Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. märts 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

19.03 kell 13.57 sai häirekeskus teate tulekahjust Põhja-Tallinnas Randla tänaval. Teataja nägi tänavalt kortermaja aknast suitsu tulemas. Nõmme päästjad saabusid sündmuskohale ning, kuna koputustele korteri ust ei avatud, siseneti paksult suitsu täis korterisse akna kaudu. Selgus, et töötavale gaasipliidile oli jäetud toidupott toiduga, mis oli täielikult põhja kõrbenud. Kedagi kodus ei olnud. Päästjad kustutasid kõrbeva toidupoti ja tuulutasid ruumid ülerõhuventilaatoriga. Elanikku kätte ei saadud, mistõttu teavitati juhtunust korteriühistut ning naabrit.

Harjumaa

19.03 kell 16.06 teavitati häirekeskust, et Kiili vallas Luige alevikus Tallinn-Rapla-Türi teel on toimunud kahe auto kokkupõrge. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud, kuid sõidutee oli blokeeritud. Assaku päästjad puhastasid sõidutee autojuppidest ning lükkasid õnnetuses osalenud sõidukid teeserva. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. märtsil kell 2.26 sai häirekeskus teate, et Toila vallas Kohtla külas põleb maja, katusest oli leek väljas ja majas võis sees olla inimene. Tegemist oli teataja poja majaga, teataja ise elab kõrvalmajas. Esimesena kell 2.34 kohale jõudnud Kohtla-Järve päästemeeskond nägi juba eemalt leegiga põlevat maja. Suitsusukeldusvarustusega päästjad olid koheselt valmis alustama inimese otsinguga, kuid kuna maja oli leeke täis, siis majja siseneda ei olnud võimalik. Alustati kustutustöödega. Põles ühekorruseline 40-ruutmeetrine väike aiamaja. Kell 3.26 oli tulekahju lokaliseeritud ja päästjad tõid majast välja hukkunud meesterahva. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja uurimine. 

19. märtsil kell 19.30 teatati suitsu täis majast ja tahmapõlengust Jõhvi vallas Kose küla kortermajas. Korteris töötasid suitsu- ja vingugaasiandur ja teataja väljus hoonest. Päästjad tuvastasid, et korstnas oli tahmapõleng, tulekolded leiti ka elutoa ja köögi seinas. Elutoas oli süttinud sein läbi vuugi, mis oli täidetud vahuga. Päästjad keelasid kasutada korstnaga ühendatud kütteseadmeid ja kohale kutsuda korstnapühkija. Päästjad lahkusid sündmuskohalt kell 23.32.

Päästjad tuletavad meelde, et eramaja omanik saab hooldada kütteseadmeid ise, kuid iga 5 aasta tagant peab ka tema kutsuma professionaali, kes -ahjud, -pliidid puhastaks ning nende korrasoleku üle vaataks. Korstnat ja lõõre tuleb pühkida igal aastal enne uue kütteperioodi algust, sest igal aastal saab paarsada tulekahju alguse suitsulõõris süttinud tahmast. Kõik taolised põlengud on võimalik ära hoida korstnate ja küttekehade regulaarse puhastamise ja hooldamisega.

Lääne-Virumaa

19. märtsil kell 18.29 helistati häirekeskusesse ja anti teada, et Kadrina vallas Jõetaguse külas nähakse eemal maksu tihedat suitsusammast, mis liikus mööda maad. Päästjad kontrollisid üle, et tegemist oli järelevalve all oleva lõkkega. Samas tuletasid meelde, et iga lõkkepõletaja peab tagama, et tuli loodusesse või hoonetele ei leviks. Selleks tuleb teha lõke hoonetest eemale, arvestada tuule suuna ja tugevusega, puhastada lõkkeaseme ümbrus kuivast taimestikust ja piirata see võimalusel kivide või mullaga. Sel aastal on päästjad saanud juba mitmeid väljakutseid kulupõlengutele.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

19. märtsil kell 22.27 teavitati häirekeskust autopõlengust Haapsalu linnas Uuemõisa alevikus. Masti tänaval oli põlema süttinud pargitud sõiduki kapotialune. Päästjad likvideerisid põlengu kella 22.54. Võimaliku elektririkke tagajärjel süttinud sõiduauto hävis osaliselt.

20. märtsil kell 00.06 süttis Haapsalus Uuemõisa alevikus Neeme teel põlema rookombain. Tõenäoliselt süttis kombain põlema elektririkke või kuumadele osadele kogunenud rootolmu süttimise tulemusel. Päästjad asusid tulekahju piirama, et see ei leviks lähedal asuvatele roorullidele ning kulupõllule. Tulekahju likvideeriti kella 01.41ks. 

Järvamaa

19. märtsil kell 17.12 teavitas tähelepanelik kodanik, et Järva vallas asuvast Kuusna külast tuleb metsa tagant musta suitsu. Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad sõitsid suitsu allikat kontrollima ning leidsid eest suure põleva prügihunniku. Kokku olid kuhjatud aerosoolipudelid, kummi ja plastikut ning muud keskkonnaohtlikku prügi. Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad kustutasid umbes 3 x 1,5 meetri suuruse põlengu ära. Päästjad püüdsid lõkkeomanikele ka selgitada, et niisuguse lõkke tegemine ei ole mitte kuidagi aktsepteeritud, kuid inimesed seda kuulda ei soovinud. 

Raplamaa

19. märtsil kell 19.54 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohila vallas Aespa alevikus. Põlema oli süttinud autolammutuse juures asunud romusõiduk. Päästjad kustutasid põlengu kella 20.44ks.

Saaremaa

19. märtsil kell 18.52 vajati päästjaid appi Muhus Piiri külas, kus sõiduteele jooksnud põder põrkas kokku sõiduautoga. Sõidukis olnud inimene oli šokis, kuid kiirabi abi ei vajanud. Auto sai vigastusi esiklaasi ning tee vajas selle tulemusel klaasikildudest puhastamist. Põder sai vigastada, kuid liikus sündmuskohalt ise metsa.