Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6. detsember – 9. detsemberPõhja päästekeskus
Tallinn
7. detsembril kell 00:57 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Lageloo tänaval. Päästjate saabudes põles kasutuseta hoonega kokku ehitatud soojak lahtise leegiga. Päästjad asusid tulekahju kustutama ning kaitsma kasutuseta hoonet tule leviku eest. Tulekahju likvideeriti kell 02:23. Keegi õnnetuses viga ei saanud.


Harjumaa
7. detsembril kell 16:14 sai Häirekeskus teate tulekahjust Jõelähtme vallas Ülgase külas. Päästjate saabudes põles 4x4 m aiamaja lahtise leegiga. Põleng likvideeriti kell 17:35, hoone hävis tules täielikult. Keegi õnnetuses viga ei saanud.Lõuna päästekeskus
Jõgevamaa
7. detsembril kell 22.28 andis Jõgeva linnas Pargi tänaval suitsuandur märku toidukõrbemisest. Päästjad kõrvaldasid süttinud toidu pliidilt ja äratasid magama jäänud korteriperemehe. Suitsu- ja vingu sisse hinganud segaduses mees anti üle kiirabitöötajate hoole alla, kes ta haiglasse toimetasid.


Tartumaa
7. detsembril kell 11.39 teatati, et Tartus Lääne tänaval tuleb viiekorruselise maja keldrist paksu suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli keldrist välja tulnud mees, kes tulekahju kustutada oli proovinud. Isik anti üle kiirabitöötajate hoole alla, kes ta haiglasse toimetasid. Veel viie suitsu sisse hinganud inimese tervist kontrolliti koha peal. Ülejäänud elanikel paluti põlengu kustutamise ja suitsu eemaldamise ajaks korteristesse jääda. Päästjad kustutasid süttinud keldriboksi kella 13.31ks. Kustutustöid raskendas see, et keldris oli palju põlevmaterjali, seal hulgas mööblit ja prügi ning suuremate akende puudusel polnud võimalust ruume korralikult tuulutada. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse akulaadija rikkest.


8. detsembril kell 2.50 teatati, et Peipsiääre vallas Nina külas on süttinud elumaja. Päästjad selgitasid, et süttinud oli majaga kokku ehitatud kuur, kust tuli oli levinud elumaja pööningule. Kuur ja maja katus põlesid lausleekides. Tulekahju kustutamine võttis aega üle kahe tunni. Ühtegi inimest hoonetest ei leitud. Kuur ja maja katus hävis tulekahjus. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Viljandimaa
7. detsembril kella 18.34 ajal süttis Olustvere alevikus Jaamaküla teel akna- ja uksetehase angaari punkris saepuru. Päästjate saabumise ajaks oli suurem tuli vaheseinaga muust hoonest eraldatud punkriruumis töötajate poolt kustutatud. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult kella 19.26ks. Tulekahju sai alguse hööveldusseadmetest saepurusse sattunud sädemest.


8. detsembril kell 6.53 teatati, et Viljandi vallas Saarepeedi külas põleb kahekorruseline eramaja ning leek ulatub juba katusest välja. Pääste suitsusukeldujad sisenesid alguses inimese otsimiseks majja, kuid pidid töö varisemisohu tõttu katkestama. Kustutustööde käigus leiti elutoast hukkunud 58aastane mees. Tulekahju kustutustööd kestsid kokku ligi kolm tundi. Päästjad leidsid majast sulanud suitsuanduri. Kas andur tööle hakkas või miks seade tulekahjust varakult teada ei olnud andnud, on seni selgusetu. Tulekahju esialgne tekkpõhjus on hooletus suitsetamisel või muul moel lahtise tule kasutamisel.

8. detsembril kell 16.13 teatati, et Viljandis L. Koidula tänaval käis pliidi kütmisel pauk. Päästjad selgitasid, et mees oli pliidi alla visanud rohupudeleid ning üks nendest lõhkenud. Purunenud pudeli tükid lendasid mehe pihta ja tekitasid vigastusi, mille raviks ta haiglasse viidi.

Võrumaa
7. detsembril kell 13.07 teatati, et Võru vallas Osula külas süttis garaažis remonditööde käigus auto rattakoobas. Päästjate saabumise ajaks oli põleng kustutatud ja auto ruumist välja lükatud. Päästjad kontrollisid termokaameraga tuleohutust.


Lõuna-Eesti pommigrupp
6. detsembril tehti kahjutuks Võrust Vilja 18a juurest kaevetöödel leitud 85 mm miinipildujamiin.


8. detsembril tehti kahjutuks Jõgeva maakonnast Mustvee vallast Avinurme alevikust leitud 88 mm mürsk ja 15 mm mürsk.Ida päästekeskus
Ida-Virumaa
6. detsembril kell 19.33 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Ravi tänavale, kus kortermaja korteris rakendus tööle vingugaasiandur. Selgus, et gaasiboileri kasutamisel tekkis vingugaas. Päästjad tuulutasid korteri, kontrollisid ka teisi kortereid ning keelasid gaasiseadme kasutamist enne probleemi lahendamist gaasifirma poolt.

7. detsembril kell 22.33 teatati, et Kohtla-Järve linnas Koidula tänaval korteri vannitoas rakendus tööle vingugaasiandur. Päästjate saabumisel selgus, et naabrikorteris on vingugaas. Ruumid tuulutati, keelati gaasiboiler kasutamine.

Lääne-Virumaa
7. detsembril kell 4.48 teatati tulekahjust Väike-Maarja vallas Rastla külas, kus põles kõrvalhoone (7x12 m), mis hävis tules. Samuti põles lahtise leegiga mõne meetri kaugusele elumajast pargitud sõiduauto. Tulekahju likvideeriti kell 6.50. Tulekahju arvatav tekkepõhjus on süütamine.Lääne päästekeskus
Järvamaa
6. detsembril kell 9.12 teatati häirekeskusele teele kukkunud puust Paide linnas Eivere külas. Päästjad eemaldasid takistuse teelt.

7. detsembril kell 19.04 teatati häirekeskusele, et Türi linnas Vabriku puiesteel on keegi süüdanud põlema 0,27 ruutmeetrit mahajäetud tootmishoone seina. Päästjad likvideerisid põlengu kell 19.10

Läänemaa
6. detsembril kell 21.11 teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Kuijõe külas on põlema süttinud auto, mida inimesed ise kohe ka kustutama asusid. Ilmselt tehnilise rikke tõttu süttinud auto kustutati päästjate poolt lõplikult kell 21.58.

Pärnumaa
6. detsembril kell 16.23 said päästjad väljakutse Pärnu linna Raba tänavale, kus elumaja korstnas oli põlema süttinud tahm. Päästjad likvideerisid põlengu pulberkustutiga ning tegid elanikele selgitustööd küttekollete kontrollimise ja hooldamise vajalikkuse kohta.


6. detsembril kell 22.22 teatati häirekeskusele suitsu sisse ajavast tulekoldest Saarde vallas Allikukivi külas Alevi teel. Küttekolded olid majas halvas seisukorras ning lisaks puudusid hoonest elupäästvad suitsuandurid. Peremehele anti soovitused küttekehade parandustöödeks ja päästjate poolt paigaldati magamistuppa suitsuandur.

8. detsembril kell 13.51 teatasid naabrid häirekeskusele tulekahjust Põhja-Pärnumaa vallas Tootsi alevikus Ehitajate tee korterelamus. Esimese korruse korteris oli oletatavalt suitsetamisest põlema süttinud tugitool ning omanikud olid selle aknast välja visanud. Päästjad kustutasid tugitooli ning ventileerisid eluruumid.

Tormisel nädalavahetusel käisid päästjad eemaldamas suure tuule tõttu teele kukkunud puid Häädemeeste vallas Jaagupi külas, Häädemeeste alevikus Kalevi tänaval ning Audru alevikus.

Raplamaa
8. detsembril kell 18.10 said päästjad väljakutse Rapla linna Ülejõe tänavale, kus põlema oli süttinud majutusasutuse kõrvalhoone. Päästjate saabudes oli kuur praktiliselt hävinenud ning tuli levis ka kahekorruselisse peamajja. Hävisid mõlema hoone katused. Kustutustööd lõpetati 9. detsembril kell 0.31. Inimesi külalistemajas ei viibinud.


8. detsembril kell 21.28 teatati häirekeskusele tulekahjust Rapla vallas Purku külas. Kolmekorruselise kortermaja korstnas toimus tahmapõleng. Ahjusid köeti esimesel ja teisel korrusel. Päästjad valvasid olukorda ning nõustasid elanikke küttekollete hooldamise vajalikkusest.

Nädalavahetusel käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Rapla vallas Tolla külas ning Märjamaa vallas Valgu-Vanamõisa külas.

Saaremaa
6. detsembril kell 8.00 käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Jursi külas Valjala-Kallemäe teel.