Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-18. märts 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

16.03 kell 12.34 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Punasel tänaval põleb autoremonditöökoja sein. Ettevõtte töötajad olid hakanud põlengut survepesuriga kustutama. Lasnamäe päästjad nägidki kohale jõudes, et tulekahju oli kustutatud enne nende jõudmist. Päästjad kontrollisid üle, et seintes poleks varjatud tulekoldeid. Kella 12.42ks olid päästjad sündmuselt vabad. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse sellest, kui objektil tehtud keevitustöödest süttis välisfassaadis klaasvill.

17.03 kell 16.42 sai häirekeskus teate Piritalt Arnika tee eramajast, kus kodune pistikupesa oli leegiga põlema läinud. Teataja lülitas elektri välja ning kustutas lahtised leegid pulberkustutiga. Pirita päästjad kontrollisid, et seinas poleks tulepesasid, pärast mida jäi elanik oma elektrisüsteemi parandamisega edasi tegelema.

17.03 kell 17.41 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Metsa tänava maja köögis on elektrijuhtmete harukarp põlema läinud. Elanikud kasutasid oskuslikult tulekustutustekki, et leegid maha saada. Nõmme päästjad avasid kohale jõudes harukarbi ümbruse ohu kontrollimiseks ning isoleerisid juhtmed. Keegi tulekahjus kannatada ei saanud ja elanikud jäid elektrisüsteemi rikkega edasi tegelema.

17.03 kell 19.08 sai häirekeskus info, et Kristiines Mooni tänaval on suure tuulega osa plekk-katusest lahti tulnud ja loperdab tuules. Oht oli, et plekk võib lahti rebeneda. Lilleküla päästjad koos redelautoga eemaldasid rippes katusetüki kella 19.31ks.

Harjumaa

16.03 kell 18.51 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas Oblika teel on sõiduk suure kiirusega sõitnud teelt välja ja üle katuse rullunud. Autos olnud isik oli sõidukist välja lennanud. Kohale tõttasid Muraste vabatahtlikud ning Keila päästjad, kes abistasid kiirabil kannatanut stabiliseerida ning kiirabiautosse toimetada. Süttimisohtu polnud vaja likvideerida, kuna kokkupõrke tagajärjel oli aku mootoriruumist välja paisanud. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse ning sündmuskohaga jäi edasi tegelema politsei.

16.03 kell 19.39 sõitsid päästjad Saue valda Laitse külla Prootoni teele, kust oli tulnud teade põlevast suvilast. Helistaja oli naaber, kes märkas eemalt tulekuma. Esimesena kohale jõudnud Saue vabatahtlikud päästjad nägid, et ei põle mitte suvila, vaid suvila territooriumil põletatakse suures järelevalveta lõkkes erinevaid mööbliesemeid ja muud olmeprügi. Lõke kustutati ja majas olnud elanikule selgitati, et lõkkes tohib põletada vaid puhast ehk immutamata puitu, pappi ja paberit.

17.03 kell 14.40 said päästjad kutse Saku valda Tagadi külla Vana-Tagadi teele, kus teataja nägi oma korstnas põlemist ja kuulis sees undamist. Kohila päästjad tegid kindlaks, et tegu oli tahmapõlenguga, mis tulekustutiga kustutati. Elanikul soovitati kutsuda korstnapühkija kütteseadme puhastamiseks.

17.03 kell 18.18 sõitsid päästjad Saue valda Ääsmäe külla Ääsmäe-Kernu teele, kus eramaja korstnas oli olnud tahmapõleng ning korstnast pildus sädemeid. Päästjate jõudes oli põleng juba kustunud ning korsten kontrolliti termokaameraga üle. Kui oli selge, et ohtu enam polnud, siis elanikul keelati ahju kasutada seni, kuni korstnapühkija on kütteseadme ära puhastanud.

17.03 kell 19.35 teavitati häirekeskusele, et Harku vallas Harku alevikus Metsa teel tehakse hoone varemetes lõket. Teataja lõkke ligidal inimesi ei näinud, kuid umbes 20 meetrit eemal olid elumajad. Lilleküla päästjad kustutasid lõkke veega kella 19.51ks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

17. märtsil kella 17.11 ajal põlesid Kanepi vallas Sulaoja külas kõrvalhoones kapid ja diivan, mille päästjad kustutasid. Politsei viis sündmuskohalt kaasa joobes elaniku, kelle tegevust tulekahju süttimisega esialgu seostati.

18. märtsil kella 3.54 ajal hävis Põlva vallas Akste külas tulekahjus eelmisel õhtul köetud väike saun. Päästjad kustutasid

Tartumaa

15. märtsil kell 10.01 käisid päästjad Tartu vallas Tammistu külas abis puude vahele jalgapidi kinni jäänud 59-aastasel mehel. Lõikeriistade abil aidati mees puude vahelt välja ning anti üle kiirabi hoole alla.
Kella 13.33 ajal põles Kastre vallas Vana-Kastre külas hoovis seisva sõiduauto BMW tagaosa, mille päästjad veejoaga kustutasid. Tõenäoliselt põhjustas põlengu elektrisüsteemi rike.

15. märtsil kella 23.07 ajal põles Kõrveküla alevikus Tõrvalille tänaval elumaja korstnajalga kogunenud tahm ja pigi. Elanik väitis, et korstnapühkija käis kahe aasta eest ning vahepeal on korstent ise puhastatud. Päästjatel õnnestus korstnajalast kätte saada siiski 20 liitrit tahma ja pigi, mis viitas kehvasti tehtud tööle ja võimalikule madala põlemistemperatuuriga kütmisele, mille tõttu lõõridesse koguneb rohkem pigi. Päästjad keelasid kütmise kuni korstnapühkija on kütteseadmed üle vaadanud, kütmise kohta nõu andnud ja vajadusel lõõrid korralikult puhastanud.

17. märtsil kell 13.13 teatati, et Tartus Vaksali kortermaja trepikojas on gaasilõhn. Päästjad leidsid kaks lekkekohta, mille peatamiseks peakraanidest gaas kinni keerati. Olukorrast informeeriti elanikke, remonditehniku kohale kutsumine jäi ühistu juhatuse ülesandeks.

Kella 15.28 ajal põles Raadi alevikus Raadiraja tn piirkonnas vana autorehv, mis oli päästjate kohale jõudes praktiliselt ära põlenud. Rehvi jäänused kustutati veejoaga.

Kella 16.20 ajal põles Tartus Põhja pst piirkonnas 150 ruutmeetrit kulu, mille kohale sattunud politseinikud enne päästjaid kustutasid. Tänu sellele hoiti ära tule levik suuremale alale.

18. märtsil kella 00.19 ajal põles Elvas Kruusa tänaval elumaja puhastamata korstnas tahm. Korstnast välja lendavad sädemed ohustasid süüdata elamu katust. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja õnneks katus ei süttinud. Kahjus ei leitud elamust ühtegi suitsu- ega vingugaasandurit, mis on kohustuslikud juba aastaid ning aitavad tulekahju- või vingugaasi mürgistusohu varakult avastada.

Valgamaa

17. märtsil kell 18.09 ajal andsid Valgas Heina tänaval Nublu suitsuanduri häirele reageerinud
turvatöötajad häirekeskusele teada elumajas süttinud põrandast. Põrand oli süttinud küdevast ahjust välja kukkunud briketi süsidest ning seda oli aknast näha. Elanikke kodus ei olnud ja uks tuli jõuga avada. Algjärgus tulekahju kustutasid päästjad veega ja jäänused selle pühiti kokku. Omanikku kätte ei saadudki, kuid kohale tuli tema isa, kelle andmetel oli pererahvas veekeskusesse läinud. 

Võrumaa

17. märtsil kell 13.32 teatati häirekeskusele, et Võrus Tallinna mnt on elumajast kuulda suitsuanduri häiret ning hoone aknad on tumedad ning kuumad. Kuue minutiga kohale jõudnud Võru päästekomando meeskond väljastpoolt tulekahju tundemärke ei näinud, kuid ruumides oli suitsu ning näha tugevaid kuuma- ja tahmakahjustusi. Kohe sisenesid suitsusukeldujad ruumidesse, kust esimeste minutitega leiti teadvuseta naine ja seejärel mees. Kahjuks elustamine tulemust ei andnud ja kiirabi meedikud konstateerisid nende surma. Lisaks leiti majast kaks hukkunud koera. Päästjate esialgsel hinnangul ja kogutud andmete põhjal võis tulekahju alguse saada hooletust voodis suitsetamisest. Suitsuanduri häiret ei olnud elanikud miskipärast õigeaegselt kuulnud või suutnud sellele reageerida. Täpsemad asjaolud selgitab edasine uurimine. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. märtsil kell 15.13 tuli päästjatel käia Narva linnas Kreenholmi tänaval eemaldamas tänavavalgustuse elektriliinile langenud puud, ohus olid ka sõiduautod.

Kell 6.55 anti häirekeskusesse teada põlevatest garaažidest Lüganuse vallas Püssi linnas Energeetika tänaval. Päästjatel tuli kustutada mahajäetud garaažides põlenud prügi, põleng levis ka katusele. Põleng likvideeriti kella 9.08ks. Sündmust kajastasid Purtse vabatahtlikud päästjad oma sotsiaalmeedia lehel.

16. märtsil kell 20.45 käisid päästjad Narva linnas Kangelaste prospekti kaubakeskuse juures kustutamas põlevat prügikasti.

Kell 18.02 sõitsid päästjad Lüganuse alevikku Kiviõli teele, kus keskkonnaameti töötajad teatasid õlireostusest ojas. Päästjad paigaldasid ojja kaks õli kogumise poomi. 

Kell 4.21 tuli teade suitsust trepikojas ja töötavast suitsuandurist Narva linnas V.Gerassimovi tänava kortermajas. Päästjad selgitasid välja, et ühes korteris oli olnud toidukõrbemine. Elanikele tehti tuleohutusalast selgitustööd.

15. märtsil kell 10.42 teatati suitsust Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Olevi tänava kortermaja trepikojas. Tumehall suits tungis juba sisse korteritesse ja elanikud avasid tubades aknad. Päästjad sisenesid korterisse ja kustutasid väikese põlengu. Keegi kannatada ei saanud. Sündmusega tegeleb edasi politsei.

Lääne-Virumaa

18. märtsil kell 6.01 tuli väljakutse Vinni alevikku Tööstuspargi tänavale, kus konteineris suitses prügi. Kustutustöödeks tuli konteiner tühjendada, et tulekolded üles leida. Kustutustööd lõppesid kell 7.22.

17. märtsil kell 17.50 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Triigi külla, kus oli teele kukkunud suur puu. Päästjate saabumise ajaks olid kohalikud puu teelt juba eemaldanud, päästjad aitasid oksi ära vedada.

Kell 13.42 käisid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala vallas Koljaku külas eemaldamas teele kukkunud suurt kuusepuud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel üheksa väljakutset, mille käigus tehti kahjutuks 33 lõhkekeha ja 2913 padrunit.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

17. märtsil kell 21.57 teatati häirekeskusele, et Järva vallas Koeru alevikus Sõpruse puiesteel oli plahvatanud pistikupesas olnud e-sigareti laadija ning süüdanud põlema voodimadratsi ja teki. Nooruk suutis kohe ise voodipõlengu kustutada ning seekord suuremat õnnetust ei juhtunud. Päästjad kontrollisid toa üle termokaameraga ning edasist ohtu ei tuvastanud. 

Läänemaa

15. märtsil kell 14.04 ajal süttis Lääne-Nigula vallas Väike-Nõmmkülas asuva tootmishoone kilbiruum. Päästjad tuvastasid, et tulekahju oli tekkinud elektrisüsteemi rikke tõttu. Tulekahju ei levinud, kuna automaatne kustutussüsteem oli selle kustutanud. Ruumid ventileeriti ning kohapealsed käidukorraldajad tegelesid olukorra lahendamisega edasi.

Pärnumaa

17. märtsil kell 19.19 sõitsid päästjad Lääneranna valda Nehatu külla, kus rehielamu tüüpi maja korstnas oli olnud tahmapõleng ning korstnast pildus sädemeid. Päästjate jõudes oli põleng juba kustunud ning korsten kontrolliti termokaameraga üle. Kui oli selge, et ohtu enam polnud, siis elanikul keelati ahju kasutada seni, kuni korstnapühkija on kütteseadme ära puhastanud.

Raplamaa

15. märtsil kell 9.30 ajal juhtus Raplas Tammemäe tänaval kahe sõiduki vahel liiklusõnnetus. Üks autodest põrkus vastu maja seina ning hakkas suitsema. Sõidukites viibis kokku kolm inimest, kes kõik kergemad vigastusi said. Päästjad andsid kannatanud kiirabiarstide hoole alla ning asusid ise reguleerima liiklust ning sõidukitelt akujuhtmeid eemaldama. Lisaks puhastasid päästjad tee sõidukiosadest ja klaasikildudest.

15. märtsil kell 17.43 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Põlli külas põleb lausleegiga kahekordne eluhoone. Teataja sõnul oli elanik majast väljas ning ka läheduses asunud kanad ja haned ohutusse kohta viidud. Suitsusukelduslüli sisenes majja ning kontrollis, et majas rohkem inimesi ei oleks ning tõid põlevast majast välja kolm gaasiballooni. Kella 19.11ks tuli enam edasi ei levinud ning päästjad tegelesid edasi konstruktsioonide avamise ning kustutamisega. Tulekahju likvideeriti kell 20.42. Päästjate esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada tahkeküttesüsteemist. Sündmusele reageerisid Märjamaa, Rapla kutselised ning Turba vabatahtlikud päästjad.

17. märtsil kell 14.37 sõitsid päästjad Suur-Rahula külla, kus talumaja korstnajalas oli olnud tahmapõleng ning tahmaluugi taga paistis leeke. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutit kasutades ning korstnal lasti jahtuda. Kui oli selge, et ohtu enam polnud, siis elanikul keelati ahju kasutada seni, kuni korstnapühkija on kütteseadme ära puhastanud.

17. märtsil kell 17.41 teavitati päästjaid, et Märjamaa vallas Konuvere külas on suur kuivanud kuusk pooleks läinud ning ohustab nüüd Tallinn-Pärnu maanteel liiklevaid sõidukeid. Päästjad langetasid ohtliku puu ning vabastasid tee liiklemiseks.

17. märtsil kell 20.45 teavitati häirekeskust liiklusõnnetusest Märjamaa vallas Konuvere külas. Tallinn-Pärnu maanteel oli libeduse tõttu vajunud kraavi veoauto. Õnnetuse tõttu purunes veokil kütusepaak ning kraavi voolas umbes 700 liitrit kütust, mille edasi liikumise takistamiseks paigaldasid päästjad kummassegi otsa takistuspoomid. Olukorrast teavitati Keskkonnaametit.

17. märtsil kell 21.40 kiirustasid päästjad Märjamaa valda Päärdu külla, kus reisijaid täis liinibuss oli sõitnud kraavi. Bussis olnud 20 inimest kontrolliti kiirabiarstide poolt üle ning 8 inimest toimetati sündmuskohalt haiglasse. Ülejäänud inimesed paigutati teise bussi sooja. Päästjad eemaldasid bussil akujuhtmed ning abistasid puksiiri bussi ratastele tõstmisel. Ümbruskond puhastati liiklusõnnetuse tagajärgedest. Päästjate jaoks lõppes sündmus 18.märtsil kell 03.37.

Saaremaa

15. märtsil kell 12.50 kiirustasid päästjad Mehama külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kokku olid põrganud kaks sõidukit, milles kummaski sees üks inimene. Orissaare päästjad andsid ühe kannatanu kiirabi hoole alla ning asusid ise likvideerima autodel süttimisohtu ning reguleerima liiklust. Ühel autol tekkinud õlilekke katsid päästjad absorbentainega ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

17. märtsil kell 18.14 teavitati päästjaid, et Pidula-Veere teele on kukkunud puu, millest mööda sõitma ei mahu. Kihelkonna päästjad eemaldasid puu teelt.

17. märtsil kell 21.18 sõitsid Leisi vabatahtlikud ja Orissaare kutselised päästjad Karja külla, kus kahekordse kortermaja korstnas oli tahmapõleng ning korstnast lendus sädemeid. Päästjad kustutasid tulekolde pulberkustutit kasutades ning kontrollisid küttekehad ja korstnajala termokaameraga üle. Kui oli selge, et ohtu enam polnud, siis kahe korteri elanikel keelati kütteseadmeid kasutada seni, kuni korstnapühkija on korstnalõõrid ja kütteseadmed üle kontrollinud ja ära puhastanud.