Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. juuli

Põhja päästekeskus

Harjumaa

18. juulil kella 13.08 ajal toimus liiklusõnnetus Tallinn - Rannamõisa - Kloogaranna maantee 28. kilomeetril, kus ATKO Grupp AS-i Irisbuss, mida juhtis 56-aastane mees, sõitis tagant otsa maantee parempoolses ääres peatunud Leedu registreerimismärgiga haagisveokile. (juht 35-aastane mees). Haiglasse toimetati bussijuht ja 21 bussireisijat, kellest kaks on raskemas seisundis. Bussijuht lubati peale esmaabi saamist kodusele ravile, veokijuht vigastada ei saanud. Liiklusõnnetuse täpsemate asjaolude selgitamisega tegeleb politsei.

Põhja-Eesti pommigrupp

18. juulil tehti kahjutuks Tallinnast Männiku karjäärist kaevetöödel leitud mürsk ja miin ning Tammsaare teelt kaevetööde käigus leitud 130 mm mürsk.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. juulil kell 8.31 said päästjad väljakutse Toila valda Konju külla, kus põles 150 ruutmeetrit turbapinnast. Päästjad likvideerisid põlengu kella 14.25ks.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

18. juuli, kell 13.01 said päästjad väljakutse Tartu linna Kuru tänavale, kus päästjad tuvastasid toidukõrbemise. Päästjad eemaldasid toidu pliidilt ning ventileerisid ruumid. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Viljandimaa

18. juuli, kell 10.09 said päästjad väljakutse Põhja-Sakala valda Võhma linna, kus Kalevi tänava korteris hakkasid suitsema elektrijuhtmed. Teataja sõnul oli elekter korterist koheselt välja lülitatud ning vajati päästjaid olukorda üle kontrollima. Päästjad eemaldasid suitsema läinud seinakontakti ning korteri omanik lubas kutsuda elektriku olukorda parandama. Päästeamet kutsub üles inimesi märkama oma kodus valitsevaid ohte – aegunud elektrijuhtmestik on väga tuleohtlik. Aegunud elektrijuhtmestiku korral on mõistlik lasta see üle kontrollida ning elektrikul välja vahetada. Ohutuse tagamiseks võiks lasta elektrikul kord kümne aasta jooksul teha ka elektripaigaldiste tehnilist kontrolli.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.