Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus

Harjumaa

30.01 kell 19.38 teavitati häirekeskust, et Kuusalu alevikus pillub üks Laane tänava kahekordse eramaja korsten sädemeid ja sealt on näha ka leeki. Väljakutsele reageerisid Kehra kutselised ja Kolga vabatahtlikud päästjad, kes leidsid, et pärast keskküttekatla kütmist oli korstnas tahm süttinud. Kohale jõudes oli kelder suitsu täis ning päästjad kustutasid tahmapõlengu kahe pulberkustutiga. Üks lasti korstnasse ning teine 1. korruse kaminasse. Päästjad kontrollisid korstna termokaameraga üle. Ruumid tuulutati ning kella 23.32ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud. Omanikul soovitati kutsuda korstnapühkija küttekeha hooldamiseks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. jaanuaril kell 13.43 anti teada Narva-Jõesuu linnas E.Vilde tänaval suure puuoksa kukkumisest elektriliinidele. Sündmuskohale tulid elektrikud ning Päästeameti redelauto abil oht likvideeriti.


Lääne-Virumaa

30. jaanuaril kell 20.14 teatati suurest lõkkest kaugel põllu peal Tapa vallas Raudla külas. Päästjatele oli ligipääs raskendatud. Kohapeal selgus, et päikesepaneelide pargi juurde põllule oli kaevatud 100 ruutmeetri suurune auk, kus põletati prügi, ka plastjäätmeid. Lõke oli järelevalveta. Päästjad kustutasid lõkke ning teatasid sündmusest Keskkonnaametile ja politseile.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

30. jaanuaril kella 11.38 ajal aitasid päästjad Tartus Sõpruse tänaval pääseda oma kodus hätta jäänud 85aastase naise juurde. Selleks avasid päästjad ukse jõuga ning aitasid seejärel patsiendi kiirabiautosse viia.

Valgamaa

30. jaanuaril kell 11.17 teatati, et Otepää vineeritehases tuleb eelmisel õhtul põlenud spoonikuivati ruumi laest suitsu. Päästjad selgitasid, et laetala taha oli ilmselt lennanud säde, mis tala süütas. Põleng kustutati kell 12.33.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

30. jaanuaril kell 13.28 vajati päästjaid appi Kadrena külas, kus teehooldusmasin oli vajunud kraavi ning seetõttu lekkis sõidukist õli. Päästjad korjasid kraavipervele valgunud õli absorbentainega kokku.

Läänemaa

30. jaanuaril kell 11.24 teatati häirekeskusele, et Haapsalus Tallinna maanteel põleb väike kasvuhoone, kus sees elektriline suitsuahi. Tulekahju oli alguse saanud kuumast tuhast, mis suitsuahjust välja võttes pandi plastmassämbrisse. See süütas omakorda põlema kõrval asunud mullafreesi ja muruniiduki. Peremees asus ise kohe tulekahju kustutama ning päästjad viisid põlenud masinad välja ja kustutasid aktiivsed tulepesad lõplikult.

Järvamaa

30. jaanuaril kell 17.09 teavitati häirekeskust, et Türi vallas Sagevere külas on teel rehvitükid, mis takistavad ohutut liiklemist. Päästjad tuvastasid purunenud rehvi tükke ligi 500 meetri pikkusel teelõigul ning korjasid need üles.

Pärnumaa

30. jaanuaril kell 16.10 said päästjad väljakutse Põhja-Pärnumaa valda Libatse külla, kus üks pakk puitu oli termoahjus põlema süttinud. Kohal olnud töötajad võtsid põlenud osa ahjust välja ning kustutasid selle õues. Päästjad palusid ka teise poole välja võtta ning kastsid selle ohutuse tagamiseks veega üle. Rohkem ohtu ei olnud.