Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. märts 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn ja Harjumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne-Virumaa

26. märtsil kell 15.30 teatati häirekeskusesse, et Vinni vallas Piira külas Hommiku tänaval kuuldakse naabrite juures töötavat suitsuandurit. Teataja arvas, et korteris on elanik sees, kuid koputuse peale keegi ust ei avanud. Päästjad sisenesid tuppa, mis oli suitsu täis, inimesi sees ei olnud. Toad tuulutati. Selgus, et pliidi alla oli tehtud tuli, kuid pliit ajas suitsu sisse. Kuna küttesüsteem ei olnud korras, siis omanikul keelati kütta.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

26. märtsil kell 9.43 teatas Põltsamaa Käo tänava elanik, et tema majas küdeva katlasüsteemi tsirkulatsioonipumbad peatusid ja tekkis süsteemi lõhkemisoht. Perenaine oli unustanud plaanilise elektrikatkestuse ja katla kütte pannud, kuid pumpade peatumisel hakkas süsteemis temperatuur järsult tõusma. Peremeest polnud kodus ja nii tuli appi kutsuda päästjad. Päästjad võtsid puud katlaahjust välja ning viisid metallämbriga õue, kus need kustutati. Katel jahtus ja lõhkemisoht taandus.

Tartumaa

26. märtsil kell 10.14 teatati, et Tartus Puiestee tänaval on linna eksinud kaks metskitse, kes aiast välja ei saa. Päästjad juhatasid loomad loodusesse.
Kella 11.25 ajal süütas Peipsiääre vallas Moku külas maha kukkunud soojenduslamp veidi põrandat. Põlengust andis märku suitsuandur ja elanik jõudis põlengu veega ise kustutada. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja tuulutasid ruumid.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

26. märtsil kell 10.21 said päästjad teate liiklusõnnetusest Paides Allikjärve külas. Puiduhaket vedanud reka oli libeduse tõttu kraavi sõitnud. Juht vigastada ei saanud, kuid ei pääsenud kabiinist iseseisvalt välja. Päästjad aitasid juhi lammutusriistu ja jätkredelit kasutades sõidukist välja ning reguleerisid koha peal liiklust ja likvideerisid süttimisohu. Sõidukil lekkeid ei tuvastatud. Sündmus anti üle politseile.

26. märtsil kell 16.48 vajati päästjaid appi Türi vallas Kurla külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kokku oli põrganud kaks sõiduautot. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Imavere vabatahtlikud päästjad koristasid sõidutee autojuppidest ning eemaldasid avariilise sõiduki sõiduteelt.

26. märtsil kell 18.00 said päästjad väljakutse Järva-Jaani alevisse Kalda tänavale, kus teataja sõnul oli tunda vinguhaisu. Kohale saabunud Järva-Jaani vabatahtlikud tuvastasid, et elaniku pliit oli kütmisel hakanud vingu sisse ajama. Kuna elanike tuleohutusalased käitumisharjumused ei ole turvalised, viisid päästjad läbi kodunõustamise ning paigaldasid ka suitsuanduri. Sündmust kajastab Järva-Jaani vabatahtlik päästekomando oma Facebooki lehel.

Pärnumaa

26. märtsil kell 19.11 vajati päästjate abi Pärnus Mai rannaniidu soisel alal, Raja tänava pikendusel. Koeraga väga märjal alal jalutanud inimene oli vajunud pehmesse pinnasesse ning ei saanud sealt omal käel enam välja. Umbes kümne minutiga jõudsid päästjad veepäästelauaga kannatanuni ning tõid märjaks saanud inimese kuivale kaldale. Inimese ja koeraga oli kõik korras ja arstiabi kumbki ei vajanud.