Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9-10. juuli 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. juulil kell 9.59 sai häirekeskus teate Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänava kortermajas põlevast tualetiruumist. Trepikojas levis suits. Päästjatel tuli kustutada põleng, mis oli liikunud ruumi seinalt laepinnale. Põlengule pandi piir kella 10.10ks. Tulekollete kontrollimiseks avati ruumi seinakonstruktsioonid ja ruume tuulutati ülerõhuventilaatoriga. Põleng võis alguse saada elektrisüsteemist.

9. juulil kell 12.22 tuli päästjatel sõita Lasnamäe linnaossa Läänemere teele, kus kaupluse juures põles 10 ruutmeetrisel alal kulu.

9. juulil kell 17.43 kustutasid päästjad kesklinnas Pärnu maanteel elektriposti küljes põlenud prügikasti.

10. juulil kell 7.17 anti teada Lasnamäe linnaosas Vikerlase tänaval koolimaja juures sõiduauto kapoti alt tulevast suitust. Mootoriõli oli voolanud juhtmete peale ja läinud kärssama. Päästjad likvideerisid ohu.

Harjumaa

9. juulil kell 18.47 said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele Saku vallas Tänassilma külas ringristmikul. Päästjatel tuli aidata kannatanud autodest välja tuua, hiljem puhastati teelõik. Kolm kannatanut viis kiirabi haiglasse, sündmusega tegeles edasi politsei.

9. juulil kell 23.13 anti häirekeskusele teada saunapõlengust Kuusalu vallas Hirvli külas. Päästjate saabumise ajaks oli pererahvas kolme pulberkustuti ja veega suutnud põlengu kustutada. Põles väikese saunahoone katus ja sein. Tuli oli alguse saanud korstna katusest läbiviigu ümbert. Tulekollete kontrollimiseks avati hoone konstruktsioone. Veega jahutati üle vastu sauna seina laotud ja süttinud väike puuriit. Päästjad lõpetasid kell 00.23.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. juulil kell 22.23 anti teada Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Toome puiesteel korteriukse alt tulevast hallist suitsust. Koputuse peale ust ei avatud. Selgus, et korteris oli toit kõrbema läinud, oht oli päästjate saabumise ajaks kõrvaldatud. Korteris puudus aga töökorras suitsuandur ja päästjad tegid selgitustööd.

Lääne-Virumaa

9. juulil kell 22.14 teatati põlema läinud soojuspumbast Haljala vallas Karepa külas. Õhk-vesi soojuspumba majasisene osa oli süttinud. Päästjate saabumise ajaks oli suutnud omanik põlengu kahe pulberkustutiga kustutada. Päästjad kontrollisid põlengukoha üle ja ohtu enam ei olnud. Põlenud seade jäi omanikule jälgida.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

9. juulil kell 16.30 teatati, et Tartus Anne tänaval tuleb kortermaja esimese korruse korterist suitsu. Koputustele keegi ei vastanud ja päästjad pidid avama ukse jõuga. Suitsu täis korterist leidsid suitsusukeldujad inimese, kes välja toodi ja toibuma jäi. Päästjad sisenesid uuesti korterisse, kus pliidil kõrbes toit. Ohuallikas likvideeriti ja õnneks põleng kaugemale ei levinud. Päästjad hoiatavad, et omapäi valmima unustatud toit kuumeneb ja süttib ning võib süüdata ümbruse. Selle vältimiseks ütleb toidu valmistamise juures olla.

Kell 19.02 teatati, et Tartus Puiestee tänaval on korterist kopsimist ja appihüüdeid kuulda. Päästjad sisenesid jõuga korterisse, kust leidsid oma kodu vannitoas kukkunud ja abitult lebama jäänud vanema naise. Patsiendiga jäi edasi tegelema kiirabi. Päästjad juhivad tähelepanu, et liikumisraskuste ja kukkumisohuga inimesed peaksid ka kodus telefoni kaasas kandma või muid abivajadusest teada andmise vahendeid kasutama. Ennetuseks on kasulik kodu kukkumiskindlamaks kujundada.
Kell 20.55 eemaldasid päästjad Elva vallas Verevi külas teelt ja kell 21.59 Nõo vallas Illi külas elektriliinidelt murdunud puud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

9. juulil kella 11.12 ajal süttis Häädemeeste vallas Majaka külas sõiduauto aku rikkest väike põleng. Juht kustutas tulekahju käsikustutiga ise. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja eemaldasid aku autolt.

Kell 21.50 käisid päästjad Pärnus Raba tänaval autodega juhtunud liiklusavariil. Viga keegi ei saanud, päästjad eemaldasid teelt klaasikillud.

9. juulil kell 21.56 teatati, et Pärnus Lai tänava piirkonnas on Pärnu jões inimesed. Päästjad selgitasid, et vette olid hüpanud kaks inimest. Kai äärest tõsteti välja ennast arusaamatul põhjusel ohtu seadnud naine, joobetunnustega mees tiriti päästerõngaga kai küljes oleva redeli juurde, et ta sealt kaudu välja saaks. Kiirabi võttis riskialdid suplejad enda hoole alla, politsei fikseeris nende andmed.

Raplamaa

9. juulil kell 15.18 teatati, et Märjamaa alevis Saare tn põleb kahekorruselise maja rõdu. Esimesena kohale jõudnud tublidel kiirabitöötajatel õnnestus põleng kannuga vett loopides enamuses kustutada, majja tuli ei levinud. Päästjad eemaldasid põlenud piirde ja avasid tuleohutuse kontrollimiseks konstruktsioone.