Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27. veebruar – 28. veebruar

Põhja päästekeskus
Harjumaa

27. veebruaril kell 14:19 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kuusalu vallas Leesi külas. Nimelt oli elanik teinud sauna tule, et seal puid kuivatada, kuid unustas end liiga kauaks telekat vaatama ning puud süttisid. Kohale jõudnud päästjad asusid kustutustöödele ning tulekahju likvideeriti kell 15:47. Seekord oli tegemist õnneliku õnnetusega ning keegi viga ei saanud. Taolisi sündmus on aga lihtne vältida. Nimelt on tule tegemise puhul alati oluline selle regulaarne jälgimine ning põlevmaterjali eemaldamine küttekolde lähedalt selleks, et vältida selle süttimist.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
27. veebruaril kell 11.12 teatati, et Jõgeva vallas Vaiatu külas põleb elumaja. Päästjate saabudes tuli ühekordse krohvitud palkmaja ühe poole välisuksest ja räästa alt paksu suitsu. Ruumidest olid välja saanud majaelanikust mees ja tema tuttav naine. Pääsenud andsid põlengust teada teises majapooles elavale mehele. Häirekeskusesse helistas ja päästjad kutsuski kohale tema.
Suitsusukeldumise varustuses päästjad sisenesid põlevasse majapoolde, kus põles kaks. Ühest toast leiti hukkunud 61-aastane meesterahvas. Tulekahju kustutati paari tunniga. Päästjatel õnnetus ära hoida tule levik pööningule ning teise majapoolde. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Päästjad olid põlenud majas mõned aastad tagasi käinud kodukülastusel, et selle elanikele tuleohutusalast nõu anda. Kuigi elektripaigaldised olid vananenud ning maja ise amortiseerunud, siis otsest tuleohtu põhjustavaid probleeme toona ei leitud. Suitsuandur oli olemas ja kütteseadmed hooldatud. Siiski hakkas silma, et suitsetati siseruumides. Selgus, et kuigi põlenud majapooles oli hiljuti samuti suitsuandur olemas olnud, siis oli see elanikust mehe suitsetamise peale häiret andma hakanud ning viimane oli segava seadme seepeale laest alla võtnud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid päästesündmusi ei registreeritud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.