Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20. mai – 21. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

Jätkub põleva kivimi kustutamine uputamise teel Haabersti linnaosas Moonalao tänaval, kus põleb maa-aluses koopas diktüoneema kivimikiht.

20. mail kell 23.42 sai Häirekeskus teate tulekahjust Põhja- Tallinna linnaosas Kolde puiesteel. Päästjate saabudes põles elumaja esimesel korrusel korter lahtise leegiga. Tulekahju sai alguse korteri elutoast ning kedagi tulekahju hetkel korteris polnud. Tulekahju lokaliseeriti kell 00.04, misjärel teostati järelkustutust ning kontrolli. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

21. mail kell 00.54 sai Häirekeskus teate tulekahjust Rae vallas Peetri alevikus. Päästjate saabudes põles laohoone lahtise leegiga. Päästjad asusid kaitsma kõrvalasuvaid hooneid ning tulekahju kustutama, üks kõrvaline hoone sai kuumakahjustusi. Tulekahju lokaliseeriti kell 04.20, kustutustööd jätkuvad. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

20. mail kella 15.10 ajal suitses Tartus Oru tn asuva kooli ruumides päevavalgustuslamp. Päästjate saabumise ajaks olid lapsed õue evakueeritud ja keegi viga ei saanud. Päästjad kontrollisid edasist ohutust ja rikke kõrvaldamine jäi elektrikute ülesandeks.

Lõuna-Eesti pommigrupp

20. mail tehti kahjutuks Jõgeva maakonnas Mustvee vallas Voore külas kaevetöödel leitud 28 (tk) 152 mm mürsku ja 29 lasukomplekti ning Tartu maakonnas Luunja vallas Sirgumetsa külast leitud 152 mm mürsk.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. mail kell 17:31 sai Häirekeskus teate Jõhvi linnas Vahe tänaval on ühes salongis gaasikatla juures imelik lõhn. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid ruumides vingugaasi olemasolu, misjärel suleti gaasikraan, evakueeriti inimesed ning tuulutati ruumid. Kiirabi vaatas kohapeal üle ühe inimese, kellega oli kõik korras ning kes hospitaliseerimist ei vajanud. Sündmus anti üle gaasivõrkude tehnikule.

Ida-Eesti pommigrupp

20. mail tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Jõhvi vallast Kose külast leitud mürsk.

Lääne päästekeskus

Sel nädalal alanud demineerimissündmus Saare Kõmin on Päästeameti demineerijatele alanud väga töiselt. Inimeste poolt tehtud väljakutsetel ja demineerijate otsingutel on esimese päeva jooksul kokku leitud 179 erinevat lõhkekeha. Nendest 123 mürsku, 15 miinipildujamiini, 6 sütikut, 2 vahedetonaatorit, 20 hülssi ja tühja mürsku, 11 käsigranaati ning 2 padrunit. Kohalikud elanikud on olnud aktiivsed ja teatanud leidudest, mida nad on leidnud oma garaažidest või vanametallihunnikutest. Päästeamet kutsub kõiki saarlasi ja muhulasi üles võimalikest lõhkekehadest sel nädalal aktiivselt teada andma. Kui keegi on leidnud mõne kahtlase eseme metsast, pööningult või veekogust, siis teavitage sellest kindlasti hädaabinumbril 112. Kahtlast eset ei tohi mingil juhul ise puutuda.

Päästjad on kuni 24. maini Saaremaal, et otsida ja kahjutuks teha lõhkekehi. Sel aastal on kaasatud ka tuukrid, kes otsivad lõhkekehi Karujärvest. Lisaks kogub päästeamet 21. – 23. mail Kuivastu, Roomassaare ja Kuressaare jahisadamates merenduses kasutatavaid aegunud signaalrakette, säratulesid ja suitsusignaale.

Pärnumaa

20. mail kell 18.36 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas. Rohu ja Männi tänava ristmikul oli põlema süttinud metallist pakendikonteiner. Põleng kustutati kell 18.50.

Läänemaa

20. mail kell 10.43 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Haapsalu linnas Pusku külas. Auto oli sõitnud kraavi ja suitses ning päästjad eemaldasid autol süttimisohu. Sõidukis olnud inimesele andsid päästjad esmaabi ning aitasid kannatanu autost välja hüdrauliliste töövahenditega.