Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. märts 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. märtsil kell 22.12 kutsuti päästjad Mustamäe linnaossa J.Sütiste teele, kus noored tegid lõket. Kuna ohutusnõuded ei olnud täidetud, kustutasid päästjad lõkke. Päästjad tegid noortele selgitustööd, et lõkkekoht peab olema vähemalt 8 meetri kaugusel hoonetest ja metsast ning arvestada tuleb tuule suuna ja tugevusega, puhastada lõkkeaseme ümbrus kuivast taimestikust ja piirata see võimalusel kivide või mullaga. Nii lõkke tegemisel kui grillimisel tuleb hoida käepärast esmased kustutusvahendid, nt pangetäis vett või liiva või tulekustuti.

Kell 20.16 hakkas Kesklinna linnaosas Tartu maanteel kortermajas tööle ATS seade. Põhjuseks oli toidukõrbemine. Päästjate poolt sai korter kontrollitud ja aidati ruume tuulutada.

Kell 19.50 anti teada suitsu lõhnast korteris Lasnamäe linnaosas Liikuri tänaval. Päästjad tegid selgeks, et köögis oli ühes pistikus toimunud lühis. Köögist võeti elekter välja ja omanik lubas kohale kutsuda elektriku.

Kell 18.31 käisid päästjad Kesklinna linnaosas Suur-Kloostri tänaval, kus kustutasid laululava juures pinkide vahele tehtud lõkke.

Kell 17.29 sõitsid päästjad Nõmme linnaossa Pärnu maanteele, kus oli toimunud avarii kahe sõiduauto vahel. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja vabastasid tee.

Kell 15.11 tuli teade Haabersti linnaosas järelhaagisel olevatest ohtlikest kottidest. Alal tagati ohutus ja demineerijad tegid kindlaks, et kottides ei olnud midagi ohtlikku.

Kell 14.48 märgati Kesklinna linnaosas Tartu maanteel bussipeatuses musta seljakotti ja inimesi juures ei olnud. Koti ohutuse kontrollimiseks suleti tänaval liiklus ja demineerijad tegid selgeks, et kott oli tühi ja ohtu ei olnud.

Kell 13.44 hakkas Mustamäe linnaosas E.Vilde teel 14-korrulises hoones tööle ATS seade. Selgus, et seade hakkas tööle toidukõrbemise tõttu ja korterit juba tuulutati. Korteris viidi läbi kodunõustamine.

Harjumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. märtsil kell 20.56 tuli päästjatele väljakutse Narva linna Pähklimäe tänavale, kus trepikojas oli suitsu. Ühes korteris oli läinud toit kõrbema, sest elanik oli jäänud magama. Korteris oli oht elaniku poolt eemaldatud ja ruume tuulutati. Päästjad tegid aga selgeks, et korteris puudus kohustuslik suitsuandur. Eaka elanikuga lepiti kokku, et ta ostab ise anduri ja seda tulevad päästjad järgmisel päeval paigaldama.

Lääne-Virumaa

25. märtsil kell 16.30 teatati Rakvere vallas Roodevälja külas lõkkest, mis asus puukuurile liiga lähedal ja suits levis naabrite hoovidesse. Päästjate saabumise ajal lõke ei põlenud. Siiski oli lõkkekoht liiga lähedal hoonete. Elanikule tehti selgitustööd, et lõkkekoht peab olema vähemalt 8 meetri kaugusel hoonetest ning arvestada tuleb tuule suuna ja tugevusega, puhastada lõkkeaseme ümbrus kuivast taimestikust ja piirata see võimalusel kivide või mullaga.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

25. märtsil kell 10.43 teatati, et Viljandi vallas Kärstna külas Pärna tänaval on kortermajas suitsulõhn ja tööle hakkas suitsuanduri häire. Päästjatel õnnestus siseneda häires korterisse rõduukse kaudu ning seal oli tugev kõrbelõhn ja suitsuvine. Köögist leiti sisselülitatud asendis nuppudega pliidil kõrbev toit, kuid plaanilise elektrikatkestuse tõttu oli pliidist elekter välja lülitunud ja tuleoht taandumas. Selgus, et korterielanikust 60nendates eluaastates naine oli poodi läinud ja poti pliidile unustanud. Õnnekombel langes see kokku elektrikatkestusega, tänu millele toit ei süttinud ja ümbrus jäi puutumata.

25. märtsil kell 14.34 teatati sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusest Mulgi vallas Pöögle külas. Päästjate kohale saabumise ajaks oli kraavi sattunud juht autost väljas ja vigastuste üle ei kurtunud. Selgus, et talle oli alguses appi läinud mööda sõitva auto juht, kes aga unustas oma Toyota hübriidsõidukile käsipiduri peale tõmmata, mille tõttu auto otsapidi järve vajus. Kohaliku traktoristi abil tõmmati auto järvest välja. Vett saanud auto mootoriruumist hakkas suitsu tulema, kuid pärast akude juhtmete eemaldamist tuleoht taandus. Mõlemad sõidukid aidati teele ja juhid jäid treilereid ootama.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. märtsil kell 11.20 kustutasid Käru vabatahtlikud päästjad Käru kaupluse ees põlema süttinud prügikasti.

25. märtsil kell 12.41 palus kiirabi päästjaid appi Türi valda Kärevere külla. Kiirabi oli kutsutud inimese juurde, kelle toas mõõtsid kiirabiarstid väga kõrge vingutaseme. Kohale saabunud päästjad märkasid, et ahju siiber oli liiga vara suletud ning seetõttu tekkinud ving tekitas elanikule terviseprobleeme. Elanikud saadeti elamisest niikauaks välja, kuni ruume tuulutati.

Pärnumaa

25. märtsil kell 9.44 kustutasid päästjad Pärnus Papiniidu bussipeatuses põlema süttinud prügikasti.

25. märtsil kell 22.00 paluti päästjatel kontrollida Pärnu linnas Papsaare külas Nurme teelt paistvat lõket. Päästjad leidsid eest umbes 3x4 meetrise läbimõõduga oksalõkke ning kustutasid selle.