Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27. september – 30. september

Põhja päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel reageerisid päästjad mitmel korral toidukõrbemisega seotud väljakutsetele. Seekord oli tegemist õnnelike õnnetustega ning keegi viga ei saanud ning suuremat tulekahju neist ei tekkinud

Lõuna päästekeskus
Põlvamaa
29. septembril kell 6.13 anti teada, et Räpina vallas Vinso külas oli metsas telgis süütamisel põlema lahvatanud gaasiseade. Põlema süttis ka telk ja varustus. Telgis olnud ja põletada saanud mees sai ise välja maanteele, kus kiirabi ta oma hoole alla võttis. Telk asus raskesti ligipääsetaval maastikul ja pimedas võttis ATVga päästjatel koha üles leidmine aega. Päästjad selgitasid, et põlenud telgi alal suitses pinnas. Üksikud tulekolded kustutati.

Tartumaa
27. septembril kella 14.45 ajal süttis Tartus Västriku tänaval eramaja katlaruumis pelletikatla punker. Päästjate saabumise ajaks oli majaomanik põlengu summutanud, tuli punkrist välja ei levinud. Ruumid tuulutati.

28. septembril kella 00.52 ajal süttis Peipsiääre vallas Rootsikülas suvila kuumenenud kaminakorstna ümbruses põrand. Päästjad avasid sae abil pool ruutmeetrit põrandat ning kustutasid tulekolde. Suvila omaniku ülesandeks jäi pottsepa kutsumine, kes selgitaks kütteseadme rikke põhjuse ja teeks vajalikud remonditööd.

28. septembril kella 11.40 ajal põles Tartu vallas Möllatsi külas turbatootmise alal turbaaun, mille päästjad kella 13.05ks kustutasid. Tulekollete turbast kättesaamisel oli abiks ettevõtte kopp, millega turvast ümber tõsteti. Tõenäoliselt põhjustas põlengu turba isesüttimine.

28. septembril kell 20.53 teatati, et Elva vallas Kalme külas jäi põder rongi alla. Põder hukkus, rong tõsisemalt katki ei läinud ja sõitis edasi. Päästjad eemaldasid rongiliikluse ohutuse tagamiseks looma jäänused raudteelt.

Valgamaa
30. septembril kella 9.26 ajal põles Otepää vallas Mägestiku külas 40 ruutmeetrit teeäärset kulu, mille päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa
27. septembril kell 21.22 teatati häirekeskusele tulekahjust Sillamäel Kajaka tänaval ühiselamus, kus kuuendal korrusel ühest toast tuli suitsu, mis levis alumistele korrustele. Põlenud toast toodi välja 32-aastase mehe surnukeha. Alumistelt korrustelt evakueeriti ligikaudu 100 inimest. Kiirabi andis kohapeal esmaabi kolmele inimesele. Tulekahju likvideeriti kell 22.35, hoone tuulutati ja elanikud lubati majja tagasi. Tulekahju tekkpõhjus on selgitamisel.

29. septembril kell 18.01 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Kukruse linnaosa Nurga tänavale, kus kortermaja teise korruse korteris põles televiisor. Päästjad evakueerisid korterist vanema erivajadustega meesterahva ning tuulutasid trepikoda ja korterit. Korteris oli suitsuandur, mis ei rakendunud tööle. Kuna tegemist on erivajadustega inimesega, paigaldati uus suitsuandur.

Lääne-Virumaa
27. septembril kell 13.09 teatati tulekahjust Lääne-Viru maakonnas Rakvere vallas Veltsi külas. Päästjate saabudes põles angaari vahesein. Tulekahju kustutati kell 14.07. Tulekahju sai alguse kütteseadme korstnast.

Ida-Eesti pommigrupp
27. septembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Toila vallast Saka külast leitud mürsk.


Lääne päästekeskus

Pärnumaa

27. septembril kell 22.32 said päästjad väljakutse Pärnu linna Õhtu põigus asuvasse korterelamusse, kus oli tunda suitsu lõhna ning töötas suitsuanduri signaal. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning likvideerisid selle ja nõustasid korteriomanikku.

29. septembril kell 00.51 vajati päästjaid appi Pärnu linna Madara tänavale, kus põlema oli süttinud posti otsast alla kukkunud tänavavalgustuslatern. Posti kõrval seisnud auto tules kannatada ei saanud. Päästjad kustutasid põlengu kell 00.59.

Saaremaa

27. septembril kell 17.56 said päästjad väljakutse Oju külla, kus põlema oli süttinud sõiduauto. Karala vabatahtlikud päästjad reageerisid sündmusele ning kustutasid tulekahju veerand tunniga.

30. septembril kell 3.38 teatati häirekeskusele Mändjala külas lahtise leegiga põlevast sõiduautost. Maja asus autost 6 meetri kaugusel. Omanik oli iseseisvalt asunud enne päästemeeskonna saabumist kaitsma nii maja süttimise eest, kui kustutama autot ning hoidis sellega ära suuremad kahjud. Auto hävis tules täielikult.