Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

8.04 kell 18.10 sõitsid päästjad Lasnamäele Narva maanteele, kus tee ääres tühermaal põlesid kaks lõket. Teataja oli mööduv autojuht, kes nägi lõkkeist väljumas paksu musta suitsu. Lasnamäe ja Pirita päästjad kustutasid kaks lõket kogusuurusega viis ruutmeetrit veega kella 18.27ks. Lõketes põletati rehve ja muud prügi.

8.04 kell 21.12 said päästjad kutse Kristiinesse Mooni tänavale, kus põles elupuuhekk elumaja hoovis. Puude vahetus läheduses asus kõrvalhoone, mis ähvardas tule leviku korral tuld võtta. Väljakutsele reageeris Lilleküla päästekomando kahe põhiautoga. Õnneks suudeti põlengule kiiresti piir panna ja kella 21.22ks põlevad puud enam ümbritsevatele hoonetele ohtu ei kujutanud. Keegi kannatada ei saanud ning sündmuse asjaolusid uurib edasi politsei.

Harjumaa

8.04 kell 15.35 teavitati häirekeskust, et Viimsi vallas Muuga külas Koorma tänaval on tööstushoones tulekahju. Ettevõtte töötajad olid ketaslõikuriga tööd teinud ning tekkinud sädemeist süttisid kõrvalolevad vanad filtrid. Töötajad suutsid ise suuremad leegid pulberkustutitega maha suruda, ent põlengust immitses siiski suures koguses suitsu. Päästjad likvideerisid põlengu veega kella 16.03ks ja tuulutasid ruumid. Keegi kannatada ei saanud.

8.04 kell 16.39 teatati häirekeskusele, et Anija vallas Paasiku külas Raasiku-Kehra tee ääres põleb umbes hektari jagu kulu. Selgus, et omanik oli oma krundil majast eemal põletanud lõkkes paberjäätmeid, kuid jätnud lõkke järelevalveta. Üks hetk märkas naaber, et lõkkest on süttinud ümbritsev kulu ning tuule suund oli maja poole. Väljakutsele reageerisid Kehra kutselised koos ATVga ning Aruküla ja Kostivere vabatahtlikud päästjad. Päästjad nägid kohapeal, et põlev kulu on jõudnud majast juba viie meetri kaugusele ja alustasid viivitamatult tule leviku piiramisega. Õnneks saadi tulekahju kiiresti kontrolli alla ja kella 17.00ks enam ohtu majale ei kujutanud. Põleng likvideeriti kella 18.03ks. Päästjad selgitasid elanikule ohutu lõkketegemise põhimõtteid, sealhulgas asjaolu, et lõket ei tohi kunagi jätta järelevalveta ning käepärast peab alati olema kustutusvahend nagu tulekustuti või ämber veega. Samuti tuletati peremehele meelde, et suure tuulega ei tasuks lõket üldse teha, sest lõkkest väljunud sädemed võivad kanduda kaugele ja tuli võib kiiresti levida.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. aprillil kell 16.59 käisid päästjad Kohtla-Järve linna Sompa linnaosas Ülase tänava lähedal haljasalal kustutamas 200 ruutmeeril põlenud kulu.

Kell 16.20 teatas eakas inimene häirekeskusesse, et tema kodus Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Ahtme maantee kortermajas tuleb köögist musta suitsu. Päästjad tegid selgeks, et köögis oli kraanikausi juures süttinud seina sees elektrijuhe, mis päästjate saabumise ajaks oli juba kustunud. Korteris lülitati elekter välja ja lasti kohale kutsuda elektrikud.

Kell 14.42 teatati kulupõlengust Kohtla-Järve linna Oru linnaosas. Päästjate saabumise ajaks olid teatajad suutnud maastikupõlengu ise kustutada. Päästjad kontrollisid ala üle ja ohtu enam ei olnud.

Kell 9.23 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Sompa linnaosas Kanarbiku tänavale kontrollima eelmisel päeval põlenud maja. Järelkontrolli käigus avastati tulekolded 1. korrusel sisse varisenud lae hunnikust ning 2. korrusel oli põlema läinud esikus seina ja põranda konstruktsioonid ja muu praht. Päästjad käisid maja kontrollimas veel kahel korral. Kell 19.08 tuli tuld kustutada sisse kukkunud vahelaega osas, kus hõõgus põrandaalune. Tegu oli varjatud tulekoldega põrandakonstruktsioonide vahel, mis ajaga hakkas rohkem suitsema. (Lisatud fotod)

Lääne-Virumaa

9. aprillil kell 7.23 sõitsid päästjad Rakvere linna Võidu tänavale, kus eakas naine oli kodus kukkunud, sai haiget ja ei saanud enam ise püsti, samuti oli kodu uks suletud. Päästjad sisenesid majja akna kaudu ja avasid ukse kiirabitöötajatele.

8. aprill kell 21.04 käisid päästjad Väike-Maarja vallas Rakke alevikus teelt ära tõstmas maha sõidetud tänavavalgustusposti.

Kell 14.09 teatati gaasi lõhnast Tapa linnas Pika tänava tanklas. Päästjad kontrollisid ala üle, kuid ohtu ei leidnud. Päästjad arvavad, et tanklas tangiti ballooni, mis on tegelikult keelatud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. aprillil käisid päästjad Põltsamaa linnas Marja tänaval kustutamas loodusjäätmetest kuhjatud lõket, mis häiris elanikke ja saastas linnaõhku. Põltsamaa linnas on omavalitsus lõkke tegemise keelanud, mida selgitati ka lõkkepõletajale. Päästjad juhivad tähelepanu, et lisaks tuleohutusnõuetele tuleb lõkke tegemisel lähtuda ka omavalitsuse eeskirjadest, millega saab tutvust teha omavalitsuse kodulehel. Tiheasutusaladel on paljud omavalitsused lõkke tegemise keelanud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

8. aprillil kell 15.47 teatati, et Lääneranna vallas Järise külas põleb talumaja korstnas tahm. Päästjad kustutasid põlengu käsikustutiga ja andsid elanikule juhise kutsuda korstnapühkija. Kütteseadmeid lõhkuvate ja maja ohustavate tahmapõlengute ennetamiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt puhastada. Minimaalselt tuleb seda teha kord aastas. Kütteperioodi järgselt kevadel on hea aeg lasta korstnapühkijal kütteseadmed puhastada ja nende korrasolek üle kontrollida.

Kella 22.17 ajal teatati, et Are alevikus Tehnika tänaval asuvas korteris tuleb pelletikaminast suitsu. Päästjad võtsid kaminat lahti ja selgus, et seadmesse kogunenud saepuru oli korstna vastas ja hakkas suitsema. Tuleoht kõrvaldati.
9. aprillil kell 1.08 käisid päästjad Pärnus Aia tn kustutamas plastist prügikasti.

Saaremaa

8. aprillil kell 14.49 käisid päästjad Kuressaare linnas Aia tn sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimis ohu ja eemaldasid teelt avariijäänused. Autos olnud juht viidi kiirabiga haiglasse.