Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

22.05 kell 10.42 teavitati häirekeskust, et Nõmmel Männiku teel on veok sõiduautoga kokku põrganud. Õnnetuse tagajärjel oli veoautolt teele kukkunud kaubaalus koos klaaspudelitega. Tee oli klaasikilde täis ja liiklus häiritud. Nõmme päästjad aitasid veoki omanikul teed puhastada. Kokkupõrkes keegi kannatada ei saanud.

22.05 kell 14.21 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Valukoja tänaval on kaevetööde käigus lõhutud gaasitrass. Kohale tõttasid Kesklinna ja Lasnamäe päästjad koos politsei ja gaasifirma tehnikuga. Selgus, et paarkümmend minutit enne päästjate jõudmist oli gaas juba kinni keeratud, ent vool ei peatunud. Seetõttu otsustasid päästjad ohutuse huvides evakueerida ümberkaudsete hoonete elanikud ja sulgeda kohapeal liikluse. Kohapeal kehtestati 100-ruutmeetrine ohuala, kuni tegeleti ohu kõrvaldamisega. Sel ajal monitooriti aktiivselt gaasi kontsentratsiooni õhus. Kella 15.41ks oli surve lõpuks torust välja jooksnud ning edasine oht möödunud. Inimesed lubati tagasi hoonetesse ja liiklus avati.

22.05 kell 16.08 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Laevastiku tänaval põlevad garaažid. Teataja oli territooriumi valvur, kes juhatas päästjad õigesse kohta. Kohale jõudnud Lilleküla päästjad, kes nägid kohapeal lahtise leegiga põlemas üht garaažiboksi ning teist kõrval, mis hakkas peatselt tuld võtma. Sündmus lokaliseeriti kella 16.57ks ja likvideeriti kella 18.44ks. Kustutustöid tegid Kesklinna, Lilleküla ja Nõmme päästjad. Üks kannatanu viidi kiirabiga haiglasse, kes oli tulekahju alguses proovinud leeke summutada, kuid sai selle käigus põletushaavu. Kokku sai tulekahjustusi viis garaažiboksi. Tõenäoline tulekahju tekkepõhjus on grillimine. Kannatanu oli boksi vahetus läheduses süütanud niinimetatud ufo-tüüpi grilli, jätnud selle korraks järelevalveta ja naastes olid leek levinud juba garaaži.

22.05 kell 21.05 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Uus-Volta tänavale, kust oli nähtud suitsu viiekordsest mahajäetud hoonest. Samuti oli kuuldud majast plahvatusi ja praksatusi. Väljakutsele reageerisid Kesklinna ja Lilleküla päästjad, kes leidsid 2. korruselt põlemas umbes 20 ruutmeetrit prahti. Lõkkes oli ka eterniiti, mis oli tules praksuma hakanud. Suitsusukeldujad kustutasid põlema pandud prahi lõplikult kella 22.06ks. Ruumid tuulutati ja keegi viga ei saanud.

Harjumaa

22.05 kell 16.32 said päästjad kutse Viimsi valda Haabneeme alevikku Laanelinnu teele, kus oli põlema süttinud teerulli kabiin. Reageerisid Pirita päästjad, kes nägid, et rulli operaatorid olid juba suuremad leegid käsikustutite ja aiavoolikuga maha saanud. Päästjad likvideerisid põlengu vahukustutiga. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse elektrisüsteemi rikkest. Keegi viga ei saanud.

22.05 kell 23.45 käisid Assaku ja Lasnamäe päästjad Rae vallas Rae külas Tallinna ringteel, kus sõiduauto oli kokku põrganud põdraga. Kokkupõrke tagajärjel oli põder hukkunud ja paiskunud läbi esiklaasi. Kaks reisijat said vigastada ja viidi hiljem kiirabiga haiglasse. Päästjad aitasid inimesed autost välja ja eemaldasid masinalt akuklemmid. Põdra korjusega tegelesid edasi jahimehed.

23.05 kell 01.29 teavitati häirekeskust, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Võsa tänaval põleb ühekordne hoone. Paldiski päästjad olid esimesena sündmuskohal ja nägid, et põleb umbes 2x8 meetrine kasvuhoone. Tulekahju kustutati kella 02.07ks. Omanik oli kasutanud kasvuhoone kütmiseks ahju, millest tulekahju tõenäoliselt alguse sai.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Toila vallas Uikala prügilas on põleng
22. mail kell 19.21 teatati põlengust Ida-Virumaal Toila vallas Kukruse külas Uikala prügilas. Süttinud oli prügimägi, mille põlemine muutus tugeva tuule tõttu kiiresti intensiivsemaks ja laiaulatuslikumaks. Päästjad reageerisid suurte jõududega - kohal on 7 põhiautot, 3 vabatahtlike meeskonda ja 4 paakautot. Kustutustöödele kaasati öösel lennu- ja merepäästekeskuse helikopter. Põlengu käigus hävis prügila üks angaaridest ja oli oht, et tuli võib levida metsa. Päästetöid raskendavad veeprobleemid, sest ala vaavarudest selleks ei piisa. Põlenguala on suur, kustutustööd on kestnud prügilas terve öö ja täna jätkuvad. Suurenenud õhusaaste tõttu saadeti hilisõhtul välja SMS ohuteavitus EE-ALARM ja paluti hoida kinni uksed ja aknad, sulgeda ventilatsioon ja vältida õues liikumist. Täna kell 6.40 saadeti välja lõpusõnum, et suurem õhusaaste oht on piirkonna elanikele möödas, õues viibimine on ohutu.

Toila vallas Konju külas metsa- ja maastikupõlengualal tehakse järelkustutust
20. mail kell 10.14 Alutaguse vallas Konsu külas alguse saanud ja Toila valda Konju külla levinud maastikupõlengu ala on ligi 8 hektarit. Põles vanal karjäärialal turbane pinnas ja põõsastik ning tuli levis metsa. 22. mail toimusid kustutustööd 2 hektari suurusel alal ja põleng suudeti õhtuks kustutada. Täna alustasid Sillamäe päästjad põlenguala kontrollimist ja vajadusel tulekollete kustutamist.

23. mail kell 00.15 käisid Narva päästjad Sillamäe linnas Sputniku aiandusühistus kustutamas järelevalveta lõket. Põlesid kännud ja valuvelg.

22. mail kell 22.02 teatati põlevast mahajäetud majast Narva-Jõesuu linna Sõtke külas. Päästjate saabumise ajaks oli maja lausleegis, katus sisse kukkunud. Põlengu likvideerisid Narva päästjad kella 00.09ks. Lagunenud ja ka varem põlenud hoone hävines ja kahjustusi sai kõrvalhoone.

22. mail kell 17.19 anti teada uuest maastikupõlengust Toila vallas Konju külas. Põles kokku 10 ruutmeetrisel alal turbane pinnas. Päästjad kustutasid põlengu 3000 liitri veega kella 17.48ks.

Lääne-Virumaa

Eile õhtul süttis Tapa vallas turbaraba
22. mail kell 17.34 tuli teade põlengust Tapa vallas Kuru külas turbarabas. Põles maapind, põõsad ja noorendik. Kohale jõudnud päästjad hindasid põlenguala suuruseks ühe hektari ning tugeva tuule tõttu põlenguala laienes. Kustutustöid alustati kahes lõigus. Kella 20.53ks suudeti tule levikule piir panna, kokku oli põlengud 2 hektarit turbapinnast. Alalt leiti mõne aja pärast mitmeid tulekoldeid, mis kustutati. Öösel kustutustööd peatati. Hommikul alustas Tapa päästekomando meeskond ala kontrollimisega. Leiti mõned tulekolded, mis kustutati kella 9.27ks. Kustutustöid tegid Tapa, Väike-Maarja, Koeru, Kehra ja Rakvere kutselised ning Kadrina vabatahtlikud päästjad.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

22. mail kell 22.30 teatati häirekeskusele, et Jõgeval Rohu tänava on kuusepuude ala tehtud ning järelevalveta jäetud lõke. Päästjad materdasid lõkke ära, kuid kontrollimisel tuvastasid, et lõkkealune pinnas hõõgus päris tugevalt ning põlengukoht kasteti ohutuse tagamiseks veega üle.

Valgamaa

22. mail kell 19.53 said päästjad teate, et Valgas J. Kuperjanovi tänaval on teadmata põhjusel põlema süttinud metsaalune pinnas. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid ca kümne ruutmeeri suuruse põlengu kell 20.05.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

22. mail kell 21.35 teatati Häirekeskusele metsapõlengust Sindi linnas Rohelisel tänaval. Päästjate saabumisel oli näha on lahtist leeki ja tule levik oli tuule tõttu kiire. Kell 22.11 tulekahju lokaliseeriti ning jätkati tulepesade otsimise ja kustutamisega. Kahe hektari suurune metsa- ja rabamaastiku põleng likvideeriti kella 23.47ks. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.