Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

Väike-Paala tänaval põles autoremonditöökoda.
28.11 kell 17.17 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Väike-Paala tänaval tuleb autoremonditöökoja katusest tumedat suitsu. Päästeamet reageeris suurte jõududega: sündmuskohale sõitsid Assaku, Kesklinna, Lasnamäe ja Lilleküla päästjad ning Kostivere ja Tabasalu vabatahtlikud päästjad. Esimesena kohale jõudnud Assaku päästjad tuvastasid, et suitsu tuleb värvikambrist, kuid lahtist leeki näha polnud. Kohalikud töötajad olid asunud tulekustutitega tuld kustutama, kes pärast päästejõudude jõudmist hoonest välja juhatati ja tervisekontrolliks kiirabile üle anti. Tulekahju likvideeriti kella 18.31ks. Esialgsel hinnangul põles värvikambri ventilatsiooniseade, filtrid ja ventilatsioonitorud, mis juhivad värviaure hoonest välja. Tuli sai alguse spetsiaalsest keemiaga immutatud salvrätikust, millelt tuli kandus edasi ventilatsiooniseadmesse. Tulekahju täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

Harjumaa

28.11 kell 23.48 sõitsid päästjad Kose valda Kuivajõe külla Kuivajõe-Kurena teele, kust oli tulnud teade suitsu täis korterist pärast pliidi alla tule tegemist. Teataja suunati koheselt hoonest välja, et suitsu sees mitte viibida. Kose päästjad olid kohal kell 23.58, kes eemaldasid pliidi alt põlevmaterjali ning kontrollisid küttekeha tahmaluuke. Otsest tahmapõlengut päästjad ei tuvastanud, ent küttesüsteem oli olnud pikalt hooldamata. Päästjad tuulutasid ruumid ja elanikule anti korraldus pliiti mitte kasutada enne korstnapühkija kontrolli. Korteris polnud ei suitsu- ega vingugaasiandurit.

29.11 kell 07.34 teavitati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Kolga alevikus Jõelähtme-Kemba teele on langenud kolm suur puud ja sulgenud mõlemad sõidusuunad. Kolga vabatahtlikud päästjad käivitasid mootorsae ning tee oli puhas kella 08.00ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. novembril kell 22.14 tuli häirekeskusesse teade kolonni põlengust Kohtla-Järve linna Järve linnaosas õlitööstusese territooriumil. Ettevõtte töötajad olid alustanud põlengu kustutamisega. Kohale jõudnud päästjad alustasid koheselt voolikuliinide moodustamise ja torustiku villaisolatsiooni põlengu kustutamisega. Ohtu elanikkonnale ei olnud. Kell 22.52 oli tule levik peatatud ning tulekahju kustutati lõplikult kell 23.28. Päästjad kontrollisid termokaameraga põlengukoha üle, ohtu enam ei olnud. Sündmusele reageerisid päästemeeskonnad Jõhvi, Kiviõli, Kohtla-Järve ja Sillamäe komandodest, lisaks Mäetaguse ja Purtse vabatahtlikud päästjad.

Kell 13.27 tuli päästjatele ATS väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Põhja allee ühiselamusse. Teataja sõnul põles prügišahtis. Päästjad kustutasid põlengu kella 13.43ks. Kohapeal tehti selgitustööd, sest põleng võis alguse saada šahti visatud suitsukonist.

Kell 12.20 said häirekeskus ATS väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Põhja allee ühiselamusse. Tulekahju ohtu siiski ei olnud. Üks elanikest oli toas suitsetanud. Ruumid tuulutati.

Kell 11.23 said päästjad väljakutse Toila valda Kaasikaia külla Tallinn-Narva maanteele, kus liiva vedanud veoauto oli teelt välja sõitnud. Päästjad kontrollisid külili vajunud veoki võimalikku lekete ohtu. Ohtu ei olnud ja kannatanuid samuti mitte.

Lääne-Virumaa

29. novembril kell 0.12 käisid Võsu vabatahtlikud Haljala vallas Korjuse külas ja kell 6.22 Kadrina vabatahtlikud päästjad Kadrina vallas Viitna külas eemaldamas teele langenud puud.

28. novembril kell 16.02 teatati Vinni vallas Kakumäe külas elumaja korstnast viskuvatest sädemetest. Teatajal paluti kustutada katlasse tehtud tuli. Päästjate saabumise ajaks oli majas kütmine lõpetatud ja põlenguohtu ei olnud. Elanikel keelati kütmine kuniks korstnapühkija on küttesüsteemid üle vaadanud. Majas oli töökorras vingugaasiandur, kuid puudus suitsuandur. Päästjad andsid ülesande suitsuandur majja paigaldada ja lubasid seda mõne päeva pärast kontrollima tulla. Päästjad tuletavad meelde, et korstnat ja lõõre tuleb pühkida igal aastal enne uue kütteperioodi algust, sest igal aastal saab paarsada tulekahju alguse suitsulõõris süttinud tahmast. Kõik taolised põlengud on võimalik ära hoida korstnate ja küttekehade regulaarse puhastamise ja hooldamisega. Veelkord tuletame meelde, et tulekahjust aitab varakult teada anda töökorras suitsuandur. Igas kodus peab olema vähemal üks töökorras suitsuandur. Soovituslik on paigaldada suitsuandur igale korrusele, või isegi igasse tuppa. Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks tuleb kord kuus vajutada testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal.

Kell 10.55 käisid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala vallas Käsmu külas abis traktorit lumest välja tõmbamas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. novembril kell 11.14 teatati rekkaga juhtunud liiklusavariist Põltsamaa vallas Tallinn - Tartu mnt 128. km. Veok oli jäänud risti teele, osaliselt kraavi ja takistas liiklust. Mööduva puksiiri abil nihutati veok tagasi teele ja sai sõitu jätkata.

Põlvamaa

28. novembril kell 14.51 käisid päästjad Kanepi vallas Lauri külas eemaldamas teelt murdunud puud.

29. novembril kell 5.37 eemaldati murdunud puu teelt Põlva vallas Säässaare külas.

29. novembril kell 7.24 said päästjad väljakutse liiklusavariile Tartu – Räpina mnt 31. km, kus õnnetusse oli sattunud kolm sõidu- ja üks veoauto. Päästjad kontrollisid õnnetusejärgset ohutust ja aitasid teed sõidukitest vabastada. Veoauto ja üks sõiduauto liikusid minema ise, kahele sõiduautole tulid järgi treilerid. Ühe viga saanud inimese viis kiirabi haiglasse.

Tartumaa

28. novembril kell 23.01 teatati, et Tartus Kalda teel põletavad noorukid parklas lõket. Päästjate saabudes jooksid noorukid minema. Lõke kustutati ja selle kõrvalt leitud bensiinikanister võeti ohutuste tagamiseks kaasa.

29. novembril kell 7.29 käisid päästjad eemaldamas teelt murdunud puud Elva vallas Purtsi külas.

Valgamaa

28. novembril kell 12.09 teatati Valga vallas Priipalu külas elektriliinidele kukkunud puust. Päästjad piirasid ohuala lindiga, olukorra lahendamine jäi elektrikute ülesandeks.

Kell 12.16 teatati, et Otepää vallas Meegaste külas on Tinni-Tsooru teele langenud hulgaliselt puid. Päästjad aitasid ligi 10 puud teelt eemaldada. Kell 17.08 eemaldati murdunud puu teelt Otepää vallas Päidla külas. 29. novembril kell 7.39 eemaldasid päästjad murdunud puu teelt Valga vallas Rebasemõisa külas.

Viljandimaa

28. novembril kell 13.27 käisid päästjad Karksi-Nuias paisjärve läheduses sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid sõidukijuhist naise külili jäänud autost välja. Õnneks naine tõsisemalt viga ei saanud.

Kella 16.32 ajal eemaldasid päästjad Mulgi vallas Naistevalla külas teelt murdunud ja tee blokeerinud puu.

Võrumaa

28. novembril kell 15.21 käisid päästjad Antsla vallas Ähijärve külas eemaldamas teelt 4 murdunud puud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

28. novembril kell 14.47 said päästjad väljakutse Väätsa prügilasse, kus oli näha suitsu ja leeki. Ekskavaator alustas tulekolde läheduses prügi laialitõstmist, et päästjad põlengut likvideerida saaksid. Esialgne tuli saadi maha kella 18.14ks. Kell 19.56 teavitati, et leek on taas tõusnud ning päästjad asusid uuesti kustutama. Kell 22.29 kustutati tuli taas. Kuna prügila kustutamine on väga pikaajaline protsess, siis lähevad päästjad täna hommikul uuesti põlengukohta kontrollima.

Pärnumaa

28. novembril kell 14.06 teavitati häirekeskust, et Reiu jõe silla all istuvad jääl kaks kalameest. Päästjad palusid neil kiiresti jäält lahkuda, kuna jää ei ole veel sugugi inimest kandev ning alates 23. novembrist kehtib kogu Eestis siseveekogudele minemise keeld.