Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. veebruar

Ida päästekeskus
Ida-Virumaa

21. veebruaril kell 00.31 said päästjad väljakutse Narva linna Tibu tänavale, kus lahtise leegiga põles ühekorruseline kivi saun 3x3m. Päästjad kustutasid tulekahju kell 2.34.

Lääne-Virumaa

Möödunud ööpäeval olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Põhja päästekeskus
Möödunud ööpäeval olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
20. veebruaril kella 23.13 ajal süttis Tartus Anne tänava Hesburgeris fritüür, mille töötajad ise kustutasid. Päästjad kontrollisid edasist tuleohutust.

Valgamaa
20. veebruaril kell 23.27 teatati, et Valga vallas Sooru külas lendab elumaja korstnast sädemeid ja korsten on kuumenenud. Päästjate saabudes selgus, et puhastamata korstnas oli põlenud tahm. Peremees oli tule koldest eemaldanud ja siibri sulgenud ning maja ohustanud põleng oli ise sumbunud. Päästad andsid mehele juhise kutsuda korstnapühkija, mida ta ka kohe teha lubas.

Viljandimaa
Mehe käest pudenenud tikust süttinud tulekahjus hävis elumaja
20. veebruaril kell 20.02 teatati, et Viljandi vallas Kookla külas põleb elumaja. Teatajaks oli naaber, kes nägi majast väljaulatuvaid tuleleeke. Päästjate saabudes põles vana talumaja lausleekides ja selle katus oli sisse kukkunud. Majaelanikust mees oli ruumidest ise välja saanud, kuid enne püüdnud algjärgus põlengut ise kustutada ning saanud seetõttu kergeid põletushaavu. Kiirabi andis mehele koha peal esmaabi. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel põhjustas tulekahju hooletus lahtise tulega. Mees oli põleva tiku bensiinikanistri peale pillanud, millest süttis kütus. Põlengu tekkimise täpsemaid asjaolusid asuvad selgitama Lõuna päästekeskuse menetlusinspektorid.

Küttesüsteemi rikkes süttinud garaažipõleng ohustas elumaja
21. veebruaril kell 5.09 teatati, et Viljandis Põhja pst on elumajas suits. Päästjad selgitasid, et põleb majaga kokku ehitatud garaaž, kus oli puidukütte katel. Kaks vanemat naist olid majas ise välja saanud ning nad viidi esmaabi andmiseks haiglasse. Päästjad lükkasid põleva laega garaažist välja Toyota väikebussi, mis kahjustada ei saanud. Põleng kustutati kella 6.54-ks. Elumajja õnnestus päästjatel tule levik peatada. Garaaži lagi hävis põlengus täielikult. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul põhjustas tulekahju küttesüsteemi rike. Hommikul käisid päästjad suitsema hakanud garaaži järelkustutustöödel.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval reageerisid Lääne regiooni päästjad 12 korral tormituulest põhjustatud sündmustele.

Hiiumaa

20. veebruaril murdis tormituul puu sõiduteele Hiiumaa vallas Viiri külas. Päästjad vabastasid sõidutee liiklemiseks.

Läänemaa

20. veebruaril kell 13.16 käisid päästjad eemaldamas tormituules murdunud puud Haapsalu linnas Nõmme külas Paralepa teel.

Pärnumaa

20. veebruaril kell 12.52 said päästjad väljakutse Saarde valda Kilingi –Nõmme linna, kus Pärnu maanteel asuva kahekordse korterelamu korstnast tuli sädemeid. Päästjate jõudes oli korstna slepes olnud põleng jõudnud ise vaibuda. Päästjad kontrollisid veel olukorra üle ning palusid pererahval kutsuda korstnapühkija kütteseadmeid üle kontrollima.

20. veebruaril kell 13.44 kukkus puu elektriliinidele Häädemeeste vallas Reiu külas. Päästjad leidsid puu tõttu maha kukkunud madalpingeliini ning eemaldasid selle ohutuse tagamiseks teelt. Edasi tegelesid elektrikaabliga elektrikud. Kell 16.30 paiku teavitati häirekeskust Lääneranna vallas Veltsa külas teele kukkunud kuivanud saarepuudest, mis sulgesid tee liiklemiseks. Kella 17 paiku käisid päästjad eemaldamas puid teelt Lääneranna vallas Vatla külas ning Pärnu linnas Ermistu külas. Päästjad eemaldasid takistused sõiduteedelt.

Raplamaa
20. veebruaril kell 13.58 teatati häirekeskusele korstnapõlengust Kehtna vallas Ingliste külas. Päästjad tuvastasid tahmapõlengu ning likvideerisid ohu.

20. veebruaril kell 16.36 teatati häirekeskusele tormi tõttu teele kukkunud puudest Märjamaa vallas Päärdu külas ning Vana-Vigala külas. Päästjad eemaldasid puud teelt ning vabastasid teed liikluseks.

Saaremaa
20. veebruaril kell 19.03 käisid päästjad eemaldamas puud Saaremaa vallas Kaarma – Kirikukülas ning Sauaru külas.