit kokku ning asetasid inimeste teelt eemale, lisaks piirati ala ohutuslindiga. Olukorrast teavitati telekomiettevõtet.

Raplamaa

14. märtsil kell 13.19 teavitati häirekeskust, et Märjamaa vallas Kojastu külas on eramu korstnas ja tahmalõõris põleng. Päästjate saabumise ajaks oli tuli sumbunud, kuid päästjad kontrollisid turvalisuse tagamiseks kõik kuumaks minna võivad pinnad termokaameraga üle. Edasist ohtu ei tuvastatud, kuid omanikul paluti kindlasti kutsuda korstnapühkija kütteseadmeid puhastama.

14. märtsil kell 17.32 helistas häirekeskusesse inimene Kohila vallas asuvast Mälivere bussipeatusest. Ootepaviljoni katus oli kruvidest lahti läinud ning lehvis nüüd tugeva tuule käes, ohustades lendu minnes nii inimesi kui ka teel liikuvaid sõidukeid. Päästjatel katust tagasi kinnitada ei õnnestunud, seetõttu eemaldati plekk täielikult. Olukorra lahendamisega tegeleb edasi ootepaviljoni haldaja.