Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10. oktoober – 11. oktoober


Põhja päästekeskus

Tallinn
10. oktoobril kell 13:09 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas Akadeemia teel. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühes kortermaja korteris oli toimunud toidukõrbemine, mis oli likvideeritud enne päästjate saabumist. Päästjad tuulutasid ja kontrollisid ruumid. Korteris oli töökorras ning korrektselt paigaldatud suitsuandur, mis ka reageeris.Lõuna päästekeskus
Tartumaa
10. oktoobril kell 12.33 teatati häirekeskusele, et Ülenurme alevikus Tartu mnt on näha tumedat suitsu. Päästjad selgitasid, et musta suitsu tuli lõkkest, kus elanik põletas jäätmetest vabanemise eesmärgil ehitusprahti. Keskkonda saastav lõke kustutati ning kohale tulid keskkonnainspektsiooni inspektorid, kes süüdlase selgitamisega tegelema hakkasid.

Valgamaa
10. oktoobril kell 17.06 teatati, et Valgas Jaama tänaval on kortermaja korteris suits. Päästjad selgitasid, et ahju kütmisel oli ventilatsiooni kaudu suits naaberkorterisse imbunud. Õhus mõõdeti ka ohtlikult kõrge vingugaasi sisaldus. Ahju kütmine keelati ja elanike ülesandeks jäi koostöös haldusfirmaga kütteseadmete ja ventilatsioonisüsteemi korrasoleku kontrollimise organiseerimine.Ida päästekeskus
Ida-Virumaa
10. oktoobril kell 22.56 said päästjad väljakutse Alutaguse valda Illuka külla, kus lahtise leegiga põles väike elumaja. Sündmuskohale jõudes avastasid päästjad, et põleva hoone keldris on meesterahvas. Päästjad andsid ta tervisekontrolliks üle meedikutele. Kustutustööd lõppesid kell 00.29. Tulekahju tekkepõhjus selgitab välja uurimine.

Ida-Eesti pommigrupp
10. oktoobril tehti kahjutuks Narva-Jõesuu linnast Hundinurga küla lähedalt leitud 155 mm mürsk.Lääne päästekeskus
Järvamaa
11. oktoobril kell 5.27 said päästjad väljakutse Türi linna Koidula tänavale, kus põles lahtise leegiga 5 x 14 m mõõtmetega kõrvalhoone. Teadmata põhjusel põlema süttinud hoone põlengu lokaliseerisid päästjad kell 6.00.

Pärnumaa
10. oktoobril kell 8.13 said päästjad väljakutse Tori valda Eametsa külla, kus Jaanilille teel põles sõiduauto. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud sõiduauto veerand tunniga. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, sõiduauto hävines tules 80% ulatuses.

Raplamaa
10. oktoobril kell 8.39 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Vaimõisa külla. Metsaveo haagis oli teel ümber paiskunud ning Pärnusse minev sõidusuund oli 100 meetri ulatuses palke täis. Päästemeeskond vabastas tee liikluseks kell 10.18.

Saaremaa
10. oktoobril said päästjad väljakutse Praakli külla, kus põlema oli süttinud 2 x 2 m suurune tühjalt seisev kanakuut-laut. Arvatavasti pikendusjuhtmest põlema süttinud majakese kustutustööd lõpetati kell 11.02. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud.